שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הפצת סרטון הטבח: הקונגרס דורש תשובות
  יו"ר ועדה בבית הנבחרים קרא לבכירים בפייסבוק, יוטיוב, טוויטר ומיקרוסופט לתדרך את המחוקקים לגבי הפעולות שעשו כדי למנוע את הפצת תיעוד הטבח בניו זילנד. "הסרטון עדיין זמין לכל, עליכם להשתפר"

  אחרי הטבח בניו זילנד , ענקיות הטכנולוגיה צריכות לתת תשובות: יו"ר ועדת ביטחון המולדת בקונגרס האמריקני פנה לבכירים בכמה חברות, בהן פייסבוק ויוטיוב, בבקשה לתדרך את הקוגרס תוך שבוע בנוגע לתגובתן לעובדה שהרוצח בקרייסטצ'רץ' הצליח להעלות שידור חי של הרצח בסוף השבוע שעבר. חבר הקונגרס בני תומפסון רוצה לדעת בנוסף מה החברות עשו נגד ניסיונות ההעלאה מחדש של הסרטון.

   

  זירת הירי במסגדים בניו זילנד (צילום: רויטרס)
  מחוץ לזירת הירי בניו זילנד (צילום: רויטרס)
   

  תומפסון פנה למייסד ומנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג, מנכ"לית יוטיוב סוזן ווג'יצקי, מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי ומנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה והפציר בהם לתעדף את הסרת סרטוני התיעוד מהטבח ולתדרך את הוועדה שבראשותו בנוגע לתגובתם ותוכניותיהם בניסיון למנוע מקרים דומים בעתיד.

   

  "הזדעזעתי כשנודע לי שהיורה העלה שידור חי ממתקפת הטרור לפייסבוק וכי הווידאו הועלה מחדש לטוויטר, פייסבוק ופלטפורמות אחרות", כתב חבר הקונגרס לבכירים, "הסרטון עדיין זמין לכל באתרים שלכם, למרות שעבר זמן מה מאז המתקפה ולמרות בקשת הרשויות בניו זילנד להסיר את הסרטונים הללו".

   

  תומפסון כתב לבכירים: "עליכם להשתפר בנושא. זה ברור ממקרי האלימות הקשים ומקרים דומים שסוכלו בתקופה האחרונה, בארה"ב ומחוצה לה. לא מדובר בסוגייה אמריקנית בלבד, אלא בינלאומית".

   

   

  על פי דיווח של The Verge, בפייסבוק אישרו כי גורם מטעם החברה יתדרך את הוועדה בנושא בקרוב, אך לא נמסר באיזה מועד זה יקרה ומי יהיה הגורם שיעביר את התדרוך. במיקרוסופט ובטוויטר טרם הגיבו לבקשה.

   

  ביוטיוב לא הודיעו אם יגיעו, אך הפנו לתגובה קודמת של החברה בנושא שבה נמסר כי היקף הסרטונים מתיעוד הטבח שהועלה לאתר היה "חסר תקדים" וכי בחברה הסירו את הגבלת בחינת התוכן על-ידי בני אדם, והפעילו אלגוריתם שיבצע מחיקות נרחבות של תיעוד האירוע.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים