שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  סדרת האירוויזיון הישראלית שעצבנה את צרפת נדחתה - לבקשת איגוד השידור האירופי

  הסדרה "דוז פואה" של כאן תשודר רק לאחר קיומו של האירוויזיון, על אף התנגדותו של מנכ"ל תאגיד השידור הישראלי, אלדד קובלנץ, להיכנע לאיומי הצרפתים. איגוד השידור האירופי הבטיח בחודש שעבר למצוא פשרה שתרצה את שני הצדדים

  פרסום ראשון: לאחר שברשות השידור הצרפתית הביעו זעם נוכח הסדרה הישראלית "דוז פואה", אושרה בקשת איגוד השידור האירופי ה-EBU לדחות את שידורה. זאת למרות התנגדותו של מנכ"ל תאגיד השידור, אלדד קובלנץ, להיכנע לאיומי החרם מצרפת.

   

  בחודשים האחרונים עבדו בכאן על סדרה בשם "דוז פואה", דרמה קומית בת שלושה פרקים על אודות זמר צרפתי הומוסקסואל ממוצא מוסלמי, שמייצג את צרפת בתחרות שירים בינלאומית. במסגרת סיפור העלילה נסחט הזמר על ידי ארגון דאעש ונאלץ להתמודד עם טרוריסט הומופוב וסוכני מוסד. באופן מקרי, במציאות, נציג צרפת בתחרות האירוויזיון השנה הוא בילאל חסאני, הומוסקסואל ממוצא צרפתי. 

   

   

  במכתב חריף ששלח מנכ"ל המדיה של איגוד השידור האירופי ליושב ראש מועצת כאן, גיל עומר, נטען כי לשידור הסדרה בישראל עלולות להיות השלכות משמעותיות ביטחוניות, פוליטיות ומשפטיות, וכי שידורה מנוגד להסכמים בין התאגיד לאיגוד. בנימוקם לדחית שידור הסדרה סברו חברי הוועדה "האינטרס הציבורי מחייב את התאגיד להימנע מסכנה כלשהי לקיום התחרות בישראל".

   

  בילאל (צילום: AFP)
  נציג צרפת לאירוויזיון 2019, בילאל חסאני(צילום: AFP)

  כזכור, כפי שפורסם ב-ynet, ברשות השידור של צרפת שמעו על הסדרה, וזעמו. נציגי הארגון שלחו מסרים מאיימים לתאגיד השידור הישראלי, לפיהם אם הסדרה תשודר בסמיכות לאירווזיון הם יחרימו את התחרות. בעקבות הסערה שפרצה כתוצאה מחשיפת ynet, בשגרירות צרפת מסרו אז כי מדובר ב-"מהומה רבה על לא דבר", כלשונם.

   

  עוד מסרו אז מהשגרירות כי "המשלחת הצרפתית לאירוויזיון עובדת לצדו של בילאל לקראת הגמר בתל אביב ב-18 במאי. אנחנו נמצאים בקשר רציף עם איגוד השידור האירופי, אשר עומד בקשר עם כל השותפים לאירוויזיון וביניהם ערוץ כאן. במסגרת חילופי דברים בין איגוד השידור האירופי לכאן, עלה נושא תכנית הטלוויזיה 'דוז פואה' שעליה שמענו לראשונה בשבוע שעבר". מה-EBU נמסר אז כי הם מודעים לקיומה של הדרמה הקומית, וכי הם מעניקים חשיבות מכרעת לחופש הביטוי, כמו גם למוניטין של האירוויזיון.

   

  לוגו אירוויזיון 2019 בישראל (באדיבות כאן)
  לוגו אירוויזיון 2019 בישראל(באדיבות כאן)

   

  מה-EBU נמסר כעת בתגובה: "אנו מצפים שהשידור המארח את תחרות האירוויזיון יכבד את הרגישויות והאינטרסים של כל הנציגים בתחרות ויגן על הדימוי והאמינות של התחרות עצמה. אנו מאמינים כי ההפקה המדוברת לא רק מהווה איום פוטנציאלי על התדמית והביטחון של ה-EBU, אלא שיש לה השלכות רציניות שיכולות להשפיע על ה-EBU, על חבריה ועל האופי הלא פוליטי של האירוע. אנחנו ממשיכים את הדיונים עם 'כאן' לגבי הנושא ומקווים להגיע להסכמות מספקות בהקדם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות כאן
  הסדרה הישראלית נדחתה
  באדיבות כאן
  לאתר ההטבות
  מומלצים