שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גנץ: נתניהו היה רוצה שיהרגו אותי; ייתכן שחבר לרוסיה לפריצה
  יו"ר כחול לבן הוקלט מעלה אפשרות שגורמים רוסיים פרצו לטלפון הנייד שלו בשליחות ראש הממשלה: "זה מתאים לביבי". הוא גם הביע סברה שראש הממשלה היה רוצה שייפגע פיזית: "נתניהו של ערב בחירות מוכן לזה". הליכוד: "גנץ איבד את זה, איך הוא יוכל לנהל מדינה עם פרנויה כזאת?"

   

  בנימין נתניהו בני גנץ ולדימיר פוטין (צילום: MCT, AFP, יאיר שגיא )
  רה"מ נתניהו, גנץ ונשיא רוסיה פוטין(צילום: MCT, AFP, יאיר שגיא )

  יו"ר כחול לבן בני גנץ לא פוסל אפשרות שמוסקבה מתערבת בהליך הבחירות בישראל על מנת לסייע לראש הממשלה בנימין נתניהו. בהקלטות שפורסמו הערב (יום א') בחדשות רשת, נשמע גנץ אומר לאחר הדיווח על הפריצה לטלפון הנייד שלו כי "יש אפשרות שהיא מתאימה לביבי, אם כי אני לא נותן לה סיכוי גבוה, זה שהוא מפעיל את הרוסים בשביל להתערב בבחירות".

   

  גנץ אמר עוד בנוגע לפריצה לטלפון האישי שלו: "או קיי, (אם) זה לא האויבים - אז מי עושה זה את זה? זה היריבים. אם זה לא היריבים, איך הם עושים את זה? אפשרות אחת זה שהם לוקחים אנשים פרטיים שעושים פעולות סייבר כאלה ואחרות". האפשרות השנייה, לשיטתו של גנץ, היא כאמור הפעלת שלטונו של ולדימיר פוטין.

   

  יו"ר כחול לבן אמר עוד על ראש הממשלה: "אם הייתה לו (לנתניהו) דרך שאני אפגע, שיהרגו אותי, הוא היה עושה את זה. אם בנימין נתניהו הבסיסי, שאני מכיר, היה רוצה שאני אפגע? התשובה היא לא. האם בנימין נתניהו של ערב הבחירות הזה מוכן שאני אפגע? כן, לצערי אני אומר את זה".

   

  גנץ התייחס גם לעתידו של ראש הממשלה - ותקף את רעייתו: "האיש הזה יודע שהוא הולך לכלא, הוא יודע שהוא הולך לכלא. הוא יודע שהוא בכלא בכל דרך. אם הוא מסיים את תפקידו כראש הממשלה, הוא הולך לכלא. אם הוא לא הולך למשפט, הוא לא הולך לכלא והוא אצל שרה - הוא נשאר בכלא. המקום היחידי שהוא אדם חופשי בו זה כשהוא במשרד".

   

  מהליכוד נמסר בתגובה: "בני גנץ איבד זה. אחרי שהאשים את ראש הממשלה בבגידה במדינה, הוא מאשים את ראש הממשלה שישלח אנשים לרצוח אותו. אם בני גנץ מגלה סימני פרנויה מתקדמים אחרי שבועיים של 'לחץ' במסע בחירות ולאחר שהאיראנים פרצו לטלפון שלו, איך הוא יוכל לנהל מדינה?"

   

  גנץ התייחס מוקדם יותר בשולי כנס איפא"ק שנערך בוושינגטון, לדבריו של ראש הממשלה נתניהו בריאיון אמש שלפיהם "סוד מדינה" גרם לו למדר את שר הביטחון והרמטכ"ל מאישור מכירת צוללות למצרים. "אין כל סוד מדינה שאי אפשר לשתף בו את הצמרת הביטחונית", אמר גנץ לכתבים ישראלים.

   

  גנץ אמר עוד כי "הסכמתו של ביבי למכור צוללות למצרים נעשתה מאחורי הגב של הצמרת הביטחונית. לא היה שם דבר של סוד מדינה".

   

  הוא הוסיף בעניין זה: "כשאהיה ראש ממשלה אקים ועדת חקירה לענייני הצוללות. לא היה שום סוד מדינה שמנע מנתניהו לעדכן את הצמרת הביטחונית באישור מכירת הצוללות למצרים. לא היה ולא נברא. אני לא קורא לראש הממשלה בוגד. הוא נתן אתמול ריאיון של 35 דקות ודיבר רק על עצמו. אף מילה על המדינה. הגיע זמן להחליף שלטון. ולעשות דברים אחרים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: MCT, AFP, יאיר שגיא
  נתניהו, גנץ ופוטין
  צילום: MCT, AFP, יאיר שגיא
  מומלצים