שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הנגבי: "לא מאמין שהירי לגוש דן היה בטעות"

  השר לשיתוף פעולה אזורי תקף את גנץ ובנט שקראו לפעולה תקיפה בעזה בעקבות שיגור הרקטות למרכז הארץ: "פעלנו באחריות". ניסנקורן הדף את טענות הליכוד כלפיו: "בתקופתי היו הכי פחות ימי שביתה, לא דרשתי תיק כלכלי". גבאי נגד נתניהו: "מחזק את חמאס במקום את אבו מאזן"

   

  "לא מאמין שהירי בטעות"    (צילום: ניצן דרור)

  "לא מאמין שהירי בטעות"    (צילום: ניצן דרור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי (הליכוד) אמר היום (שבת) כי הוא לא מאמין שהשיגורים מרצועת עזה לכיוון גוש דן היו בטעות, כפי שהעריכו בצה"ל.

   

  צחי הנגבי (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  צחי הנגבי(צילום: אלכס קולומויסקי)

  באירוע שבתרבות ברעננה אמר הנגבי כי "לא קיבלנו הסברים על הטעות. באופן אישי אני לא מאמין בדיוק שזו הייתה טעות. אבל על טעויות משלמים, גם אם כך היה. עצרנו אחרי 100 מטרות שהושמדו, ויש לנו עוד אינספור מטרות אם יהיה צורך".

   

  הנגבי התייחס לקריאותיהם של בני גנץ ונפתלי בנט לפעול בצורה תקיפה ועוצמתית ואמר: "התגובה שלנו הייתה חזקה ותקיפה. כשאני שומע שמישהו מבקש פעולה תקיפה אני מניח שהתקיפה החזקה והעוצמתית שלנו, שלא הביאה להרוגים, לא הספיקה לו. פעלנו בדרך אחראית ושקולה. אין לנו רצון להיגרר למלחמה".

   

  הנגבי הוסיף כי "התקיפה של חיל האוויר הייתה מאוד משמעותית, ולא לחינם הצד השני הגיב שברצונו לשים קץ לסבב הזה. עד כמה זמן זה יחזיק מעמד? קשה לדעת. אין הסכם או הסדר. יש שיחות שהמצרים מנהלים כבר ארבעה חודשים, כשהמטרה היא להגיע להסדר אחרי שלוש שנים וחצי שהיו שקטות מאז צוק איתן".

   

  השר התייחס גם לדיווחים על הפריצה לטלפון הנייד של יו"ר כחול לבן בני גנץ ואמר: "אני מניח שאין סכנה גדולה מאוד בעקבות הפריצה לנייד. אף אחד בליכוד לא ניגח את בני גנץ בנושא הזה, ואף אחד גם לא הדליף את הסיפור הזה".

   

   (צילום: מוטי קמחי)
  הזירה שבה התפוצצה הרקטה(צילום: מוטי קמחי)
   

  הנזק של תקיפת צה
  נזקי התקיפה בעזה(צילום: EPA)

  עם זאת, היועץ האסטרטגי רונן צור שעובד עם רשימת כחול לבן, צייץ בטוויטר כי "המציאות החדשה ברורה: דובר ראש הממשלה והאחראי על מערך הסייבר הלאומי, המוסד ושב"כ, מנצל מידע ביטחוני רגיש ביותר על כוונות האויב המר ביותר, לתדרוך שקרי נגד היריב הפוליטי הקשה ביותר. גם ניקסון חשב שלא יגלו".

   

  הנגבי נשאל על סרטוני התעמולה האחרונים של מפלגתו שתוקפים את גנץ על "כוונתו" לצרף מפלגות ערביות לממשלתו ואמר: "אני חלק מנבחרת שבחרה מנהיג. עד עכשיו הוא ניצח את הבחירות בסגנון הזה. זה ידוע שליבו של ראש הממשלה מלא ביקורת וכעס על התקשורת. זה לא חדש, זה טבעי".

   

  על חקירותיו של נתניהו אמר הנגבי כי "אם תהיה החלטה על כתב אישום, ברור שזה דבר שיעיק עליו. אנשים הם לא רובטים, ורה"מ יצטרך להחליט בבוא היום כיצד יתנהל. לחוק הצרפתי אין שום משמעות להליך שכבר החל".

