שתף קטע נבחר

סירב לבדיקת ינשוף בגלל אסתמה - וניצח

נהג שנעצר על ידי שוטרים בתל אביב טען שמחלתו לא אפשרה לבצע את הבדיקה. המשטרה נאלצה לתקן את כתב האישום לעבירה קלה

 

ארכיון (צילום: שי שמואלי) (צילום: שי שמואלי)
ארכיון(צילום: שי שמואלי)

נהג שהואשם בנהיגה בשכרות עקב סירוב לביצוע בדיקת אוויר נשוף הצליח לאחרונה להוכיח שלא יכול היה לבצע את הבדיקה בגלל מחלת אסטמה חריפה. בשל כך שוכנעה התביעה המשטרתית לחזור בה מכתב האישום המקורי ולהסתפק בהסדר טיעון בעבירה קלה ביותר של חוסר שליטה ברכב.

 

בכתב האישום שהוגש בשנה שעברה נטען כי הנהג נסע ברחוב שמעון סאמט בתל אביב בהיותו שיכור. זאת נוכח סירובו לתת דגימה של אוויר נשוף לדרישת השוטרים ובהתאם לפקודת התעבורה הקובעת כי נהג שמסרב נחשב כשיכור.

 

אלא שהנאשם עמד על כך שלא שתה כלל ופשוט לא יכול היה לנשוף בשל אסטמה שממנה הוא סובל. בהמשך הציג סנגורו עו"ד עופר חורש בפני התביעה חוות דעת רפואית המאששת את מחלת הריאות החסימתית, וטען כי ההתייחסות של השוטרים לנאשם כאל אדם בריא ורגיל שסירב להיבדק שגויה.

 

בעקבות טיעון זה, לצד טיעונים נוספים על כשלים במילוי הדו"ח, החליטה התביעה המשטרתית לחזור בה מכתב האישום המקורי והגישה כתב אישום מתוקן שייחס לנאשם עבירה של חוסר שליטה ברכב.

 

הרשעה בנהיגה בשכרות היא חמורה מאוד כיוון שהעונש המינימלי עליה הוא 24 חודשי שלילה, ולעומתה בעבירה המתוקנת אין עונש מינימום חובה. ואכן, במסגרת הסדר טיעון שגובש בין הצדדים הודה הנאשם בעבירה המקלה והשופט ישראל ויטלסון הרשיע אותו.

 

בהתאם להסדר הטיעון הוטל על הנאשם עונש של 30 ימי פסילה שנוכו מהפסילה המנהלית שלו, בצד קנס של 1,200 שקל ופסילה על תנאי למשך שנתיים.

 

  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ הנאשם: עו"ד עופר חורש
  • ב"כ המאשימה: עורכי דין מטעם התביעה המשטרתית
  • ynet הוא שותף באתר פסקדין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים