שתף קטע נבחר

בנט: לחסל את הנהגת חמאס בעזה

יו"ר הימין החדש, השר נפתלי בנט, תוקף באולפן ynet את ראש הממשלה ש"נכשל בעזה כבר עשור" וטוען: "אנחנו מפחדים ממחבלים". הוא מציע "פעולה יצירתית, מכה מפתיעה ושונה. הנחתי את התוכנית כבר לפני 10 חודשים". על האפשרות לדחיית הבחירות: "זו תהיה המתנה הכי גדולה לחמאס"

 

 

חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, השר נפתלי בנט, תקף הבוקר (יום ב') בחריפות את ראש הממשלה על טיפולו בסוגיית עזה, וקרא לפגוע אישית בראשי חמאס שאחראים לירי לעבר השרון לפנות בוקר. "חמאס לא פוחדים מאיתנו", אמר בנט.

 

- אתה תומך עכשיו במבצע צבאי שבועיים לפני הבחירות בישראל?

"אני תומך עכשיו בלעשות פעולה מפתיעה עם תחבולה, לא להגיד להם מראש מה. לעשות את זה בעיתוי ובצורה מאוד מאוד נכונה. ראש הממשלה מכיר היטב את מה שאני מציע והם פוחדים, כל הצמרת. כמו בצוק איתן, שאם היו מקשיבים היינו יכולים ב-3 ימים לגמור את זה, במקום זה דשדשנו 51 יום".

 

לדבריו, "אין שיגור בטעות. מי שאומר שזה טעות היה צריך להניח את משגר הרקטות, להטעין את המשגר, לכוון אותו ואני מבטיח לך שאם זה היה מול רוסיה של פוטין, זה לא היה קורה. נתניהו מדינאי גדול, אבל נכשל מול חמאס בעזה.

 

"האסירים בכלא זוכים לתנאים מדהימים הרבה מעבר למה שמחויב על פי ז'נבה. למה? כי פוחדים מהם. למה אנחנו לא יורים על מחבלים? כי היה לנו רמטכ"ל שהסביר לי בקבינט שזה לא הגיוני לירות על משגר עפיפוני תבערה. אמרתי שאני מציע לירות בהם. כלומר כל התפיסה הבטחונית הישראלית ב-20 השנה האחרונות היא תפיסה שלא מבינה שאנחנו נמצאים במזרח התיכון מול חמאס".

 

נפתלי בנט (צילום: יריב כץ)
"נתניהו, בוגי וברק נכשלו בביטחון". בנט(צילום: יריב כץ)

- מתוך העשור שאתה מדבר עליו, 6 שנים לפחות אתה נמצא בהנהגה. אז כלפי מי אתה מוחה?

"את צודקת, לכן בצוק איתן כדוגמה אני הצגתי תוכנית לפעולת מנע, ובוגי וגנץ וגם נתניהו גררו רגליים בגלל התפיסה המאוד חלשה הזאת. פעם אחר פעם אני מציג תפיסות, יוזמות, תפיסות מפתיעות. לפעמים אפשר להפתיע. ראש הממשלה נתניהו צריך לומר את האמת - הוא מינה את בוגי, את ברק ואת עצמו והם נכשלו".

 

- שמענו מצד גורמים שונים במערכת הפוליטית גרסאות תקיפות מאוד. מה צריך לעשות בפועל?

"אני מדבר על מכה מאוד מפתיעה ושונה. הנחתי את התכנית בקבינט כבר לפני 10 חודשים. יש פתרון. לא חייבים לכבוש את הרצועה, אפשר גם לבוא בגישה מסוימת. אני לא מתכוון לפרוש פה את הכל. צריך החלטה מה המדיניות שלנו מול עזה".

 

- אתה מדבר על חזרה למדיניות של סיכולים ממוקדים וחיסול צמרת חמאס בעזה?

"זה גם חלק מהדבר, יש פה כמה מרכיבים יצירתיים שלנו".

 

נפתלי בנט (צילום: יריב כץ)
השר בנט באולפן ynet(צילום: יריב כץ)

מקום הפגיעה של הטיל ששוגר מעזה לאזור השרון (צילום: EPA)
הבית שנהרס במשמרת(צילום: EPA)

- דווקא גנץ אומר הבוקר הזה מיד לאחר הפגיעה בשרון "אני אטפל בחמאס באופן אחר".

"גנץ היה רמטכ"ל מהכושלים שהיו בתולדות מדינת ישראל. הוא פרווה, הוא מונה כברירת מחדל, אף אחד לא רצה למנות אותו. הוא היה פשרה מאוד מאוד חלשה. הוא הצליח לא להותיר חותם בשום מקום שהוא היה לאורך הקריירה. הוא ג'נטלמן, אבל רמטכ"ל או מצביא? ממש לא".

 

- ההחלטה של מיסוך סלולרי בבתי הסוהר הביטחוניים הייתה נכונה?

"תחשבו כמה זה ביזיון הדבר הזה. הרי מה זה מיסוך סלולרי? למה יש להם בכלל טלפונים סלולרים? מה, זה בטהרן? זה בתוך בית כלא ישראלי. מה אנחנו מפחדים להכנס ולקחת להם את הסלולר? אתם קולטים את הקו המחבר? לצערי הצמרת הבטחונית של מדינת ישראל פוחדת מהאג ופוחדת מבג"ץ".

 

דחיית בחירות? "לא ניתן להם לקבוע"

האם קיימת אפשרות שהבחירות לכנסת ה-21 לא יתקיימו ב-9 באפריל? שר האנרגיה יובל שטייניץ וח"כ אבי דיכטר מהליכוד לא פסלו את האפשרות הבוקר ושטייניץ אמר לאולפן ynet כי "אם המצב יתפתח להתלקחות רחבה, נשקול את זה".  

 

דיכטר, אשר משמש כיו"ר ועדת חוץ וביטחון, אמר לגל"צ כי "אם ישראל תיאלץ או תחליט שהעיתוי האופטימאלי למבצע הוא ב-8 באפריל אז תהיה מערכה והבחירות מן הסתם תידחנה. אני חושב שהדרג המדיני ברשות ראש הממשלה לא יהססו ללכת למהלך כזה גם אם משמעותו לאחר את הבחירות".

 

שטייניץ הצטרף לדבריו של דיכטר: "כמובן שאם המצב יתפתח להתלקחות רחבה יהיה מקום לשקול את זה, בגלל שאני לא רוצה לדון בתקשורת או לנבא לאן זה יתפתח אני אשאיר את הסוגיה הזו לימים הקרובים, נראה את ההתפתחויות ונחליט".

 

בנט טוען כי מדובר במסרים בעייתיים: "אנחנו לא ניתן למחבלים לקבוע לנו את הבחירות. זו תהיה המתנה הכי גדולה לחמאס, לג'יהאד האיסלאמי ולאויבים שלנו. צריך לטפל בהם, זה לא כזה מסובך. אנחנו ניגש לבחירות במועדן, אבל הבחירה פה בידי אזרחי ישראל. הגיע הזמן להכריע את חמאס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
נפתלי בנט באולפן ynet
צילום: יריב כץ
מומלצים