שתף קטע נבחר

מתרסקים מצד לצד: תיעוד מתוך ספינת התענוגות

נורבגיה: נמשך חילוץ 1,300 נוסעי ה-Viking Sky שנתקעה בסערה. בסרטונים מהאונייה נראים רהיטים עפים מצד לצד וחתיכות נופלות מהתקרה. תיירים מנסים להיאחז ויושבים כשרגליהם במים: "בחיים לא פחדתי ככה, רוחות כמו בטורנדו". המחלצים פועלים מול גלים של 8 מטר

 

כלי תקשורת בנורבגיה פרסמו אמש (שבת) תמונות מדהימות מתוך ספינת התענוגות Viking Sky שנתקעה אתמול אחר הצהריים בים כשעל סיפונה 1,300 נוסעים ואנשי צוות. גם במהלך הלילה נמשכו מאמצי החילוץ, ומסוקים פינו נוסעים מהסיפון בזה אחר זה בתנאי מזג אוויר קשים ביותר. הבוקר דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית AFP כי שלושה מארבעת המנועים של האונייה חזרו לפעול. עד לשעה 10:00 הבוקר (שעון ישראל) חולצו במסוקים 397 מנוסעי הספינה.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

נורבגיה ספינת תענוגות נתקעה בים גלים ()
מימין: האונייה בים. משמאל: נוסעים מנסים לא ליפול

נורבגיה ספינת תענוגות נתקעה בים גלים ()
רגליים במים. תמונות שהגיעו מתוך האונייה

נורבגיה ספינת תענוגות נתקעה בים גלים ()
הנוסעים בחגורות הצלה

בסרטוני וידאו מתוך אוניית הפאר נראים התיירים, לבושים בחליפות הצלה כתומות, יושבים בספות בעוד הספינה מיטלטלת בחדות מצד לצד. בכל פעם שהיא נוטה על צדה האחד מתרסקים רהיטים – בהם כיסאות ועציצים – מהעבר האחד לעבר השני.

 

בסרטון אחד גם נראית חתיכה מהתקרה נופלת בדיוק אל המקום שבו יושבת אחת הנוסעות. בתיעוד אחר נראים הנוסעים כשרגליהם שקועות במים שחדרו אל הספינה, כנראה אחרי שחלונות באונייה התנפצו מעוצמת הגלים.

נורבגיה ספינת תענוגות נתקעה בים גלים ()
חפצים מיטלטלים מצד לצד

נורבגיה ספינת תענוגות נתקעה בים גלים ()
הרס בתוך האונייה

נורבגיה ספינת תענוגות נתקע בים 1,300 איש Viking Sky (צילום: AFP)
ה-Viking Sky כפי שתועדה במהלך שעות המצוקה(צילום: AFP)

מבצע החילוץ יצא לדרך אתמול אחר הצהריים, לאחר שמנועי הספינה חדלו מלפעול והיא החלה להיסחף לעבר החוף ושלחה אות מצוקה. הצוות חשש שתתרסק אל סלעים בחוף או שתתהפך, וזמן מה אחרי ששלח אות מצוקה הצליח להחזיר לפעולה מנוע אחד, והספינה עגנה כשני קילומטרים מהיבשה, בין הערים אלסונד וטרונדהיים.

 

שיט תענוגות של 12 יום

ג'נט ג'ייקוב, אחת מהנוסעות שחולצו אמש במסוק מהספינה, סיפרה שמבצע החילוץ היה מבעית. ג'ייקוב, שהייתה חלק מקבוצת המחולצים הראשונה, סיפרה לטלוויזיה הנורבגית כשהגיעה למלון בעיר מולדתה: "פחדתי. מעולם לא עברתי משהו מפחיד כל כך. המבצע התנהל כשמסביב יש רוחות כמו של טורנדו. התחלתי להתפלל שכולם יהיו בטוחים".

נורבגיה ספינת תענוגות נתקעה בים גלים ()

נורבגיה ספינת תענוגות נתקעה בים גלים ()

נורבגיה ספינת תענוגות נתקעה בים גלים ()
רצועת המים שבה הייתה הספינה, וששמה הוסטדביקה, ידועה במזג האוויר הסוער שלה ובמימיה הרדודים, שבהם יש שוניות רבות. החילוץ במהלך הערב והלילה אתמול נעשה בתנאי מזג אוויר קשים ביותר, עם רוחות במהירות 38 קשר וגלים בגובה של יותר משמונה מטרים.

 

האונייה הייתה בעיצומו של שיט תענוגות בן 12 יום, שהחל ב-14 במרץ בעיר ברגן. בדרך עצרה בערים נרביק, אלטה, טרומסו, בודו וסטבנגר. היא אמורה הייתה להגיע בסופו של דבר, ביום שלישי הקרוב, לנמל טילברי בבריטניה.

 

האונייה Viking sky, שנבנתה ב-2017, שייכת לחברת Viking Ocean Cruises, שהיא חלק מתאגיד שהקים המיליארדר הנורבגי טרוסטיין האגן. לפי אתר החברה, אפשר להעלות עליה עד 930 נוסעים.


פורסם לראשונה 23/03/2019 23:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים