שתף קטע נבחר

מציצים בדרום קוריאה: מצלמות נסתרות בעשרות בתי מלון

בדרום קוריאה המצלמות הנסתרות הפכו למכת מדינה, וגברים מציצים לנשים במשרדים ובשירותים הציבוריים. המשטרה עצרה שני חשודים שצילמו בחשאי 1,600 אורחים ב-30 בתי מלון והעבירו את התיעוד בשידור חי ברשת

המשטרה בדרום קוריאה עצרה שני גברים שצילמו בחשאי 1,600 אורחים בבתי מלון, והעבירו את התיעוד בשידור חי ברשת. שני החשודים, ששמותיהם לא פורסמו, התקינו מצלמות נסתרות ב-42 חדרים ב-30 בתי מלון בדרום קוריאה. התיעוד היה מנובמבר אשתקד עד החודש האחרון.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  

מצלמות נסתרות מציצנות ב דרום קוריאה זמר צילם את עצמו מקיים יחסי מין והעלה לרשת (צילום: AP)
בשבוע שעבר: נעצר זמר שתיעד עצמו מקיים יחסי מין(צילום: AP)

מצלמות נסתרות מציצנות ב דרום קוריאה זמר צילם את עצמו מקיים יחסי מין והעלה לרשת (צילום: AP)
(צילום: AP)

מצלמות זעירות עם עדשות של 1 מ"מ נמצאו בממירים של טלוויזיה, במייבשי השיער ובשקעים בקירות. יותר מ-800 סרטונים של אורחי המלון הועברו בשידור חי באתר ברשת. המשטרה מסרה שאין עדות לכך שבעלי המלון היו מודעים לכך שהאורחים מצולמים ללא ידיעתם.

מצלמות נסתרות מציצנות ב דרום קוריאה זמר צילם את עצמו מקיים יחסי מין והעלה לרשת (צילום: AP)
(צילום: AP)
 

עד שהמשטרה הפסיקה את פעילות האתר החודש שני החשודים כבר הרוויחו 7 מיליון וון (כ-22 אלף שקל) – תשלום שקיבלו מ-97 אנשים ששילמו מדי חודש תמורת גישה לחומרים. עוד שני גברים נעצרו ונחקרו בחשד למעורבות בפרשה.

 

שני הגברים שצילמו אורחים בבתי מלון נעצרו שבוע אחרי שג'ונג ג'ון-יאנג, זמר וסלבריטאי מקומי, הודה שצילם את עצמו מקיים יחסי מין עם נשים והעלה את הסרטונים לרשת ללא הסכמת הנשים.

מצלמות בשירותים בדרום קוריאה (צילום: AFP)
נשים מפגינות בסיאול נגד ה"מולקה"(צילום: AFP)

מצלמות בשירותים בדרום קוריאה (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)
 

בדרום קוריאה המציצנות של גברים באמצעות מצלמות נסתרות היא מכת מדינה. התופעה נקראת "מולקה", וצוברת תאוצה במשרדים, בתי ספר ושירותים ציבוריים. לפי "גרדיאן" ב-2017 היו 6,470 מקרים של הצצה באמצעות מצלמות, בהשוואה ל-1,353 ב-2012. רבים מהעבריינים לא נענשים בחומרה ובדרך כלל רק נדרשים לשלם קנס.

 

בקיץ שעבר הפגינו רבבות נשים בסיאול, ודרשו להחמיר בענישה. בתגובה הגבירו הרשויות את הנוכחות המשטרתית בשירותים הציבוריים – צעד שלטענת המפגינות אינו יעיל. שני החשודים שהתקינו מצלמות נסתרות בבתי המלון עלולים לרצות חמש שנות מאסר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
בשבוע שעבר: נעצר זמר שתיעד עצמו מקיים יחסי מין
צילום: AP
מומלצים