שתף קטע נבחר

רגב: "גנץ ולפיד יובילו אותנו לעוד פיגועים כאלה"; אשכנזי: "בושה וחרפה"

פחות משעה לאחר הפיגוע שבו נרצח ישראלי, שרת התרבות אמרה: "זה מה שקורה כשמעודדים שהידים כמו שטיבי עשה - ואיתו גנץ ולפיד רוצים גוש חוסם". כחול לבן: "בתולדות המדינה לא קרה ששר ניצל את מותם של נרצחי פיגועים לתעמולה"

  

 

הפיגוע הקשה הבוקר (ראשון) ליד אריאל, שבו נרצח אדם ושניים נוספים נפצעו באורח אנוש וקשה, עורר כמובן תגובות גם במערכת הפוליטית - שממילא נמצאת בנקודת רתיחה כשלושה שבועות לפני הבחירות. שרת התרבות מירי רגב לא התאפקה ופחות משעה לאחר הפיגוע, לפני ישיבת הממשלה, ניצלה את האירוע לתעמולת בחירות ותקפה את יריבי הליכוד בני גנץ ויאיר לפיד ממפלגת כחול לבן, על רקע הגוש החוסם שהם מתכוונים, לדבריה, להקים עם המפלגות הערביות.

 

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

רגב מדברת על הפיגועים בצומת אריאל וגיתי (צילום: אלכס גמבורג)
רגב: "גנץ ולפיד יובילו אותנו לעוד פיגועים כאלה"(צילום: אלכס גמבורג)

"אני בטוחה שכוחות הביטחון ישימו את ידם על המחבל הארור הזה מהפיגוע המשולב בצומת אריאל", אמרה רגב. "אחמד טיבי לא היה מוכן לגנות רוצחים, וזה מה שקורה כשמעודדים שהידים, ועם האדם הזה גנץ ולפיד רוצים להעביר גוש חוסם. זה מי שיוביל אותנו להמשך פיגועים מהסוג הזה. אין מי שישמור ויגן על ביטחון מדינת ישראל כפי שנתניהו עושה".

 

ארבעת ראשי מפלגת "כחול לבן", בני גנץ, יאיר לפיד, משה (בוגי) יעלון וגבי אשכנזי, מסרו בתגובה משותפת לדברי רגב: "מעולם בכל תולדות המדינה לא קרה ששר בישראל ניצל את מותם של נרצחי פיגועים לתעמולה פוליטית עוד לפני לוויות ההרוגים. מתוך כבוד לקורבנות לא נגיב מעבר לכך בנקודת זמן זו".

מפלגה כחול לבן סיור רמת הגולן (צילום: אפי שריר)
"עוד לא קברנו את מתינו והיא כבר רוקדת על הדם". יעלון, גנץ, לפיד ואשכנזי(צילום: אפי שריר)

בשם אשכנזי פורסמה תגובה נוספת: "שמעתי את הדברים של שרת התרבות, קצינה בכירה לשעבר בצה״ל. האירוע עוד לא נגמר, עוד לא קברנו את מתינו, וכבר היא עוסקת בפוליטיקה זולה ורוקדת על הדם. יש פה גם מדינה. בושה וחרפה. חלאס. נמאס".

 

וגם בשם יעלון: "דם הנפגעים טרם יבש בזירות הפיגועים, המרדף אחר המרצחים בעיצומו ושרת החוסר תרבות עושה שימוש פוליטי, ציני, מכוער ותקדימי במחיר הטרור. אם נותרה בנתניהו מעט ממלכתיות עליו לסלק אותה מיד מממשלתו. אנו מחבקים את משפחות הנפגעים ומחזקים את כוחות הביטחון במשימתם ובטוחים שיבואו חשבון עם האחראים".

