שתף קטע נבחר

לבו של מוחמד בן ה-9 הושתל בגופו של שלום דב בן ה-13

הילד, תושב רהט רכב על אופניו כשרכב דרס אותו ופצע אותו אנושות. במשך שלושה ימים נאבק על חייו, עד שנקבע מותו. משפחתו הסכימה לתרום את איבריו שהצילו ארבעה - לבו הושתל בבן 13, כליה הושתלה בבת 5, הכבד הושתל בבת 36 וכליה נוספת ולבלב הושתלו בבן 36

מוחמד מחמוד אבו סנג'ר בן 9 תושב רהט נפצע אנושות לפני כשבוע, כשרכב פגע בו. הוא נלכד תחת גלגלי הרכב. משפחתו חילצה אותו והבהילה אותו למרפאה המקומית ברהט, משם הוא פונה לחדר המיון של בית החולים סורוקה, שם נקבע כי הוא סובל מפגיעת ראש קשה.

 

הוא אושפז במשך שלושה ימים כשהוא נאבק על חייו, אולם המאמצים להצילו לא צלחו, ונקבע כי הוא סובל ממוות מוחי נשימתי. משפחתו ביקשה לתרום את איבריו ולהציל חיים.

 

מהתרומה ניצלו חייהם של ארבעה ישראלים, בהם שני ילדים. הלב הושתל בילד בן 13 בבית החולים שניידר. הכליה הושתלה בילדה בת 5 בבית החולים שניידר. הכבד הושתל בחולה בת 36 באיכילוב. כליה ולבלב הושתלו בחולה בן 36 בבית החולים איכילוב. 

 

לחתימה על כרטיס אדי

 

לב ( )
איבדנו אותו, אבל הוא נתן חיים לאחרים. מוחמד מחמוד אבו סנג'ר

 

"לא משנה לנו את מי הצלנו, העיקר שהם חיים בזכותו"

את לבו של מוחמד קיבל שלום דב בער יונה בן ה-13 וחצי מערד. הוא סבל ממחלה של שריר הלב ולפני מספר שנים עבר במרכז שניידר השתלת קוצב לב, מאז נמצא במעקב משותף של בית החולים סורוקה ומרכז שניידר. לפני מספר שבועות מצבו החמיר, והוא נזקק להשתלת לב דחופה להצלת חייו.

 

השתלות לב בילדים הן נדירות ביותר, בשנת 2018 בוצעה השתלת לב אחת בנער במרכז שניידר לרפואת ילדים. מדובר במקרה מאוד לא שכיח, להמתין זמן כה קצר להשתלת לב בילדים.

 

"אני מודה לבני משפחתו של התורם מכל הלב על שנתנו אפשרות לבני להמשיך ולחיות חיים נורמליים", אמרה אמו קרן יונה, "זה לא מובן מאליו. אנו משתתפים בצערם, ליבנו איתם. בהמשך, מאוד ארצה להיפגש איתם".

 

"היה לנו ברור שנתרום את האיברים כדי להציל אחרים", אומר ל-ynet אחיו של מוחמד, אמג'ד אבו סנג'ר, "זה גם מה שמוחמד היה רוצה. הוא היה ילד טוב לב, אוהב אדם ומלא שמחת חיים. איבדנו אותו, אבל ידענו שאם שאר האיברים עובדים, הוא יוכל לתת חיים לאחרים. כולנו אחים, ערבים, יהודים, נוצרים. זה לא משנה לנו את מי הצלנו, העיקר שהם חיים בזכותו".

 

בנוסף, בוצעה במהלך סוף השבוע השתלת כליה בילדה עופרי בת 5 שסבלה מאי ספיקת כליות וטופלה בשנה וחצי האחרונות ביחידת הדיאליזה במרכז שניידר. הילדה מתאוששת כעת ביחידה לטיפול נמרץ בשניידר.

 

"בערב חמישי קיבלנו שיחת טלפון שמודיעה שנמצאה כליה המתאימה לעופרי", מספרת אמה אודליה, "אחרי המתנה של למעלה משנה. לא ניתן להסביר במילים את ההתרגשות מצד אחד, אל מול כאב העצום של המשפחה. ליבנו איתם. מדובר במעשה אצילי, מציל חיים וממלא את הלב, מעשה שאינו ברור מאליו. תודה ענקית למשפחה, אנו משתתפים בצערם הכבד".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוחמד מחמוד אבו סנג'ר. נהרג בתאונה - איבריו הצילו 4
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים