שתף קטע נבחר

הגננת שתפרה תחפושות ל-70 ילדים

לימור שלומי, גננת מתל אביב, הכינה לכל ילדי הצהרון תחפושת משותפת של קשת בענן. "חשבתי על הרעיון כבר לפני חצי שנה ועבדתי על התחפושות במשך חודשיים. אני משקיעה המון שעות ויש הרבה ויתורים אבל זה עושה לי טוב. הצהרון הוא הדבר שהכי חשוב לי אחרי המשפחה", היא מספרת

תושבי שכונת ל' בתל אביב ראו אתמול 70 ילדים מחופשים לקשת בענן אבל מאחורי שמחת החג, יש סיפור מרגש על גננת משקיענית במיוחד שאחראית על כל התחפושות של הילדים.

 

"הצהרון שלנו כבר הפך למשהו מאד משפחתי והשנה אני מנהלת שני צהרונים", מספרת לימור שלומי, גננת בצהרון בשיכון ל' בתל אביב כבר 30 שנה. "בכל שנה, בעשר השנים האחרונות, אני מלמדת את הילדים נושא מסוים במשך חודש וחצי ואז מכינה להם תחפושות על הנושא. השנה זה היה מורכב יותר כי אני מנהלת שני צהרונים של 70 ילדים".

 

תחפושת משותפת (צילום: אלבום פרטי)
קשת בענן - ילדי הצהרונים(צילום: אלבום פרטי)

בשנה שעברה הילדים למדו על כלב דלמטי - איפה הוא חי ומה הצרכים שלו ובפורים כולם התחפשו לדלמטים. השנה שלומי החליטה שהנושא יהיה הטבע ואחרי שחקרו ולמדו, הילדים התחפשו לקשת בענן, הגננות לשמש והסייעות לעננים.

 

תחפושת משותפת (צילום: אלבום פרטי)
מופתעים ומתרגשים(צילום: אלבום פרטי)

"חשבתי על הרעיון לתחפושת כבר לפני חצי שנה ולא גיליתי לאף אחד עד הרגע האחרון", היא מספרת. "עבדתי על התחפושות במשך חודשיים. אני משקיעה המון שעות ויש הרבה ויתורים אבל זה עושה לי טוב. הצהרון שלי הוא הדבר שהכי חשוב לי אחרי המשפחה. אני מאד נהנת ואוהבת את העבודה.

 

"הילדים מצפים ומחכים. הם מנסים לנחש מה תהיה התחפושת. זה מאד סודי. אף אחד לא יודע, כולל הצוות שלי. בבוקר פתחנו את המזוודות והייתה התרגשות גדולה. אנחנו גן של צעירים עם גן של בוגרים וההרגשה היא של משפחה אחת.

 

"אחרי שהילדים התחפשו הגיעו הורים ללות אותנו ויצאנו לתהלוכה בשכונה. הסתובבנו ואחר כך הלכנו לאכול ארטיק בגינה השכונתית והייתה אווירה מאד טובה ושמחה".

 

ההורים חלק מהחגיגה (צילום: אלבום פרטי)
ההורים חלק מהחגיגה(צילום: אלבום פרטי)

יש כבר רעיון לשנה הבאה?

"האמת שכן. המון הורים ניסו לנחש מה תהיה התחפושת הבאה ונתנו לי רעיונות טובים".

 

התחפושת הסודית (צילום: אלבום פרטי)
התחפושת הסודית(צילום: אלבום פרטי)

"לימור היא גננת מיתולוגית פה ומשקיעה מהזמן הפרטי שלה כדי להכין את התחפושות", מספרת לי אשל רובינשטיין, אמא לילד מהגן. "הילדים מתרגשים מאד. הבן שלי הסתכל לי בעיניים ואמר שאין סודות מאבא ואמא אבל הם לא מגלים מה התחפושת שלהם. היא מודדת להם את הבגדים לפני, בודקת את המידות הנכונות כדי שיהיה להם נוח. אחרי התהלוכה כל ילד לוקח את התחפושת הביתה במתנה.

 

"כמות ההורים שחיכתה בשער אתמול כדי לראות למה הילדים התחפשו הייתה עצומה. רק כשהיא נותנת את האות, הילדים יוצאים החוצה. בנוסף, היא הכינה קשת ענקית וכל הילדים עברו תחת הקשת.  יש פה השקעה של בנאדם אחד וזה מקסים".

תחפושת משותפת (צילום: אלבום פרטי)
תחפושת משותפת(צילום: אלבום פרטי)

חיכו לגלות למה הם מתחפשים (צילום: אלבום פרטי)
חיכו לגלות למה הם מתחפשים(צילום: אלבום פרטי)
 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלבום פרטי
הילדים והצוות
צילום: אלבום פרטי
מומלצים