שתף קטע נבחר

צילום: AFP

אב ל-12 נפצע אנוש בפיגוע ליד אריאל: "להתפלל לרפואתו"

הרב אחיעד אטינגר, תושב עלי שעומד בראש ישיבה בדרום תל אביב, נפצע אנוש בפיגוע המשולב ליד אריאל. במשפחתו מבקשים להתפלל לרפואתו. בפיגוע נרצח אדם אחד ואדם נוסף נפצע באורח קשה מאוד

הרב אחיעד אטינגר, פצוע אנוש מהפיגוע (צילום: נדב גולדשטיין, TPS)
הרב אחיעד אטינגר(צילום: נדב גולדשטיין, TPS)

 הותר לפרסום כי הרב אחיעד אטינגר (47) תושב עלי שבבנימין הוא האזרח שנפצע באורח אנוש הבוקר (א') בפיגוע המשולב ליד אריאל. אטינגר הוא אב ל-12 ילדים. הרופאים נאבקים על חייו בבית החולים בילינסון בפתח תקווה, במשפחתו מבקשים להתפלל לרפואתו.

 

קרובי משפחתו סיפרו כי הרב אחיעד זיהה את הפיגוע מרכבו, למרות שכבר חלף על פני צומת אריאל שבו החל האירוע והסתובב בחזרה עם רכבו. לדבריהם, הוא התקרב למחבל וביצע לעברו ירי של ארבעה כדורים בניסיון לנטרלו, אך כדורי המפגע פגעו בו במקום.

רכב של אחיעד אטינגר פצוע בפיגוע (צילום: רויטרס)
רכבו של הרב אטינגר שנפצע אנושות בפיגוע(צילום: רויטרס)
 

הרב אטינגר עומד זה שלוש שנים בראש ישיבת ההסדר "עוז ואמונה" בשכונת נווה שאנן שבדרום תל אביב. באתר הישיבה נכתב כי מטרתה "לחזק ולשקם את השכונה ואת תושביה היהודים, להזרים דם חדש בעורקיה, ולהשיב לה את הצביון היהודי והרוחני. בעיית המהגרים הבלתי חוקיים בישראל נמצאת כרגע בתל אביב, אבל שלוחותיה מגיעות כבר לערים נוספות ברחבי הארץ. אנחנו מסייעים בבלימת הבעיה בישיבה פיזית בתוך השכונה, תוך הענקת תחושת היהדות, השייכות והביטחון לתושבים".

ישיבה עוז ואמונה דרום תל אביב  (צילום: אדיר ינקו)
ישיבת "עוז ואמונה"(צילום: אדיר ינקו)

ישיבה עוז ואמונה דרום תל אביב  (צילום: אדיר ינקו)
(צילום: אדיר ינקו)

א', שלומד בישיבה אמר ל-ynet: "אנחנו מאוד אוהבים את הרב, חשוב לנו מאוד לחזק את עם ישראל ואת משפחת הרב בשעה זו. שמענו בבוקר על האירוע של הירי שהיה, ולא קישרנו ממש את האירוע לרב. בשעה האחרונה אנשים מהישיבה התארגנו ליציאה לבית החולים בילינסון כדי להיות לצד הרב ומשפחתו וכדי לבדוק במה אפשר לעזור למשפחה ברגעים אלו".

 

הוא הוסיף: "התארגנו לאמירת תהילים ושליחת הודעות לרפואתו. האווירה היא אווירת נכאים מאוד גדולה, אנחנו חווים קושי רב עם קבלת הידיעה הזו ומתקשים לקבל את הגזרה המרה שאנחנו עלולים להיות בלי הרב שלנו שייסד את הישיבה, שמהווה מקור הכוח הרוחני והעוצמה".

 

 

אביעד, שכנו של הרב אטינגר אמר ל-ynet: "אנחנו מתפללים לנס לרפואתו. בזמן הקרוב נארגן תפילה לרפואתו ביישוב. הרב אטינגר הוא אדם שלא הזיז את עיניו מהספר, הוא אחד שמתייצב לכל משימה. יש לו 12 ילדים, והוא הגיע לעלי מדרום תל אביב לפני כשנתיים. הוא איש משפחה אדיר ומדהים, מסוג האנשים המיוחדים. הוא ראה את המשימה שלו בדרום תל אביב כשליחות, ופתח שם ישיבה כדי להגדיל את כמות היהודים בשכונות דרום תל אביב. אנחנו מקווים לנס".

