שתף קטע נבחר

חינוך לערכים: תחרות "המורה של המדינה" יוצאת לדרך בפעם ה‭11- ‬

הגיע הזמן לפרגן: מפעל הפיס, הסתדרות המורים, "ידיעות אחרונות" ו-‭ynet‬ מזמינים אתכם גם השנה, זו הפעם ה־‭11‬ ברציפות, לספר לנו על המורים האהובים והמצטיינים שלכם, אלה שעושים מעל ומעבר וראויים לדעתכם לתואר "המורה של המדינה". החידושים השנה: פרס מיוחד למורה המבטיח של המדינה – שיוענק למי שעוסק במקצוע ההוראה שלוש שנים ומטה, ומלגה על סך ‭ 15‬ אלף שקל שתינתן לכל זוכה לסיוע בפרויקט בקהילה שיקר ללבו

בשיתוף מפעל הפיס והסתדרות המורים

 

המורה של המדינה השנה ה-‭:11‬ יותר מ-‭150‬ מורים מצטיינים עלו עד היום על הבמה וזכו לקבל תעודת הוקרה ופרס בתחרות הנחשבת. כולם מורים יוצאי דופן שהשאירו חותם עמוק על תלמידיהם והתרגשו עד כלות לדעת שיש מי שמעריך את השקעתם ולא שוכח להגיד תודה.

 

אנחנו יודעים בוודאות שברחבי הארץ יש עוד רבים כמוהם, מורים שנותנים את הכל – ואז עוד קצת, שעבורם להיות מורה זה הרבה יותר ממקצוע, שמגיעים כל יום לבית הספר כאילו זה היום הראשון להגעתם. היום, בפעם ה-‭11‬ ברציפות, אנחנו מזמינים אתכם לספר לנו על המורים שלכם, ואולי בעוד כמה חודשים גם הם יזכו לעמוד שם על הבמה ולהתרגש עם תלמידיהם והקולגות שילוו אותם לאורך כל הדרך.

 

תחרות "המורה של המדינה", הנערכת זו השנה ה־‭11‬ בשיתוף מפעל הפיס, הסתדרות המורים, "ידיעות אחרונות" ו-ynet ‬ הינה פרויקט חברתי שנועד לתת במה לעבודתם של אנשי חינוך מצטיינים ויוצאי דופן. מבין ‭ 150‬ המורים שעלו עד היום לשלב הגמר זכו 62 מורים בתואר המכובד "המורה של המדינה". בפעם הבאה זה יכול להיות המורה האהוב שלכם. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להמליץ על המורה שראוי לדעתכם לתואר בעזרת טופס הרשמה.

  (צילום: שאול גולן)
הזוכים בתחרות המורה של המדינה לשנת 2018(צילום: שאול גולן)
 

החידושים המשמעותיים השנה: פרס מפעל הפיס למורה המבטיח. ניתן להגיש כמועמדים בקטגוריה זו מורים העוסקים במקצוע ההוראה שלוש שנים ומטה בלבד. בנוסף, ששת המורים הזוכים יקבלו כל אחד מלגה בסך 15 אלף שקל מתנת מפעל הפיס ואותה יוכלו לתרום לקהילה.

 

תהליך המיון וסינון המועמדים ייעשה בכמה שלבים בליווי ובפיקוח צמוד של חברת קינן שפי. לאחר שייבחרו ‭ 15‬ המועמדים הסופיים, תראיין אותם ועדה ציבורית המורכבת מאישים בכירים בתחומי החינוך, החברה, התעשייה והכלכלה ותבחר מביניהם את ששת המורים שיזכו בתחרות. תהליך הבחירה על כל שלביו ייעשה בכלים מקצועיים בלבד, ובשום מקרה לא לפי כמות הטפסים שיישלחו עבור מועמד מסוים.

 

חברי הוועדה הציבורית הם: מרים פרץ, אשת חינוך, כלת פרס ישראל אמם של סגן אוריאל ורס"ן אלירז פרץ שנפלו בהגנה על המולדת; הרב שי פירון, ממייסדי תנועת פנימה, שר החינוך לשעבר; אביגדור יצחקי, יו“ר מפעל הפיס; עמרי לוטן, מנכ"ל מפעל הפיס; עדינה בר־שלום, מייסדת המכללה החרדית בירושלים ובתו של הרב עובדיה יוסף; עדי אלטשולר, מסיידת תנועת כנפיים של קרמבו, זיכרון בסלון ובתי הספר המכילים; יעל ארד, מומחית ליזמות ופיתוח עסקי, זוכת המדליה האולימפית הראשונה לישראל; יובל גנור, מייסד ונשיא עמותת נגישות לישראל; רחלי פרנקל, יועצת ההלכה ואמו של הנער נפתלי פרנקל ז”ל שנרצח בידי מחבלים; קרנית גולדווסר, פעילה חברתית ומקדמת נושאים ירוקים; דובי אייכנוולד, מנכ''ל הוצאת ידיעות ספרים, סיגל קנוטופסקי, מנכ"לית עמותת עולים ביחד; פרופ’ עליאן אלקרינאוי, אוניברסיטת בן גוריון בנגב; שרה ישראלי, יו"ר אגף פיתוח מקצועי בהסתדרות המורים; גבי טייטל, סמנכ”ל בנק מסד; אלון פוטרמן, מנכ”ל תלמ”א; טובה דורפמן, מנכ”לית קרן שטיינהרט.

 

מנכ"ל מפעל הפיס, עמרי לוטן: "אנו גאים להוקיר את עבודתם המסורה של מצטיינות ומצטייני מקצוע ההוראה בישראל זו השנה ה־‭.11 ‬ במסגרת הפרויקט, אנו מובילים השנה קטגוריית פרס ייחודית, במסגרתה יזכו כל ששת המורים המצטיינים בזכות לתרום סכום של 15 אלף שקל ליעד סיוע שיקר לליבם. מטרת הפרס היא לעודד את רוח הנתינה וההתנדבות בחברה הישראלית, ולהוות דוגמה נוספת לכך שנתינה לאחר מייצרת מעגלים נוספים של נתינה ותורמת לפיתוחה של חברה ישראלית טובה, צודקת ושוויונית יותר".

 

מזכ"ל הסתדרות המורים יפה בן דויד: "תחרות המורה של המדינה היא פרויקט עצום ורב משמעות. דרך הפרויקט, אנו נחשפים מדי שנה לסיפורים מרגשים החושפים מעט מהעשייה הרבה. מערכת החינוך שופעת בעובדי ועובדות הוראה מופלאים. אני רוצה להודות מקרב לב לאותם עובדי הוראה נערצים ולכלל אנשי החינוך האיכותיים שלנו על המסירות, ההשקעה, השליחות, והמקצועיות. על הלב הענק שהופך כל אחת ואחד מהם למורים כה נערצים ומשמעותיים".

 

הזוכים יוכרזו בטקס חגיגי במעמד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, שייערך בחודש יוני. כל 15 המועמדים שיגיעו לגמר יקבלו תעודת הוקרה ומחשב נייד אישי מתנת בנק מסד. ששת המורים הזוכים יזכו בנוסף גם בהשתלמות יוקרתית בארה"ב, מתנת תלמ"א (תוכנית לאומית למצוינות באנגלית), הממומנת על ידי קרן משפחת שטיינהרט בישראל וקרן שוסטרמן.

 

הכתבה פורסמה ב"ידיעות אחרונות"

 

בשיתוף מפעל הפיס והסתדרות המורים

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים