שתף קטע נבחר

גבאי: "מי שחונה בכחול לבן - שלא יתפלא אם יגררו אותו לימין"

יו"ר העבודה הזהיר בוחרים פוטנציאליים בגוש המרכז-שמאל מלהצביע לכחול לבן בטענה שהצבעתם בעצם תתרום לימין. "גנץ כבר הצהיר שאינו פוסל ישיבה בממשלת נתניהו"

 

 

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי תקף הערב (ב') במהלך כנס פעילים בתל אביב את מפלגת כחול לבן וטען כי מצביעים מגוש המרכז-שמאל שיבחרו בה יתמכו למעשה במפלגת ימין שצטרף לממשלה בראשותו של בנימין נתניהו.

 

"כחול לבן, התבלבלתם: הדרך להחליף את נתניהו היא להביא את הקולות של נתניהו; לא של המחנה שלנו. ככה לא מנצחים את נתניהו. ככה לא עושים שינוי. ככה מכניסים לכנסת אנשי ימין בקולות של המחנה שלנו".

 

גבאי הוסיף כי מפלגתו של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ היא מפלגת ימין לכל דבר וטען כי גנץ כבר הצהיר בשיחה סגורה כי הוא אינו שולל שותפות בממשלה עם נתניהו: "מי שחונה בכחול לבן שלא יתפלא אם יגררו אותו לימין. מי שחונה בכחול לבן יקים את ממשלת נתניהו הבאה. מי שחונה בכחול לבן ימשיך את דרכו של נתניהו.

אבי גבאי (צילום: מוטי קמחי)
"כחול לבן היא מפלגת ימין". גבאי(צילום: מוטי קמחי)
  

מסיבת עיתונאים מפלגה כחול לבן (צילום: מוטי קמחי)
בני גנץ(צילום: מוטי קמחי)

"הערב הוכח שוב שכחול לבן יישבו בממשלה של נתניהו. פורסמה הערב שיחה עם גנץ שאומר בעצמו שהוא לא פוסל ישיבה בממשלה של נתניהו", אמר.

 

יו"ר העבודה הצטרף לביקורת החריפה שהשמיעו גנץ, לפיד, יעלון ואשכנזי נגד נתניהו בעניין פרשת הצוללות. "יש נושא אחד שבו נתניהו יוזם ומעורב עד צוואר: בכל מה שגורם לשחיתות. כך בשוד הגז שבו נתניהו פיטר רגולטורים, שינה חוקים ונתן עשרות מיליארדים מכיסנו לחברים שלו מקיסריה. וכך גם בשוד הצוללות, שבה הוא מכר את הכיס ואת הביטחון שלנו".

 

לאחר נאומו של גבאי הציגו חברי הכנסת והמועמדים של מפלגת העבודה את "תוכנית מפלגת העבודה לשינוי פני המדינה" בנושאים שונים. גבאי התחייב כי יעלה את שכר המינימום מ-5,300 שקל ל-7,000 שקל.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים