שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שני איראנים נתפסו עם דרכונים ישראליים מזויפים בארגנטינה
  השניים הגיעו בשבוע שעבר בטיסה מספרד ושוחררו מנמל התעופה, למרות התראה שקפצה עם העברת הדרכונים שלהם. על פי החשד, הם השתמשו בשני זוגות דרכונים מזויפים, בעלי מספרי דרכונים השייכים לאזרחים ישראלים

  סאג'ד סאמיאל נסראני ()
  החשודים האיראנים שנעצרו בארגנטינה

  גבר ואישה ממוצא איראני נעצרו בסוף השבוע בארגנטינה ונחקרו בחשד למעורבות בפעילות טרור כשהם מחזיקים בדרכונים ישראלים מזויפים. הגבר החזיק דרכון "ישראלי" תחת השם נתנאל טולדנו והאישה תחת השם ריבקה טולדנו. כך דווח ב"קלארין" הארגנטינאי. השניים נעצרו יומיים לפני יום השנה לפיגוע בשגרירות ישראל בארגנטינה ב-17 במרץ 1992, שבו נרצחו 29 בני אדם.

   

  השניים הם סאג'ד סאמיאל נסראני בן ה-27 ומשורה סאבזלי בת ה-30 נכנסו לארגנטינה לפני חמישה ימים לאחר שהגיעו בטיסה מספרד. על פי דיווח ב"קלארין" הארגנטינאי, התראה הופצה לאחר שפקיד בקרת גבולות בנמל התעופה מיניסטרו פיסטריני בבואנוס איירס גילה כי הדרכונים "גנובים". למרות הגילוי, השניים שוחררו לדרכם.

  משורה סאבזלי ()
  הדרכונים המזויפים שהציגו האיראנים

  משורה סאבזלי ()

  יחידה במשרד הפנים הארגנטינאי עדכנה את יחידת האינטרפול בירושלים בפרטי המקרה. לפי הדיווח, תוך כמה שעות, גורמים ישראליים עדכנו את הגורמים הארגנטינאים כי מספרי הדרכונים שהציגו האיראנים נגנבו וכי הם שייכים לאזרחים ישראלים – דוד ובריז'יט אסולין – השוהים בישראל.

   

  עוד דווח כי בישראל הודיעו לארגנטינאים כי טביעות האצבע והתמונות של החשודים לא תואמות לאלה של בעלי הדרכונים. עוד נמסר כי השמות המזויפים על הדרכונים לא הופיעו בשום מאגר נתונים וכי כל הבדיקות מראות שהמסמכים מזויפים, בין השאר שגיאות כתיב בעברית ב"דרכונים".

  סאג'ד סאמיאל נסראני ()
  הזדהה כצלם. סאג'ד סאמיאל נסראני
   

  יומיים לאחר שנכנסו לארגנטינה, בית משפט במדינה הורה על העברת התיק לטיפולה של היחידה ללוחמה בטרור במדינה. עם התפתחות החקירה, התגלה כי השניים השתמשו בדרכונים מזויפים שונים כשיצאו מספרד בדרכם לארגנטינה, כשמספרי הדרכון שייכים לאזרחים ישראלים ממוצא צרפתי.

   

  עם גילוי הפרטים החדשים, הוציא בית המשפט צו מעצר לשניים. הם נעצרו בבית מלון בבואנוס איירס והזדהו כצלם וכאדריכלית. טרם התברר מה הייתה מטרת שני האזרחים האיראנים בארגנטינה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים