שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "ארגוני החרם וה-BDS נכשלו, זה הקלף האחרון שלהם"
  קמפיין Music First של ארגון סטודנטים פרו-ישראלי, פועל נגד ארגוני החרם, כדי להבטיח את קיום האירוויזיון בארץ," תרבות היא הרבה מעבר לפוליטיקה", אומר מנהל הפעילות בישראל תום ברמן בריאיון לאולפן ynet, "אנחנו מבקשים להפיץ אהבה ולאזן את הנרטיב השלילי שה-BDS מפיצים". צפו

   

   

  תחרות האירוויזיון שתתקיים בעוד כחודשיים בתל אביב הפכה למטרה עבור אלה שמנסים למנוע מהמתמודדים להגיע לארץ. "ארגוני החרם וה-BDS די נכשלו בניסיון שלהם לגרום למדינות להחרים את האירוויזיון, והקלף האחרון שנשאר להם לשלוף והוא גם הכי ציני ולא נעים - זה מול האמנים", אומר תום ברמן, מנהל Act-IL ישראל, ארגון שפועל בכל העולם. "אנחנו ארגון אזרחי, פרו-ישראלי וחברתי, שנולד כיוזמה של המרכז הבינתחומי הרצליה ו-IAC, ואנחנו עושים אונליין אקטיביזם".

   

  במסגרת הפעילות של הארגון הם עוסקים גם בקמפיין Music First, שמנסה לנתק את התרבות מהפוליטיקה ולמנוע מארגוני החרם לצבוע את התחרות האירופית בצבעים שחורים כפי שהם עושים ברשתות החברתיות, בסרטונים ובפניות לאמנים. "האמנים מאוד צעירים, סביב 25-20. הם מושפעים מדעת הקהל, רוצים להיתפס כמיינסטרים", ברמן מסביר כיצד הם עובדים, "ארגוני החרם וה-BDS מטרגטים את אותם אמנים, ומה שאנחנו עושים באמצעות האפליקציה שלנו וקהילת המתנדבים שמונה מעל ל-20 אלף אנשים, זה מכוונים לאותם האמנים ומבקשים לכתוב פידבקים חיוביים. לאהוב אותם, להפיץ את האהבה ברשת ולאזן את הנרטיב השלילי שה-BDS ואחרים מפיצים".

   

   

  BDS (צילום: רן דיקשטיין)
  אתרים המחרימים את האירוויזיון(צילום: רן דיקשטיין)

  BDS (צילום: רן דיקשטיין)
  BDS(צילום: רן דיקשטיין)

  וזה עובד?

  "זה עובד וזה משפיע. במבחן התוצאה, עובדה שאף אחד מהאמנים עדיין לא הכריז על זה שהוא מחרים".

   

  השבוע פנה רוג'ר ווטרס פנייה ישירה לנציג הפורטוגלי קונאן אוזיריס בן ה-30 וביקש ממנו, "אל תופיע מול קהל מופרד בתל אביב, עמוד לצד הפלסטינים". זו בדיוק הסיבה שאנו זקוקים לכל תמיכה שאפשר לגייס אומר ברמן, "הפתרון היחיד זה שאזרחים אמיתים, אוהבי ישראל, ציונים, תומכים ברעיון הזה של מדינת ישראל מכל העולם, שאומרים לא לחרם, לא לשנאה, כן לאהבה".

   

  בחודש דצמבר האחרון, להקת המחווה לפינק פלויד ביטלה את הגעתה לארץ בעקבות הלחץ של ווטרס וה-BDS. מאוחר יותר היא חזרה בה ובכל זאת הגיעה להופיע כאן. חברי הארגון Act-IL חיכו להם בנמל התעופה וקיבלו את פניהם. "קמפיין חיובי שעשינו בשיתוף עם ארגונים חיוביים הפך את התוצאה הזו והם הגיעו להופיע. אנחנו חיכינו להם בנתב"ג עם עשרות מתנדבים". 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הטבות למנויים
  הטבות למנויים
  מומלצים