 

ירון אדוריאן, אחד ממורי הישיבה אמר ל-ynet: "האווירה קשה מאוד, הלם. אחיעד הוא איש חזק ויש תקווה גדולה שהעוצמה הגדולה תעמוד לו. הוא אדם עתיר זכויות ואיש חזון, שבא לדרום תל אביב, מקום שהרבה במובן מסוים התייאשו ממנו. היהודים בשכונה הלכו ונעלמו במהלך השנים, והוא החליט שהוא רוצה להפריח מחדש את המקום בעוצמה של תורה ותפילה. אנחנו מבקשים מכל מי שיכול להצטרף ולהתפלל לרפואתו".

 

שפי פז, מראשי המאבק לגירוש הזרים מדרום תל אביב, אמרה כי "הרב אחיעד אטינגר הוא בשבילי החיבור בין דרום תל אביב להתיישבות ביהודה ושומרון, בין חילונים לדתיים, בין שני עולמות כל כך שונים שהתחברו בדרך שהיא כמעט פלא. הישיבה שהוא מנהל בנווה שאנן היא נווה מדבר למעט התושבים שנשארו שם, ובית פתוח לנו, הפעילים".

 

 

זירת הפיגוע (צילום: AFP)
אחת מזירות הפיגוע המשולב(צילום: AFP)

זירת הפיגוע (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

שתי זירות האירועים ()

בפיגוע נרצח אדם אחד ואדם נוסף נפצע באורח קשה מאוד. מהתחקיר עלה כי מחבל דקר חייל, גנב את נשקו וירה לעבר כמה בני אדם בצומת אריאל. לאחר מכן, גנב רכב מאזרח זר. כוחות הביטחון ערכו מצוד אחרי המחבל באזור הכפר הפלסטיני ברוקין, לאחר שנמלט לאזור ונטש שם את הרכב הגנוב. לא ברור אם מדובר במחבל אחד או יותר.

 

במסגרת המצוד אחר המחבל, צה"ל סגר את הכניסות לכפרים שנמצאים באזור הפיגוע: כיפל חארס, ג'מאעין ודיר איסתיא. כוחות הביטחון בדקו את כל כלי הרכב הנוסעים בכביש 5. קיים חשש שהמפגע יצא למרכז הארץ ברכב אחר. ראש מועצת ברוקין אמר כי הכוחות הטילו סגר על הכפר, והשתמשו במסגרת המצוד בין היתר בכלבי גישוש.

כוחות צה
כוחות צה"ל במצוד אחר המחבל(צילום: דובר צה"ל)

בג'יהאד האיסלאמי התייחסו לפיגוע: "הפיגוע באריאל הגיע כדי להנחות את המצפן ולהזיז את המאבק לשדה הטבעי שלו. אנו מברכים על הפיגוע ומצדיעים לגיבורים המורדים בגדה המערבית". גם בחמאס הגיבו: "הפיגוע מתרחש כתגובה לפשעי הכיבוש הישראלי, ומה שקורה בירושלים ובמסגד אל-אקצה - חילול ופגיעה במתפללים וסגירת באב א-רחמה, וכתגובה לפגיעה באסירים בבתי הכלא הישראלים, הכפלת התנחלויות וכן החרמת אדמות פלסטיניות".

 

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לפיגוע ואמר: "אנחנו בעיצומו של מרדף אחר המפגעים בשני מוקדים באזור אריאל. אני מחזק את ידיהם של כוחות הביטחון ובטוח שילכדו אותם ונמצה איתם את הדין כפי שעשינו בכל האירועים האחרונים".

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס לפיגוע ומסר: "אני רוצה לחזק את ידי המשפחות המתמודדות ברגעים אלה עם הבשורות הקשות המגיעות מהפיגוע הנורא ולחזק את ידי כוחות הביטחון המצויים ברגעים אלה ממש במרדף אחר המחבלים. מדינת ישראל תגיע אל כל המרים ידו על אזרחינו, תרדוף את הטרור ומבצעיו ותשיגם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נדב גולדשטיין, TPS
הרב אחיעד אטינגר
צילום: נדב גולדשטיין, TPS
מומלצים