שתף קטע נבחר

צל"ש ליחידת יהל"ם על תפקודה ב"מגן צפוני"

אלוף פיקוד הצפון יואל סטריק העניק ציון לשבח ליחידה המובחרת של חיל ההנדסה בעצרת הסיום למבצע חשיפת מנהרות הטרור של חיזבאללה. "הישג מבצעי משמעותי שתורם ישירות לביטחון ישראל"

 

איתור ופינוי מנהרת הטרור ההתקפית שנמצאה בגבול הצפון, במסגרת מבצע
(צילום: דובר צה"ל)

מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק, העניק אתמול (שלישי) ציון לשבח ליחידת יהל"ם על פועלה במבצע "מגן צפוני" לחשיפת מנהרות הטרור של חיזבאללה.

 

הצל"ש הוענק במהלך העצרת לסיום המבצע שנערכה בהשתתפות מפקד עוצבת הגליל תת-אלוף רפי מילוא, קצינים מ"עוצבת הגליל" והחטיבות המרחביות, גדודי ההגנה, היחידות הטכנולוגיות, גורמי המודיעין, כוחות הנדסה, נציגי ההתיישבותיות בגליל וגורמים נוספים.

 

סטריק אמר במהלך הענקת הצל"ש כי "בשנה האחרונה ביצעה יחידת יהל"ם מבצע מורכב ורב-שלבי לאיתור מנהרות התקפיות בגבולה הצפוני של מדינת ישראל והשמדתן. למבצע קדמו תהליכים מודיעיניים, טכנולוגיים ופיתוחי אמצעי לחימה רבים.

 

"בעת ביצוע הפעילות גילתה היחידה דבקות במטרה, נחישות, עשייה, דייקנות ויצירתיות שהביאו להצלחת המבצע. היחידה איתרה ונטרלה את המנהרות ובכך השיגה הישג מבצעי משמעותי שתורם באופן ישיר לביטחונה של מדינת ישראל. על מעשים אלה מוענק ליחידת יהל״ם ציון לשבח ממפקד הפיקוד".

 

מדובר צה"ל נמסר כי הצל"ש ליחידה המובחרת של חיל ההנדסה הוענק "על הובלת מאמץ רציף ומקצועי לאיתור ונטרול המנהרות ההתקפיות של ארגון הטרור חיזבאללה במבצע מגן צפוני".

 

איתור ופינוי מנהרת הטרור ההתקפית שנמצאה בגבול הצפון, במסגרת מבצע
(צילום: דובר צה"ל)

עבודות צה
(צילום: אפי שריר)

עוד נמסר כי "לוחמי היחידה, המוכשרים להוביל ולבצע משימות נטרול מורכבות בתוואי שטח מאתגרים, עשו לילות כימים ופעלו במזג אוויר קיצוני למען הבטחת ביטחון תושבי הצפון ואזרחי מדינת ישראל, כדי לסכל את איום המנהרות. את המבצע הובילה יחידת יהל"ם באמצעות מאמץ מודיעיני והנדסי תוך שימוש בכלים חדשניים ובטכניקות נטרול מתקדמות.

 

מפקד עוצבת הגליל, תא"ל מילוא, העניק צל"ש גם לרס"ן י', שבנה את התוכנית המבצעית של מגן צפוני. "עם קבלת התראה לנוהל קרב למבצע, קיבל על עצמו רב-סרן י' להוביל את הפרויקט לבניית היכולות המבצעיות באיתור ובניית תוכנית מבצעית למבצע מגן צפוני", נאמר בדברי השבח לקצין. "רב-סרן י' הוביל את נוהל הקרב בחיבור מספר רב של גורמים בצה"ל ומחוצה לו לכדי יצירת תוכנית ויכולות מבצעיות לביצוע המשימה בפועל.

 

"בשלב ניהול הקרב היווה י' סמכות מקצועית והיה לעוגן משמעותי במהלך המבצע ואף השתתף בחלק ממשימות מבצעיות באיתור המנהרות והשמדתן. י' הביא לפריצת דרך משמעותית ביותר במבצע בכך שיצר סינרגיה בין כלל הגורמים ומיצוי מיטבי של יכולות צבאיות לידי הצלחה במבצע.

 

"כל זה ביצע תוך מקצועיות, צניעות, ירידה לפרטים ויצירתיות. רב-סרן י' הראה במעשיו דבקות במשימה לאור המטרה, חשיבה מבצעית-יצירתית, חדשנות ואחריות.

על מעשים אלה מוענק לרב-סרן י' ציון לשבח ממפקד האוגדה".

 

עם סיום המבצע לפני כחודשיים, הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט העניק אות הערכה מטעמו לעוצבת הגליל. "אוגדה 91 הובילה מאמץ טכנולוגי, מודיעיני, טכנולוגי ומבצעי שהגיע לשיאו בשנה וחצי האחרונות, תוך גילוי יוזמה ויצירתיות, למידה מתמדת, נחישות ודבקות במטרה ובשיתוף פעולה פורה עם גורמי ביטחון נוספים, עד להוצאתו לפועל של המבצע", אמר הרמטכ"ל.

 

איזנקוט הוסיף כי "המבצע נוהל בדיוק ובמקצועיות, מתוך חתירה למגע, עד השגת מלוא יעדיו. המבצע השיג תוצאות מבצעיות בולטות, שלהן, השלכה אסטרטגית מרחיקת לכת. הישגי המבצע תרמו לחיזוק ביטחונם של תושבי צפון המדינה. נוכח ההישג במבצע ״מגן צפוני״, תרומתה של "עוצבת הגליל" לחיזוק עוצמתו של צה״ל ולביטחון מדינת ישראל בתעוזה רבה, ועל כן ניתן לה אות הערכה זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
מנהרת טרור של חיזבאללה
צילום: אפי שריר
מומלצים