   

  "לא באתי בשביל אף תיק"

  יו"ר ההסתדרות לשעבר אבי ניסנקורן, השתתף גם הוא באירוע, והדף את הטענות מימין על פועלו למען הוועדים הגדולים: "אני יו"ר ההסתדרות שעבד הכי טוב עם הממשלה ועם המעסיקים, ובתקופתי היו הכי פחות ימי שביתה. השתדלתי לעבוד עם ראש הממשלה כמה שפחות, כי הגישה הכלכלית שלו מאוד קיצונית בעיניי. אני בעד משק חופשי ובתפקיד החדש והאחר שלי הגישה שלי יותר רוחבית".

   

  ניסנקורן: "הכי פחות ימי שביתה - בתקופתי"    (צילום: ניצן דרור)

  ניסנקורן: "הכי פחות ימי שביתה - בתקופתי"    (צילום: ניצן דרור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אבי ניסנקורן (צילום: יאיר שגיא)
  אבי ניסנקורן(צילום: יאיר שגיא)

  "למרות הניסיון של הליכוד להדביק לי את זה, העובדות הן שאני לא נציג הוועדים החזקים, ו-99% מהעשייה שלי אלה הישגים שהבאתי לכל אזרחי ישראל. אני מאמין בשוויון ובצמצום פערים", הוסיף ניסנקורן. "לא ביקשתי מגנץ אף תיק כלכלי ולא באתי בשביל תיק כזה או אחר. אני מקווה בשביל מדינת ישראל שכחול לבן תזכה ותהיה בשלטון כי אני חושב שהאלטרנטיבה האחרת גרועה למדינת ישראל".

   

  ניסנקורן התייחס גם למצב בסקרים ואמר כי "אם יהיה פער גדול בין כחול לבן לליכוד, כולם יעמדו בשורה להיכנס לקואליציה שלנו, גם הליכוד".

   

  "נתניהו מחזק את הקיצונים"

  יו"ר העבודה אבי גבאי התייחס למתיחות ברצועת עזה ואמר כי הפתרון לכך הפוך מזה של הליכוד. "להסתכל על כל אירוע בנפרד בעזה - זה לא נכון. ההסתכלות צריכה להיות מערכתית ורב-שנתית", אמר גבאי.

   

  הוא הוסיף כי "צריך להכניס כסף ממדינות המפרץ כדי לשקם את עזה, לבנות תחנות כוח ותשתיות. זה יוריד את המוטיבציה ויגרום לכך שהכלכלה תהיה חזקה וחמאס יהיה חלש. אבו מאזן, עם כל האמירות הבלתי נסבלות שלו, משתף פעולה עם ישראל בעניינים הביטחוניים - וחמאס לא. לנו ברור את מי אנחנו רוצים לחזק, ונתניהו עושה הפוך. הוא מחזק את הקיצונים".

   

  גבאי: "נתניהו מחזק את הקיצונים"    (צילום: ניצן דרור)

  גבאי: "נתניהו מחזק את הקיצונים"    (צילום: ניצן דרור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  פריימריז מפלגת העבודה (צילום: מוטי קמחי)
  "להסתכל על כל אירוע בעזה בנפרד זו טעות". גבאי(צילום: מוטי קמחי)

  גבאי חזר על הבטחתו לא להצטרף לממשלת נתניהו ואמר כי בעיניו רשימת כחול לבן היא לגיטימית, אך מדובר במפלגה ימנית. "אנשים צריכים לדעת את זה. אנחנו את הקול שלנו לא נותנים לנתניהו. אני אומרת את זה בצורה ברורה".

   

  יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ', אמרה באירוע נוסף שנערך בקריית אונו כי "הקריאות לתגובה קשה בעזה שהגיעו מצד ראשי כחול לבן אינן אמינות ואינן נבונות. למרות שמדובר בערב בחירות וברצון להשמיע מילים מיליטנטיות ופופוליסטיות, תהיה זו שגיאה לפתוח במערכה בדרום".

   

  יחימוביץ' הוסיפה כי "ככל שעל תושבי גוש דן עברה שעה אחת לא פשוטה, תושבי הדרום עוברים זאת יום יום ושעה שעה. דמינו אינו כחול יותר מדמם. הפתרון בעזה אינו פתרון צבאי אלא פתרון מדיני, ובו כשלה ממשלת נתניהו שוב ושוב כאשר סירבה בעקשנות לנצל הזדמנויות בינלאומיות ואזוריות, והחלישה את הראשות הפלסטינית על חשבון האדרת חמאס וחיזוקו כספית ודיפלומטית.

   

  "אבסורד שהגוש שלנו תוקף את נתניהו על המתינות שלו. יש לעשות עכשיו מאמץ ליצר מיני הסדרה, ולעשות הכול כדי שיהיו חילופי שלטון ויהיה אפשר להמשיך מנקודה זאת להסדרה כוללת וארוכת טווח".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים