שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דלתות נעקרו, דגלים נתלו: מתפללים השחיתו את המתחם הסגור בהר הבית
  המתפללים המוסלמים שברו את דלתות מתחם באב א-רחמה, תלו דגלי פלסטין ונופפו בהם. המשטרה הסירה אותם ועצרה את החשודים במעשה. אתמול הכריזו היהודים שעולים להר על "עליית חירום" לנוכח ההשתלטות הווקף על המתחם שהיה סגור בצו משפטי כ-16 שנה

    ()
  המפגינים מניפים את דגל פלסטין במתחם

  כ-200 מתפללים מוסלמים שהתפללו היום (ו') במסגרת תפילות יום השישי במסגד אל-אקצה, הגיעו למתחם באב א-רחמה, עקרו את דלתות המתחם ואף שברו אותן. המתפללים גם תלו כמה דגלי פלסטין בכניסה למתחם, שאותו הפכו למסגד. שוטרים שהוזעקו למקום הסירו את הדגלים ועצרו את החשודים במעשה.

   

  אתמול עלו 250 מתפללים יהודים להר הבית. בכל פעם שבה הגיעו למתחם באב א-רחמה במסגרת הסיור בהר, הורגשה מתיחות באוויר. לנוכח עליית היהודים, הגיעו גם מתפללים מוסלמים להר הבית. באחד הסיורים, פנה אחד היהודים לאחד המוסלמים ואמר לו כי הם מעט אנשים לעומת הקבוצות היהודיות. המתפללים המוסלמים השיבו בקריאות "בדם ואש נפדה את אל-אקצה" וקראו "אללה אכבר".

   

  היהודים שעולים להר הבית הכריזו אתמול על "עליית חירום" לנוכח השתלטות הווקף על המתחם שהיה סגור במשך 16 שנים בצו בית משפט, וכן לאור השלכת בקבוק התבערה לעבר עמדת המשטרה, שגרמה להצתתה ולפציעת אחד השוטרים באורח קל.

    ()

    ()
  הדלתות שנעקרו ונשברו

  המתפללים המוסלמים מצדם מעוניינים להוכיח לדרג המדיני כי הם הריבון במתחם. מנגד, היהודים שעולים להר הבית וארגוני המקדש קוראים למשטרה ולממשלה למנוע את השתלטות אנשי הווקף על המתחם.

   

  משבר "באב א-רחמה" פרץ לפני כשלושה שבועות, אחרי שקבוצת מתפללים מוסלמים החליטה להיכנס אל המתחם, שהיה סגור בצו בית משפט במשך 16 שנה. המשטרה ניסתה למנוע את כניסת המתפללים למתחם, ובמקום התפתחו הפרות סדר. כעת המתחם פתוח ומתקיימות בו תפילות מדי יום.

   

  בתקופה האחרונה חילקה המשטרה צווי הרחקה מהר הבית, בין היתר לבכירים בווקף. במקביל, מנהלת ישראל שיחות אינטנסיביות עם ירדן והווקף המוסלמי בניסיון לפתור את המשבר סביב המתחם. גורמים ישראלים יצאו לירדן וגורמים ירדנים הגיעו לירושלים. מאז תחילת המשבר העלו כוחות הביטחון את הכוננות באזור מחשש להתפרצות עימותים אלימים.

   

  ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל רואה בחומרה כל פגיעה בכל דרך שהיא במקום ומיד עם קרות האירוע נקטעה המשטרה במספר פעולות ועצרה את החשודים במעשה ואחרים יעצרו בהמשך. הדגל הוסר והנזק שנגרם לדלתות תוקן על ידי הוואקף".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים