שתף קטע נבחר

דו שיח מוזיקלי: הילדים שיביאו את השלום

מוזיקה היא שפה אוניברסלית, אבל לא תמיד חייבים להבין את המילים כדי לרקוד לפי הקצב וכך להתחבר לאנשים אחרים, לתרבויות שונות וליצור גשרים שמשנים את העולם. הכירו את הילדים שיוצרים גשר מוזיקלי לעולם טוב יותר

בשיתוף עמותת רוח טובה

 

 

אומרים שלאנשים קשה להשתנות, בעיקר ככל שמתבגרים. כאילו אנחנו, המבוגרים, שבויים בתוך מעגל שקשה לפרוץ אותו, מעגל של סטיגמות, של סטריאוטיפים, של חשיבה שקשה לנו לשנות למרות שבשטח אנחנו רואים שאין סיבה להישאר תקועים בעבר. אולי בגלל זה עינינו נשואות אל הדור הצעיר, שעדיין לא שבוי בתוך מעגל הקסם, למרות הסביבה ואולי בגלל מה שמתרחש סביבם.

 

מיזם מיוחד שהחל לפני כשלוש שנים מפגיש בין ילדים יהודים וילדים ערבים ויוצר דיאלוג מוזיקלי באמצעות מפגשים של שירה משותפת, למידה חוויתית של מילים בעברית ובערבית ושיחות משותפות. המטרה היא ליצור לא רק חוויה משותפת אלא גם חברות שתוליד הבנה, סובלנות וסבלנות כלפי הסביבה ואחד כלפי השני.

 

הילדים מבית הספר עמל שבכפר יונה ובית הספר אלזהראא מקלנסוואה יוצרים חיבור בעזרת המוזיקה - כלי חיבור שמוכיח את עצמו בעיקר משום שמוזיקה היא שפה אוניברסלית (לא חייבים להבין את המילה כדי ליהנות מהקצב) וכך הילדים יכולים להתחבר זה לזה, כמו שהסבירה רומי בן משה באומרה "המפגש מאוד חשוב כי בעצם הילדים מבינים שאנחנו דומים, אנחנו לא שונים, אנחנו אוהבים את אותם הדברים".

 

יורם הללי, מורה למוזיקה בביה"ס עמל, מספר שהיה תלמיד של המוזיקאי יוסף עודה באקדמיה למוזיקה מזרחית בירושלים. במסגרת ההיכרות ביניהם, הם החליטו להרים את פרוייקט דיאלוג מוזיקלי על מנת לחבר בין ילדים יהודים וערבים באמצעות המוזיקה. "לדור המבוגר יותר קשה לשנות את הדעות אחד כלפי האחר, ולכן אנחנו חושבים שזה יגיע מתלמידים יהודים וערבים, צריך לתת להם את ההזדמנות להיפגש", הסביר עודה, ומריה קאסם, תלמידת בית הספר אלזהראא חיזקה ואמרה כי  

"אנחנו הילדים יכולים לשנות את העולם דרך היכרות עם תרבות האחר".

 

ביום מעשים טובים תלמידי שני בתי הספר מתכננים להרחיב את הפעילות שמתקיימת כל השנה ולהתנדב בבית אבות בכפר יונה, ובמעון לילדים בעלי צרכים מיוחדים מקלנסואה, ולשיר לכולם בעברית וערבית.

נפשגים ושרים - ובונים גשר לעתיד טוב יותר
נפשגים ושרים - ובונים גשר לעתיד טוב יותר
 

 

"יום המעשים הטובים - יום שיא לעשיית טוב כל השנה - הפך כבר למסורת. יום שמהווה דוגמה הממחישה כיצד יכול העולם שלנו להיראות כל הזמן, לא רק יום אחד בשנה", אמרה יוזמת יום המעשים הטובים, שרי אריסון. "דווקא בעת הזו חשוב לנו להדגיש, בנוסף לעשיית טוב, את נושא אהבת חינם, אחדות והאחריות האישית של כל אחד ואחת לשיח תרבותי ומכבד ולדיבור חיובי".

 

"מדברים טוב, עושים טוב". ב-2 באפריל יתקיים "יום המעשים הטובים" - יום שיא לעשיית טוב כל השנה. מיליוני בני אדם צפויים להשתתף ביום גלובלי זה, שיתקיים בלמעלה מ-100 מדינות. רוצים להצטרף? היכנסו עכשיו לאתר "יום מעשים טובים" ובחרו את הדרך שלכם לעשות טוב! יום מעשים טובים מנוהל על ידי עמותת רוח טובה , המציעה מגוון דרכים לעשות טוב ולהתנדב כל השנה.

 

יש לכם סיפור טוב? אל תהססו, לחצו כאן כתבו לנו אותו, ואולי הוא יתפרסם אצלנו וידביק רבים בעשייה החיובית.

 

 

בשיתוף עמותת רוח טובה

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים