שתף קטע נבחר

תמרון מוצלח לחללית הישראלית: הטווח יגדל ל-405 אלף ק"מ

מנועי החללית של SpaceIL והתעשייה האווירית הופעלו בצהריים למשך כ-60 שניות. היעד הבא: כניסה למסלול סביב הירח ב-4 באפריל

עוד שלב חשוב בדרך לירח: החללית הישראלית "בראשית" ביצעה בצהריים (יום ג') תמרון מוצלח נוסף והיא בדרכה למסלול אליפטי המתאים למפגש המתוכנן עם הירח בתחילת החודש הבא. הנקודה הרחוקה ביותר מכדור הארץ במסלול זה נמצאת במרחק של כ-405 אלף ק"מ.

 

החללית, דגל ישראל וכדור הארץ (צילום: spaceIL והתעשייה האווירית)
החללית, דגל ישראל וכדור הארץ(צילום: spaceIL והתעשייה האווירית)

 

ב-SpaceIL ובתעשייה האווירית אמרו כי במהלך התמרון הופעל המנוע הראשי של "בראשית" במשך כ-60 שניות. החללית הישראלית הקיפה בשבועיים האחרונים את כדור הארץ במסלול אליפטי, שבו החלק הרחוק מכדור הארץ היה במרחק של כ-265 אלף ק"מ. בעקבות התמרון היום, תגיע החללית למרחק של כ-405 אלף ק"מ.

 

 

ב-SpaceIL ובתעשייה האווירית אמרו כי החללית במצב מצוין והיא מתקשרת עם חדר הבקרה במפעל חלל של התעשייה האווירית ביהוד. עוד נמסר כי המהנדסים הצליחו להתגבר על הקשיים בשל התקלה בעוקבי הכוכבים, על ידי טעינת שני פרמטרים מתקנים וכן על ידי וידוא כי בזמן התימרון העוקבים יופנו לחלל ולא אל השמש ובשל כך לא תהיה להם אפשרות להסתנוור מקרני השמש.

 

עוד נמסר כי "ככל שהמסע בחלל נמשך כמות הדלק במיכלי החללית יורדת ואנו דואגים שתופעת השיכשוך במיכלים לא תשפיע באמצעות שימוש בגלגל תנע, שמייצב את תנועתה. אנחנו בודקים מגוון מערכות בחללית ואלגוריתמים ככל שהנחיתה מתקרבת על מנת לוודא שהכל יעשה כמתוכנן".

 

השלב הבא בדרך לירח, פרט לעוד תמרונים קטנים שיבוצעו, נקרא "לכידת ירח" ובו החללית תילכד בכוח המשיכה של הירח. השלב הזה אמור להתבצע ב-4 באפריל. שבוע לאחר מכן, ב-11 באפריל, צפויה החללית הישראלית לנחות על אדמת הירח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: spaceIL והתעשייה האווירית
החללי על רקע כדור הארץ
צילום: spaceIL והתעשייה האווירית
מומלצים