שתף קטע נבחר

שלח נגד נתניהו: מכר את ביטחון המדינה תמורת מיליונים

חבר הכנסת מרשימת כחול לבן תקף את ראש הממשלה ברקע הפרסומים האחרונים בפרשת הצוללות. "נתניהו אישר מכירת צוללות חדשות לגרמניה בזמן שקיבל כסף על חלקו בחברה שעובדת עם טיסנקרופ", אמר

 

 

ח"כ עפר שלח (כחול לבן) האשים את ראש הממשלה בנימין נתניהו במכירת ביטחון המדינה בתמורה למיליוני שקלים. זאת ברקע הפרסומים החדשים בפרשת הצוללות. בריאיון לאולפן ynet אמר שלח: "כל תהליך קבלת ההחלטות שנוגע לעניין הצוללות לא הובהר".

 

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד – מתחם הבחירות של ynet

 

עפר שלח ריאיון אולפן ynet (צילום: עידן ארבל)
שלח. "כל תהליך קבלת ההחלטות שנוגע לעניין הצוללות לא הובהר"(צילום: עידן ארבל)

"מאז שמנדלבליט הודיע שלנתניהו אין קשר לתיק הצוללות נודע לנו הרבה מאוד דברים", אמר שלח. "בסוף השבוע נמסר שאלוף במילואים עמוס גלעד, איש ישר לכל הדעות, העיד שנתניהו הוא זה שאישר לגרמניה למכור למצרים צוללות משוכללות, שלא בידיעת שר הביטחון ובניגוד לעמדת מערכת הביטחון".

 

- אתה מאשים את ראש הממשלה שמכר את ביטחונה של מדינת ישראל בתמורה לכמה מיליונים?

"חד משמעית כן. גרמניה מייצרת צוללות לישראל ולמצרים, יש הסכמה בינינו לגרמניה שמצרים מקבלת צוללות נחותות יחסית. בשלב מסוים מגלה נשיא המדינה, שנשלח על ידי מערכת הביטחון לבקש מהגרמנים לא למכור צוללות משופרות למצרים, שראש הממשלה אישר להם לייצור ולמכור למצרים צוללות כאלה. באותו הזמן הוא קיבל כסף על חלקו בחברה של בן דוד שלו, שהיא ספקית של טיסנקרופ".

 

-זה דברים שהיו כבר חודשים על השולחן, נתניהו לא חשוד בפרשה הזאת. זה לא ניסיון להשחיר את שמו של נתניהו?

"יש לזה אספקט ביטחוני מובהק. כל תהליך קבלת ההחלטות שנוגע לעניין הצוללות לא הובהר".

 

שלח הוסיף: "ראש הממשלה הכחיש את זה, עכשיו יש לנו עדות שאומרת שזה נכון. אנחנו צריכים לשמוע על תהליך קבלת ההחלטות הזה. יותר מזה, אנחנו צריכים לשמוע סטטוס. בסופו של דבר זה מציב בידיים של מצרים צוללות. היום היא לא אויב של ישראל, אבל למצרים אין יעד אפשרי חוץ מישראל".

 

ח"כ שלח התייחס גם לפסילת מועמדותו של מיכאל בן ארי: "אני מקבל את מרותה של מערכת המשפט במדינת ישראל. אני מכבד את מרות בג"ץ כי הוא המפרש של החוק. ברגע שאטיל ספק במרות הזו אני פותח את הדלת לאנשים שמבקשים לקעקע את מערכת אכיפת החוק במדינת ישראל".

 

מהליכוד נמסר בתגובה: "לפיד וגנץ יחד עם בוגי יעלון וחבריהם בתקשורת ממחזרים טענות שווא שנטחנו עד דק בתקשורת, ומנסים להציג אותן כאילו מדובר במידע חדש. כל הטענות חסרות בסיס.

 

"בניגוד לטענה השקרית שראש הממשלה רכש את המניות כשהיה שר אוצר, הוא רכש אותן בשנת 2007 בזמן שלא כיהן בתפקיד כלשהו בממשלה. כל הפעולות הקשורות לעניין דווחו כדין לרשויות המתאימות.

 

"ראש הממשלה היה משקיע לא-פעיל בחברה. חלקו בה היה מזערי והוא לא היה מעורב בעסקיה או בניהולה בשום דרך. ראש הממשלה נתניהו מכר את מניותיו ב-2010. החברה שראש הממשלה רכש את מניותיה לא מכרה כלום לטיסנקרופ.

 

"זהו עוד ניסיון שקוף של לפיד, שר האוצר הכושל בתולדות מדינת ישראל, וגנץ פושט הרגל לטפול על ראש הממשלה נתניהו האשמות שווא מופרכות כדי להסיט את תשומת הלב מהפרשיות המביכות שהולכות ונערמות לגביהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים