שתף קטע נבחר

פיגוע בכלא: קצין שב"ס נפצע בינוני מדקירות מחבל חמאס

במהלך העברה של אסירי חמאס בין אגפים בכלא קציעות, התנפלו שני אסירים על קצינים בשירות בתי הסוהר באמצעות דוקרנים מאולתרים. מצבו של אחד הקצינים מוגדר בינוני והשני נפצע קל. במהלך ההשתלטות נפצעו 11 אסירי חמאס - שלושה מהם במצב קשה

 

 

 

פיגוע בכלא קציעות: שני אסירים ביטחוניים מתנועת חמאס דקרו אמש (יום א') באמצעות דוקרנים מאולתרים שני קציני שב"ס. אחד הקצינים, מפקד המשמרת בבית הסוהר, נפגע בצווארו ומצבו מוגדר בינוני. הוא פונה מהמקום לבית החולים סורוקה שבבאר שבע באמצעות מסוק.

 

הקצין השני נדקר בידו במהלך ההשתלטות ומצבו מוגדר קל. הוא קיבל טיפול רפואי במקום. האירוע התרחש במהלך העברתם של שני האסירים בין אגפים במתקן, שבהם יש מיסוך שלא מאפשר שימוש בטלפונים ניידים. במהלך פעולות ההשתלטות על האסירים נפצעו 11 אסירי חמאס, שלושה מהם במצב קשה. בשב"ס אמרו כי גם כמה מהם פונו במסוק לבית החולים בבאר שבע. בשירות בתי הסוהר מסרו כי המצב בכלא נמצא בשליטה. 

אחד הפצועים בבית החולים סורוקה (צילום: מאיר אבן חיים)
אחד הפצועים מפונה לבית החולים סורוקה(צילום: מאיר אבן חיים)

השר לבטחון פנים, גלעד ארדן, אמר בעקבות התקרית הקשה: "תקיפת סוהרינו בכלא קציעות על ידי מחבלי החמאס חמורה מאוד ומוכיחה שוב ששירות בתי הסוהר נמצא כיום בחזית המאבק בטרור. נמשיך להילחם בטרור גם בתוך בתי הכלא ולמנוע הכוונת פיגועים מתוך הכלא כנגד אזרחי ישראל. ההתקפות לא ירתיעו אותנו מלהפעיל את החסמים הסלולריים שמונעים טרור והן רק ממחישות את חשיבות הפרויקט".

 

בג'יהאד האיסלאמי אמרו בעקבות התקרית כי "פשעי ישראל נגד האסירים ישנו את המצב. העם שלנו לא יעזוב את האסירים לבד. ישראל הפושעת תראה את תוצאות תוקפנותה כזעם נגד חייליה ואזרחיה".

 

בחודש שעבר אסיר ביטחוני המזוהה עם חמאס הצית את מעילו באחד האגפים שבבית הסוהר קציעות. האסיר לא נפגע ולא נזקק לטיפול רפואי.

כלא קציעות (צילום: חיים הורנשטיין) (צילום: חיים הורנשטיין)
כלא קציעות(צילום: חיים הורנשטיין)
 

כלא קציעות נפתח לראשונה בשנת 1988, לאחר פרוץ האינתיפאדה הראשונה, ונסגר בעת יישום הסכמי אוסלו עם שחרורם של האסירים הביטחוניים. לאחר מבצע "חומת מגן" ב-2002 שופץ הכלא ונפתח מחדש. הכלא שוכן בחולות חלוצה שבצפון-מערב הנגב, סמוך לגבול מצרים, ומתפרש על פני כ-400 אלף מ"ר. הכלא נקרא על שם נחל קציעה העובר בקרבתו. בשנת 1953 הוקמה באתר זה היאחזות נח"ל, שהפכה לבסיס צבאי לאחר מבצע קדש. 

 

הפרות סדר של אסירי חמאס היו גם בכלא רמון. בשבוע שעבר הציתו אסירי חמאס מזרנים ב-14 תאים באגף של הארגון בבית הסוהר רמון, הממוקם באזור מצפה רמון וליד כלא נפחא. מדובר באחד האגפים שבהם קיימת חסימת טלפונים סלולריים.

 

האש כובתה על ידי סגל בית הסוהר בסיוע צוותי כיבוי שהיו בכוננות במקום. איש סגל אחד נחבל קלות בידו ואחד האסירים נחבל באופן קל ברגלו. השניים טופלו במקום. כל 88 האסירים ששהו באגף הוצאו ממנו. בשב"ס הדגישו שהאסירים שהיו אחראים להצתה יישפטו וייענשו.

 

 


פורסם לראשונה 24/03/2019 22:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אבן חיים
אחד הפצועים מפונה לסורוקה
צילום: מאיר אבן חיים
מומלצים