שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עדויות: מיליארדר יהודי, תורם גדול של ישראל, הטריד מינית נשים שגייסו תרומות

  מייקל שטיינהרט, ממקימי פרויקט "תגלית" ומי שתרם רבות לארגונים יהודיים ולמוזיאונים ואוניברסיטאות בארץ, מואשם בכתבה של "ניו יורק טיימס" כי הטריד מינית נשים שנשלחו אליו לגייס כספים לארגוניהן. "הוא שאל אם אני רוצה לשכב עם 'מלך ישראל', אמר שאנחנו צריכים לעשות ילדים"

  "ניו יורק טיימס" חשף בצהריים (יום ה') כי כמה נשים טוענות שהמיליארדר והפילנתרופ היהודי מייקל שטיינהרט הטריד אותן מינית כשביקשו ממנו תרומות לארגונים שלהן. לפי העיתון, שטיינהרט מכחיש רבים מהמעשים המיוחסים לו.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  מייקל שטיינהרט מייקל שטיינהרדט מיליארדר פילנתרופ יהודי מואשם ב הטרדות מיניות ()
  שטיינהרט על שער "פורבס". "ההערות היו בצחוק"

  שטיינהרט, בן 87, נחשב לאחד מאבות תעשיית קרנות הגידור בעולם. לאורך שנותיו בשוק ההון האמריקני צבר הון שבשנה שעברה הוערך על ידי המגזין "פורבס" ב-1.1 מיליארד דולר. בישראל מוכר שטיינהרט בעיקר מהשקעתו בבנק הפועלים: הוא רכש מידי המדינה את השליטה בבנק כחלק מקבוצת משקיעים אמריקנים יחד עם תד אריסון. בהמשך מכר את אחזקותיו בבנק, והשליטה בו עברה לידי בתו של תד, שרי.

   

  שטיינהרט ידוע גם בפעילותו הפילנתרופית בישראל ובקהילות היהודיות בארה"ב. הוא נחשב לאחד ממקימי פרויקט תגלית, לצד צ'רלס ברונפמן, וכן תומך באוניברסיטאות ובמוזיאונים בישראל ותורם להם.

   

  אחת העדוֹת שסיפוריהן מובאים בכתבה של "ניו יורק טיימס" היא שילה כץ, שנשלחה אל שטיינהרט מטעם ארגון "הלל" המקדם חיים יהודיים בקמפוסים. היא הגיעה אליו בתקווה לשכנע אותו להגדיל את תרומתו לארגון. לדבריה, בפגישה הראשונה ביניהם שאל אותה שוב ושוב אם היא רוצה לקיים איתו יחסי מין. היא מעידה ששאל אותה אם תסכים לשכב עם "מלך ישראל" – הכינוי שרצה לעצמו בסרטון וידיאו שאליו הצטלם עבור ארגונה של כץ, ואחר כך ביקש ממנה מפורשות לקיים איתו יחסי מין.

  מייקל שטיינהרט (צילום: AP)
  מייקל שטיינהרט. "אמר שהרחם צריך להיכנס לעבודה"(צילום: AP)

  עדה אחרת היא דבורה גולדברג, עובדת בפרויקט "תגלית" ששטיינהרט היה שותף לייסודו. לדבריה, הוא שאל אותה אם היא ועמיתה שלה רוצות להצטרף אליו לשלישייה. עדה נוספת, נטלי גולדפיין, שעבדה בארגון קטן ללא מטרות רווח ששטיינהרט עזר להקים, סיפרה שבמהלך פגישה איתה הוא אמר שהם צריכים להביא לעולם ילדים יחד.

   

  הרַבָּה רחל שבת בית הלחמי העידה שבפגישה עם שטיינהרט בשנת הלימודים 1996-1995, כשהייתה בת 27, הוא הוכיח אותה על כך שהיא אינה נשואה ואמר שהיא צריכה "להכניס לעבודה" את הוואגינה ואת הרחם שלה. לדבריה, הוא אמר גם שהיא צריכה להפוך ל"פילגש" – ואז הציע שהיא תהפוך לפילגש שלו. שתי נשים אחרות, שפגשו את שטיינהרט ב-2008, טוענות כי במהלך פגישה במשרדו הוא הציע ששלושתם יתקלחו יחד.

   

  לפי העיתון, שש מהנשים שסיפוריהן מובאים בכתבה שוחחו עם "ניו יורק טיימס", והשביעית הציגה את הדברים בתביעה שהגישה. לפי העדויות, שטיינהרט לא רק הציע הצעות מיניות לנשים, אלא גם השמיע כדבר שבשגרה הערות על גופן ועל מידת הפוריות שלהן. 16 אנשים שהיו נוכחים כששטיינהרט השמיע הערות מסוג זה אישרו את הדברים לעיתון.

  צעירים באירוע של פרויקט תגלית בירושלים (צילום: אסף לב) (צילום: אסף לב)
  צעירים באירוע של פרויקט תגלית בירושלים(צילום: אסף לב)

  העדה שילה כץ אמרה ל"ניו יורק טיימס" כי מוסדות בעולם היהודי ידעו במשך שנים על התנהגותו של שטיינהרט, אך העלימו עין.

   

  בתגובה שמסר לעיתון אמר שטיינהרט כי הוא מצטער על כך שבמהלך השנים השמיע במעמדים מקצועיים הערות גסות ומבזות – הערות שלדבריו תמיד נאמרו בהומור. "בכמעט 80 שנותיי על פני האדמה מעולם לא ניסיתי לגעת בשום אישה או גבר באופן בלתי ראוי", מסר. לדבריו, הערות פרובוקטיביות היו מאז ומעולם "שטיק" שלו, והוא תמיד התכוון אליהן בצחוק: "אני מבין לגמרי מדוע הן היו בלתי הולמות. אני מצטער".

   

  למרות התגובה הזו, באמצעות דוברו הכחיש שטיינהרט רבים מהאמירות ומהמעשים הספציפיים שייחסו לו שבע הנשים בכתבה של ה"ניו יורק טיימס".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים