שתף קטע נבחר

כדי שיוכל להינשא לאהובו: הרבנים סידרו גט בהול

בית הדין הרבני הסכים לסדר גט דחוף על מנת שהאיש יוכל לממש את אהבתו האחרת - לגבר. הסיבה: כדי שאשתו הדתייה לא תהיה עגונה. "הארוס שלי אמר שאם לא אתגרש היום - הוא עוזב אותי", אמר לדיינים, והבהיר כי הוא נוסע

במשולש אהבה שכזה אפילו הדיינים הוותיקים ביותר לא נתקלו: בית הדין הרבני האזורי בנתניה הסכים לסדר גירושין בין בני זוג על מנת שהאיש יוכל להשתחרר מנישואיו ולממש את אהבתו האחרת - לגבר.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >> 

 

הרבנים התלבטו ארוכות בשאלה האם ראוי מבחינה דתית שהם יעודדו בעקיפין קשר הומוסקסואלי אסור, ולבסוף הכריעו כי טובת האישה גוברת - ויש להבטיח שלא תישאר עגונה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

הגבר - אדם דתי, נשוי ואב לילדים - הגיע בשבוע שעבר לבית הדין הרבני וביקש מהדיינים כי יסדרו לו ולאשתו גט דחוף, "מעכשיו לעכשיו". המזכיר הראשי, הרב אלון ארביב, תהה לפשר הבהילות, והאיש גילה כי לאחרונה יצא מהארון והוא נמצא בקשר רומנטי עם בן זוג באיטליה, שמצפה לבואו.

 

מחשש שתישאר עגונה

הגבר הסביר כי בכוונתו להגר מישראל, להינשא ולהשתקע בארץ אהובו. "הארוס שלי ממתין לי והתנה עמי שאם לא אתגרש היום - הוא עוזב אותי", אמר לרבנים. "אני חייב לגרש את אשתי. אינני רוצה להרוס לה את החיים. היא אישה דתית מאוד ויש לנו ילדים".

 

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 

הרב ארביב התייעץ עם הרבנים בדילמה המורכבת, ואלה הכריעו, כאמור, כי למרות ההתנגדות הטבעית למהלך - יש לסיים את ההליך ולסדר את הגט מהר ככל האפשר ולהתיר את אשתו לאלתר, ובלבד שלא לאפשר לבעל לעזוב את הארץ כשהוא נשוי לה, מחשש שייעלם והיא תישאר עגונה.

 

בצעד חריג זימן בית הדין מיד את סופר הסת"ם והעדים הנחוצים למעשה הגירושין - ואף דחה לשם כך דיונים אחרים שתוכננו לאותה היום. שעה קלה לאחר מכן כבר נתן הגבר לאישה גט פיטורין כדת וכדין, שחרר אותה מנישואיהם הכושלים - ויצא בדרכו לנתב"ג כדי להתאחד עם אהובו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
פתרון בלחץ
צילום: גיל יוחנן
מומלצים