 

בהמשך הגיבה רגב לטענות נגד אמירתה: "מפלגת לפיד-גנץ - ממה נבהלתם? מזה ששמים לכם את האמת על השולחן? זה לא סוד שגם הפיגועים הבוקר הם תוצאה של הסתה מתמשכת מצד ההנהגה הפלסטינית שנהנית מרוח הגבית של אחמד טיבי ושותפיו. מי שחוגג על הדם של ההרוגים, הוא אותו אחמד טיבי שאיתו אתם רוצים לעשות גוש חוסם. אותו אחמד טיבי שלא רוצה לגנות מחבלים שרוצחים חפים מפשע. אותו אחמד טיבי שממשיך לעודד שאהידים. נבהלתם כי זה חושף את החולשה שלכם ואת התלות שלכם באותו אחמד טיבי".

 

 

זירת הפיגוע (צילום: AFP)
זירת הפיגוע באריאל (צילום: AFP)

הרכב (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה כי "אנחנו בעיצומו של מרדף אחר המפגעים בשני מוקדים באזור אריאל. אני מחזק את ידיהם של לוחמי צה"ל, השב"כ וכוחות הביטחון ובטוח שילכדו אותם ונמצה איתם את הדין כפי שעשינו בכל האירועים האחרונים". 

 

נתניהו התייחס גם להסלמה בדרום ואמר: "ישראל רואה בחומרה רבה את שיגור הרקטות מרצועת עזה לעברנו בסוף השבוע. חמאס יישא באחריות של כל ירי מהרצועה - גם כשמדובר במכוון וגם בטעות. לכן הוריתי לתקוף 100 מטרות טרור של חמאס וצה"ל הנחית עליהם מכה קשה. נעשה כל מה שיידרש כדי להבטיח את השקט לתושבי מדינת ישראל".

ישיבת ממשלה שבועית (צילום: אלכס קולומויסקי)
"אנו בעיצומו של מרדף". נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי)
 

"הילדים ברשות מקבלים הסתה עוד מגן הילדים"

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר שישראל תגיע למרצחים: "אני רוצה לחזק את ידי המשפחות המתמודדות ברגעים אלא עם הבשורות הקשות המגיעות מהפיגוע הנורא ולחזק את ידי כוחות הבטחון המצויים ברגעים אלה ממש במרדף אחר המחבלים. מדינת ישראל תגיע אל כל המרים ידו על אזרחינו, תרדוף את הטרור ומבצעיו ותשיגם".

 

השר יובל שטייניץ, חבר הקבינט המדיני- בטחוני, התייחס גם הוא בפתח ישיבת הממשלה לפיגוע: "התבשרנו הבוקר על פיגוע מחריד בכניסה לאריאל. הפיגועים הללו הם תולדה של ההסתה האנטישמית והאנטי-ישראלית שהילדים הפלסטינים ברשות מקבלים מגן הילדים. נמשיך להיאבק בטרור בנחישות ובתקיפות כפי שעשינו בעשר השנים האחרונות עד שנמגר גם את הטרור וגם את ההסתה שמובילה אליו".

 

שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן מסר תגובה שבה תקף את מדיניות נתניהו: "מי שמבליג על 500 רקטות לדרום, שתגובתו על הטילים לגוש דן היא רופסת, שמנסה לקנות שקט מחמאס בדולרים קטאריים - שוחק את ההרתעה הישראלית. הפיגועים הנוראיים והמזעזעים של היום, הם התוצאה הישירה של מדיניות הכניעה של ממשלת ישראל בעזה. אני מחזק את ידי כוחות הביטחון במרדפם אחר המחבלים הנפשעים, מוסר את תנחומיי למשפחת ההרוג ומאחל החלמה מהירה לפצועים".

 

ח"כ אורן חזן, שהגיע לזירת הפיגוע, התייחס לדברים של רגב: "בינתיים מי שמוביל לפיגועים הוא ראש הממשלה נתניהו שהדם היום הוא על הידיים שלו. מי שמשלם פרוטקשן לחמאס ומעביר מיליונים למחבלים בבתי הכלא, ומחפש תירוצים וטעויות כשיורים עלינו רקטות ומוביל מדיניות חלשה הוא זה שמביא עלינו פיגועים. אני מציע לחברתי מירי להוציא את ראשה מדף המסרים ולהסתכל למציאות נכוחה בעיניים. הממשלה וראש הממשלה חלשים מול הטרור ומובילים לפיגועים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס גמבורג
מירי רגב
צילום: אלכס גמבורג
מומלצים