שתף קטע נבחר

דרמה בפרשת הצוללות: עד המדינה מיקי גנור חזר בו מעדותו - ונעצר

התיק קורס? עד המדינה בתיק 3000, שנחקר באזהרה בלהב 433, הודיע למשטרה כי הוא חוזר בו מהגרסה שמסר במהלך חקירת הפרשה. לחוקרים אמר: "לא שיחדתי איש, נתתי שירותי ייעוץ". בעקבות ההתפתחות - יוחלט אם לבטל את הסכם עד המדינה ולזמן נחקרים נוספים. גנור נעצר, חש ברע - ופונה לבית חולים

 

גנור. הודיע שחוזר בו מעדותו (צילום: רענן בן צור) (צילום: רענן בן צור)
גנור. הודיע שחוזר בו מעדותו(צילום: רענן בן צור)

עד המדינה בפרשת הצוללות, מיקי גנור, הודיע הערב (ג') למשטרה כי הוא חוזר בו מהגרסה שמסר במהלך חקירת הפרשה. גנור נחקר הערב באזהרה ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433. בחקירתו טען: "לא שיחדתי איש". בתום החקירה נעצר, חש ברע - ופונה לבית החולים אסף הרופא שבראשון לציון. לפי המשטרה, גנור צפוי להיות מובא לדיון בהארכת מעצרו מחר ב-11:00 בבית משפט השלום בראשון לציון.

 

המידע הראשוני פורסם על ידי אילה חסון בערוץ 13. במשטרה לא יודעים מדוע גנור, שמסר עד כה כ-50 עדויות במסגרת ההסכם, החליט לשנות את עדותו וכעת נוסף נגדו חשד נוסף - שיבוש הליכי משפט. נכון לעכשיו הוא לא ביקש הטבות כספיות או אחרות.

 

 

במשטרה ובפרקליטות בוחנים את העדות החדשה של גנור ולאחר מכן יחליטו אם להזמין עדים ואנשים נוספים לחקירה. כמו כן, יבחנו איזה צעדים לנקוט נגדו בגין הפרת ההסכם, כולל אפשרות של מעצר.

 

במסגרת הסכם עד המדינה שנחתם עם גנור סוכם כי הוא ירצה שנת מאסר בפועל וישלם קנס של כ-10 מיליון שקלים.

 

פרשת ה צוללות ()

גנור היה נציגה של יצרנית הצוללות הגרמנית טיסנקרופ בישראל נחשב לחשוד העיקרי בפרשת הצוללות. דרכי פעולתו תועדו בהמלצות המשטרה להעמיד לדין את המעורבים בפרשה.

 

"בתקופה שבה שימש גנור נציג התאגיד - בין 2009 ל-2017 - הושלמה עסקת רכש כלי שיט מהתאגיד בשווי של מאות מיליוני אירו, והתקיימו מגעים לרכישת כלי שיט נוספים בשווי כספי רב עוד יותר. לאורך החקירה עלו חשדות ששורה של עובדי ציבור ונושאי משרה בכירים לקחו או דרשו טובות הנאה מגנור".

 

בעודותו סיפר גנור כי עו"ד דוד שמרון, פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, היה אמור לקבל עמלה שנאמדת ב-10 מיליון דולר בקירוב כדי לקדם את ההחלטה לרכישת הצוללות.

 

לפי עדותו, הוא השתמש בשירותיו של שמרון והסכים לעמלה הגבוהה בשל קשריו של עורך הדין, וההערכה שלו כי הוא יצליח לקדם את העסקה עם הגרמנים. גנור רמז כי שמרון הבטיח לו שישראל תרכוש את הצוללות מגרמניה.


פורסם לראשונה 19/03/2019 20:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רענן בן צור
מיקי גנור
צילום: רענן בן צור
מומלצים