שתף קטע נבחר

הרצח ביפו: רעייתו של הנרצח איבדה את אחיה בנסיבות דומות

רעייתו של גאנם חינאווי שנורה למוות בשבוע שעבר איבדה בעבר גם את שני אחיה שנרצחו אף הם. המציאות המדממת במגזר הערבי מסרבת לגווע והמשטרה עדיין מחפשת תשובות

רצח גאנם חינאווי (30) בשבוע שעבר ביפו, היה מכה נוספת שניחתה על רעייתו אשר שכלה בנסיבות דומות גם את שני אחיה. אדהם עאיש (21) נרצח ב-2011 ועבד עאיש (34) נרצח ב-2017 יחד עם שומר הראש שלו.

עבד ואדהם עאיש וגאנם עומר חנאוי ()
  

תושבת יפו המכירה את המשפחה סיפרה על האלימות והפשיעה בקרב המגזר הערבי והתייחסה לרציחתו של גאנם: "אנו סובלים מאירועי אלימות ופשיעה בעיקר ביפו, לוד ורמלה. בכל תקופה מתרחשים ארועים מאוד חמורים ואנו ממשיכים לחיות בפחד. לא נתפס שאישה תאבד את בעלה את שני אחיה בנסיבות כאלה. לרוצחים האלו אין רחמנות".

 

המשטרה עדיין חוקרת את הרצח ובודקת כמה כיוונים. על פי החשד, חינאווי חוסל במסגרת סכסוכי הכנופיות ביפו. הוא נורה ברחוב הדרור בעיר ופונה לבית החולים וולפסון שבחולון במצב אנוש, שם מת מפצעיו.

 

 

גם חקירת רציחתה של דיאנה אבו קטיפאן בלוד לפני כשבועיים עדיין נמשכת, והמשטרה עצרה שלושה מקרובי משפחתה. העצורים כולם הכחישו קשר לרצח. דיאנה נורתה למוות ימים ספורים לפני חתונתה.

 

מחקירת האירוע עולה כי דיאנה ברחה מביתה כמה ימים לפני הרצח על רקע חתונתה הקרבה ובעקבות התנגדות כמה מבני המשפחה לנישואים. המשפחות לבסוף הסכימו לקיים את החתונה, אך במהלך טקס החינה שקיימו אלמונים פתחו באש במטרה לאיים על הצעירה. לפני כ-15 שנה נרצחה גם אימה של דיאנה, אסמהאן אבו קטיפאן.

 

חברתה של דיאנה התייחסה לרצח והביע פחד להיחשף: "אני מפחדת לדבר עליה, אני לא יודעת מה יקרה לי אם איחשף. דיאנה הייתה צעירה אמיצה וחזקה. היא עברה ימים קשים לפני הרצח והרגישה שעומדים לפגוע בה. לצערי הכתובת הייתה על הקיר. מקווה שהמשטרה תגיע לרוצחים, לאנשים כאלו אסור לראות אור יום".


פורסם לראשונה 24/03/2019 22:13

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים