שתף קטע נבחר

אישום: התחזה לאישה ברשת - והוציא במרמה כספים מגברים

תושב קריית ביאליק נאשם שהתחזה ברשת לאישה ושכנע גברים להזמין עבורו משלוחי סושי ופיצה מ"חנויות" פיקטיביות - עם המספר שלו עצמו. לאחר שאסף את פרטי האשראי ערך קניות באלפי שקלים באפליקציות שונות. רגע המעצר תועד

 

 

 

שמעון ממן, בן 37 מקריית ביאליק, נאשם שנהג להתחזות לאישה באתרי היכרויות שונים. לפי האישום, הוא הכיר גברים ושכנע אותם להזמין עבורו טלפונית משלוחי סושי ופיצה מ"חנויות" שנקב במספרי הטלפון שלהן.

  

מה שהגברים לא ידעו זה שמדובר במספרי טלפון של ממן עצמו, שאסף את פרטי כרטיס האשראי שלהם ופרטים מזהים נוספים וביצע מסע קניות דרך יישומונים (אפליקציות) של חברות שונות באלפי שקלים. אתמול (יום ב'), עם סיום החקירה, הוגש נגד ממן כתב אישום בעבירות של קבלת דבר במרמה, הונאה בכרטיס חיוב בנסיבות מחמירות והתחזות לאחר. בנוסף, הוגשה בקשה לעצור אותו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

הודעות הסמס (צילום: דוברות המשטרה)
ההודעות ששלח החשוד בהתחזות ומרמה (צילום: דוברות המשטרה)

הודעות הסמס (צילום: דוברות המשטרה)
הודעות הסמס(צילום: דוברות המשטרה)

החקירה נפתחה לאחר שבמשטרה התקבלו מספר תלונות מבעלי כרטיסי אשראי שסיפרו כי בוצעו עסקאות אסורות בכרטיסי האשראי שלהם. החקירה הובילה אל ממן, ובה התברר כי הוא פתח כרטיסים אישיים באתרי היכרויות שונים תוך שהוא מתחזה לאישה בשמות שונים, בצירוף תמונה פיקטיבית. הוא יצר קשר עם גברים שונים, מסר להם את מספר הטלפון הנייד שלו וניהל איתם קשר בהודעות וואטסאפ, תוך שהוא מבקש מהם לרכוש עבורו מזון בחנויות האהובות עליו: סושי ופיצריה, כדי לבחון את מידת הרצינות שלהם בנוגע לקשר.

 

ממן העביר לגברים את מספרי הטלפון של "הסושי" ו"הפיצריה" ומסר להם כתובת פיקטיבית בגבעתיים. בהסתמך על אותו מצג שווא, המתלוננים התקשרו אל ה"סושיה" והזמינו עבור ה"אישה" את פרטי המזון, תוך שמסרו את פרטי כרטיס האשראי שלהם, לצד פרטים מזהים נוספים כגון תעודת זהות וטלפון. בכל אותו זמן, המתלוננים לא ידעו שהם למעשה מתקשרים לממן בעצמו ומוסרים לו את כל הפרטים המזהים שלהם ואת פרטי כרטיס האשראי שלהם, מבלי שבאמת בוצעה הזמנה בפועל. בחלק מהמקרים, לאחר שהספיק לקבל את פרטי המתלוננים, חסם ממן את הגברים בוואטסאפ.

 

עוד גילו החוקרים כי ממן עושה שימוש גם ביישומונים של חברות שונות, המציעות ללקוחות רכישה באמצעות שימוש ביישומון תוך הזנת פרטי כרטיס האשראי וקבלת קוד אימות לטלפון לצורך המשך שימוש ביישומון. לאחר הזמנת הפרטים, ניתן לרכוש בחנויות שונות, ללא צורך בכרטיס אשראי אלא רק דרך שימוש ביישומון.

 

לאחר שממן נחשף לפרטי כרטיס האשראי של המתלוננים, הוא פתח כרטיסים והזין פרטים אישיים שלא בהכרח התאימו לפרטי כרטיס האשראי ובהם גם פרטים שלקח מרישיון נהיגה של אחר שנמצא ברשותו. בהמשך, ביצע עשרות רבות של רכישות בחנויות השונות באמצעות אותן אפליקציות בשווי מוערך של אלפי שקלים.

 

מהחקירה עלה עוד כי ממן הצטייד בכ-100 כרטיסי סים שונים בהם נהג לעשות שימוש בהתכתבויות השונות עם המתלוננים והזנת פרטי הגברים שהכיר ביישומונים השונים בהם עשה שימוש. בחקירתו שמר ממן על זכות השתיקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים