שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חקירת ההתרסקות: "דמיון ברור בין שתי התאונות"

  אתיופיה הודיעה שהמידע בקופסאות השחורות מראה "דמיון ברור" בין התרסקויות המטוסים מהדגם החדש של בואינג. שני הטייסים דיווחו על קשיי שליטה והתרסקו דקות אחרי ההמראה. דו"ח החקירה יפורסם בתוך 30 יום

  בדיקת המידע מהקופסאות השחורות של מטוס "אתיופיאן אירליינס", שהתרסק באתיופיה בשבוע שעבר, מראה "דמיון ברור" להתרסקות שהייתה באינדונזיה באוקטובר. כך הודיע הערב (יום א') משרד התחבורה של אתיופיה. כזכור, שני המטוסים שהתרסקו הם מהדגם החדש של בואינג, MAM 737-8.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  קופסה שחורה של ה מטוס ש התרסק אתיופיה התרסקות (צילום: Office of Investigation and Analysis' (Bureau d'Enquete et d'Analyses - BEA) ,AFP)
  אחת הקופסאות השחורות של המטוס(צילום: Office of Investigation and Analysis' (Bureau d'Enquete et d'Analyses - BEA) ,AFP)

  צוותים בפעולות לאיתור שרידים (Photo: Ghettyimages)
  זירת ההתרסקות באתיופיה(Photo: Ghettyimages)

  157 בני אדם נספו בטיסת "אתיופיאן איירליינס" מאדיס אבבה לניירובי. אחרי האסון התעורר החשד שהסיבה להתרסקות היא הדגם החדש של בואינג. באוקטובר התרסק מטוס "ליון אייר" בים ג'אווה באינדונזיה. 189 איש נספו באותו אסון.

   

  בעקבות ההתרסקות באתיופיה, השנייה בחודשים האחרונים של בואינג MAX 737-8, אסרו מדינות רבות בעולם על השימוש בדגם. שתי ההתרסקויות היו דקות ספורות אחרי ההמראה. הטייסים בשתי הטיסות דיווחו על בעיות שליטה על המטוס.

  מטוס בואינג Boeing 737 Max (צילום: EPA, זק
  (צילום: EPA, זק"א)
   

  "זה אותו מקרה כמו המקרה האינדונזי", אמר דובר משרד התחבורה על החקירה הראשונית. "עד כה יש קווי דמיון בין שתי ההתרסקויות". שרת התחבורה האתיופית, דגמאוויט מוגס, אמרה לעיתונאים: "הבחנו בדמיון ברור בין ההתרסקות של טיסה 302 של 'אתיופיאן איירליינס' לטיסה 610 של 'ליון אייר', וזה יהיה נושא שייבדק במהלך החקירה".

   

  שרת התחבורה האתיופית הוסיפה שדו"ח ראשוני על החקירה יתפרסם בתוך 30 יום. היא סירבה למסור פרטים נוספים על החקירה. הקופסאות השחורות של מטוס "אתיופיאן איירליינס" הועברו למומחים צרפתים, שמנסים לקבוע יחד עם חוקרים אמריקנים ואתיופים את סיבת ההתרסקות.

   

  בבואינג אמרו שהחברה בוחנת את תכנון דגם המטוס ואת פעולתו. "כאשר נידרש נוציא עדכוני תוכנה כדי לשפר את הבטיחות. בעוד החוקרים ממשיכים לעבוד כדי לקבוע מסקנות חד משמעיות, בואינג מסיימת את פיתוח עדכון התוכנה שהוכרז בעבר", אמרו בחברה.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Office of Investigation and Analysis' (Bureau d'Enquete et d'Analyses - BEA) ,AFP
  אחת הקופסאות השחורות של המטוס
  צילום: Office of Investigation and Analysis' (Bureau d'Enquete et d'Analyses - BEA) ,AFP
  מומלצים