שתף קטע נבחר

בגלל זיהום: אתר טבילה לנוצרים בירדן בסכנת סגירה

אנשי משרד הבריאות יפעלו לאיתור מקורו של זיהום חיידקי שהתגלה במים באתר, במטרה לאפשר למאות אלפי צליינים לבקר בו מדי שנה

אתר הטבילה קאסר אל יהוד, שנחשב לאחד המקומות הקדושים בעולם הנוצרי, נמצא בסכנת סגירה בשל ריבוי חיידקים מזהמים שנדגמו במים.

 

פרויקט הנשיא ראובן ריבלין למציאת פתרונות נגד סגירת אתר הטבילה בקאסר אל יהוד בשל זיהום חיידקים  (צילום: מארק ניימן, לע
הנשיא ריבלין בביקורו השבוע ב"ארץ המנזרים"(צילום: מארק ניימן, לע"מ)

 

קאסר אל יהוד, שנמצא על גדות נהר הירדן ממזרח לעיר יריחו, הוא נקודה שבה עובר הגבול עם מדינת ירדן. הוא גם המקום שבו, על פי האמונה הנוצרית, הטביל יוחנן המטביל את ישו ואת מאמיניו.

 

הממצא המדאיג על ריבוי החיידקים במים נחשף השבוע, במהלך סיור שערך נשיא המדינה ראובן ריבלין ב"ארץ המנזרים", כחלק מתוכניתו לקידום התיירות הצליינית באזור.

 

 

"ארץ המנזרים", הוא אזור המנזרים והכנסיות הנטושים במרחב נהר הירדן, סמוך לאתר הטבילה. בשלוש השנים האחרונות מקדם הנשיא ריבלין פרויקט להרחבת היקף התיירות המגיעה לאזור ופיתוח האתרים למבקרים מהעולם כולו. גם בפגישותיו עם האפיפיור בוותיקן דן עימו ריבלין ארוכות בנושא והאפיפיור נתן את ברכתו לקידומו במטרה שהמנזרים, שהיו עד כה ממוקשים ובלתי נגישים, יימסרו לבעליהם הנוצרים לשם שיקומם ופתיחתם, לצורך הפיכתם לאתר עלייה לרגל עבור צליינים מהעולם כולו.

 

בסיור השבוע השתתפו גם ראשי כנסיות, השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי, ומתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף כמיל אבו רוקון. "רק בשנה האחרונה ביקרו באתר הטבילה ובארץ המנזרים כ־750 אלף תיירים מכל העולם, אשר מניבים תנופה כלכלית משמעותית לתושבי המקום", אמר האלוף אבו רוקון.

 

בעקבות גילוי החיידקים נקבע שבתקופה הקרובה יעבדו אנשי מתאם פעולות הממשלה בשטחים מול אנשי משרד הבריאות על איתור מקור הזיהום ויעמידו פתרונות שיאפשרו את המשך ההפעלה השוטפת של המקום שאליו מגיעים מדי שנה מאות אלפי צליינים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום: יהונתן אשד רשות הטבע והגנים
קאסר אל יהוד
צילום: יהונתן אשד רשות הטבע והגנים
מומלצים