שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המשפחה גילתה את עברה הנאצי - ותתרום מיליונים
  משפחת רימן היא הבעלים של חברת הענק JAB Holding. ההון של המשפחה הגרמנית מוערך ב-33 מיליארד אירו. במחקר נחשף שהיא תרמה ל-SS ושאסירי מלחמה עבדו במפעלי החברה. המשפחה תתרום לצדקה
  אחת המשפחות העשירות ביותר בגרמניה התוודתה על קשריה עם המשטר הנאצי, ותתרום לצדקה 10 מיליון אירו. מחקר שערכה משפחת רימן קבע שבני המשפחה היו תומכים נלהבים של המשטר הנאצי, ואף השתמשו בשבויי מלחמה כעובדים במפעלים.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  ההון של משפחת רימן מוערך ב-33 מיליארד אירו, והיא במקום השני ברשימת המשפחות העשירות בגרמניה. המשפחה היא הבעלים של חברת הענק JAB Holding, חברת השקעות ששולטת ברשתות מסעדות ובעסקים נוספים. כמו חברות גרמניות גדולות אחרות גם החברה של משפחת רימן נאלצה להתעמת עם עברה האפל בתקופת הרייך השלישי.

  דובר משפחת רימן פיטר האריף חברת האחזקות JAB מחקר על עברה הנאצי גרמניה (Photo: AP)
  פיטר הארף, הדובר של משפחת רימן(Photo: AP)
   

  דובר המשפחה, פיטר הארף, אמר שהמשפחה התחילה לנבור בעברה בשנות האלפיים. ב-2014 החליטה למנות היסטוריון שיערוך מחקר מקיף על הקשר של המשפחה למשטר הנאצי. המחקר עסק בראשי החברה, אלברט רימן ובנו אלברט רימן ג'וניור. רימן האב מת ב-1954. הבן מת שלושים שנה אחריו.

   

  בקריאה של מכתבים ומסמכי ארכיון התברר שרימן האב תרם כספים ל-SS החל משנת 1931 - שנתיים לפני עלייתו של אדולף היטלר לשלטון. ב-1941 היה לחברה של משפחת רימן תפקיד "קריטי" במאמץ המלחמתי, והחברה ייצרה פריטים לוורמאכט ולתעשיית הנשק הגרמנית. ב-1943 השתמשה משפחת רימן ב-175 אסירי מלחמה צרפתים ורוסים לעבודות במפעלים שלה.

  חיילי אס אס SS גרמניה נאצי נאצים (צילום: Gettyimages)
  משפחת רימן תרמה ל-SS משנת 1931(צילום: Gettyimages)
   

  דובר המשפחה הארף אמר שעד כה לא היה שום ניסיון להעניק פיצויים לאסירים שעבדו בכפייה אצל המשפחה. "דיברנו על מה אפשר לעשות כיום", אמר הארף. "אנחנו רוצים לעשות משהו ולתרום עשרה מיליון אירו לארגון מתאים".

   

  "רימן ורימן ג'וניור נמצאו אשמים", אמר דובר המשפחה על המחקר. "שני היזמים כבר הלכו לעולמם. מקומם היה בכלא". הוא הוסיף שבקרוב יתפרסם המחקר המלא על הקשר של המשפחה למשטר הנאצי. "חייבים לשים את האמת על השולחן", אמר.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים