שתף קטע נבחר

גרסת גנור: "איימו שיפגעו בי ובמשפחתי"

עד המדינה בפרשת הצוללות אמר לראש היחידה הכלכלית במשטרה כי החוקרים תדרכו אותו לפני העימותים, אך מתעקש שלא יחזור בו מהעובדות. לעורכי דינו הבהיר: "לא מפחד מכלום"

 

אחרי שביקש לסגת מהסכם עד המדינה וחולל דרמה בחקירת בפרשת הצוללות, מיקי גנור אמר לראש היחידה הכלכלית במשטרה אלי אסייג כי "זה לא משהו שצץ עכשיו", והודה שהתלבט בחודשים האחרונים. "אני לא חוזר בי מהעובדות", אמר גנור לחוקריו, "רק לא מסוגל לחשוב שייצא שנתתי שוחד בכדי לבצע רכש ביטחוני".

 

מיקי גנור בהארכת מעצר בבימ
מיקי גנור היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
 

כשנשאל מדוע פירט על השוחד גנור אמר כי "אני לא מבקש שום דבר. הייתי במצב בלתי אפשרי. איימתם שתפגעו בי, איימתם שתמחקו לי את הרכוש ושתפגעו לי במשפחה. השארתם אותי על הרצפה עם כאבים. אמרתי את מה שאמרתי. האיומים נגדי היו בלתי אפשריים".

 

גנור סיפר למקורביו כי החוקרים תדרכו אותו לפני החקירות. "לפני העימותים לקחו אותי לחדרים צדדיים, ובכל פעם שאמרתי שאני לא מסכים למשהו - איימו עליי. כל פעם שלא הסכמתי עם משהו שלהם הם איימו".

 

כאשר סיפר את כוונותיו לחזור בו מהסכם עד המדינה לסנגוריו, עורכי הדין בועז בן צור ומאיר ארנפלד, השניים הסבירו לו את משמעות המהלך. "אני לא מפחד מכלום", התעקש גנור. "לוקח בחשבון כל האפשרויות גם שאשב בכלא תקופה ארוכה יותר". 

 

פרשת ה צוללות ()

פרשת ה צוללות ()

מוקדם יותר היום בית משפט השלום בראשון לציון קיבל את בקשת המשטרה והאריך את מעצרו של גנור בחמישה ימים. המשטרה מסרה בדיון כי גנור נעצר בחשד לעבירות שוחד, הלבנת הון, מסירת הודעה כוזבת ושיבוש הליכי משפט. גנור הגיש ערעור על הארכת המעצר.

 
ל-ynet נודע כי בכוונת המשטרה להגיב בחריפות למהלך של גנור ולהמליץ על הגשת כתב אישום חמור נגדו הכולל סעיפי שוחד והלבנת הון, צעד שסנגוריו מכנים "נקמה".
 

לאחר שביקש לסגת מההסכם גנור נחקר אמש באזהרה ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433. בחקירתו טען כי לא שיחד איש, והבהיר לתנ"צ אסייג ולפרקליטות כי הוא מודע לסיכון שהוא נוטל בהחלטתו.

 

בתום החקירה נעצר, חש ברע - ופונה לבית החולים אסף הרופא שבראשון לציון עד ששוחרר הבוקר. חוקרי היאל"כ הם אלו שחתמו עם גנור על הסכם עד המדינה - וכעת ינהלו את החקירה החדשה שנפתחה בעקבות שינוי גרסתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מיקי גנור
צילום: מוטי קמחי
מומלצים