שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הילד שהטיח ביצה בסנאטור: "איחדתי אנשים"

  אוסטרליה: וויל קולוני זכה לתהילה כששבר ביצה על ראש סנאטור שהאשים את המוסלמים בטבח בניו זילנד. בריאיון ראשון הוא לא מתנצל, וחושף את האהבה לביצים קשות. והאם הוא חושב שהסטירה הגיעה לו?

  הנער האוסטרלי וויל קולוני, שזכה לפרסום עולמי אחרי שתיעד את עצמו מטיח ביצה בראשו של סנאטור שרמז לאחריותם של מוסלמים לטבח המסגדים בניו זילנד לפני שבוע וחצי, התראיין היום (ב') לראשונה לטלוויזיה האוסטרלית, ואמר כי אף שהטחת הביצה לא הייתה מעשה נכון – היא לפחות איחדה אנשים.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  קולוני מטיח את הביצה בסנאטור אנינג    (צילום: רויטרס)

  קולוני מטיח את הביצה בסנאטור אנינג    (צילום: רויטרס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  סנאטור אוסטרלי אוסטרליה ספג ביצה ותקף (צילום: AP)
  קולוני מפצח את הביצה על ראשו של הסנאטור(צילום: AP)

  סנאטור אוסטרלי אוסטרליה ספג ביצה ותקף (צילום: AP)
  אנינג מסתובב ומכה את הנער(צילום: AP)

  קולוני בן ה-17 זכה לכינוי "נער הביצה" אחרי שתקף את פרייזר אנינג, סנאטור מקווינסלנד. הסנאטור אנינג אמר בעקבות הטבח שבו נרצחו 50 מוסלמים במסגדים בניו זילנד כי הסיבה האמיתית לשפיכות הדמים שם היא "מדיניות ההגירה שמאפשרת לפנאטים מוסלמים להגר לניו זילנד".

   

  דבריו של אנינג עוררו זעם גדול באוסטרליה, וברשת נפתחה עצומה שקוראת להדחתו מהפרלמנט האוסטרלי. אנינג, נציין, מדגיש כי גינה את הטבח וכי רק טען שמדינות שאליהן מהגרים מוסלמים רבים סובלות מעלייה בפיגועי הטרור: "הבהרתי שאני מתנגד לחלוטין לכל סוג של אלימות וגיניתי לגמרי את מעשיו של היורה".

  פרחים ונרות זיכרון לזכר הנרצחים במסגד בניו זילנד (צילום: EPA)
  מנחמים אחרי הטבח בניו זילנד. "אין סיבה טובה לתקוף פיזית"(צילום: EPA)

  היום התראיין "נער הביצה" קולוני לתוכנית "הפרויקט" בערוץ 10 האוסטרלי ואמר: "אני מבין שמה שעשיתי לא היה הדבר הנכון לעשות, אבל הביצה הזאת איחדה אנשים. גייסו כסף, עשרות אלפי דולרים לקורבנות". אחרי מעשהו תרמו המונים כ-80 אלף דולר אוסטרלי לכיסוי עלויות הייצוג המשפטי של קולוני, אבל משרד עורכי דין הודיע כי ייצג אותו בחינם – ולכן הוחלט לתרום לקורבנות הטבח את הכסף שנאסף.

   

  בריאיון היום נמנע קולוני מלהתנצל מפורשות, אך הוסיף שלעולם אין סיבה טובה לתקוף מישהו פיזית. לדבריו, אל האירוע שבו תקף את הסנאטור הוא בא כדי לראות אם אנינג יכול לשנות את דעתו, אבל דברי הסתה שהשמיע לכאורה הסנאטור באותו מעמד שכנעו אותו לתקוף אותו בביצה.

   ()

  כשנשאל בריאיון על הכינוי החדש שדבק בו, "נער הביצה", סיפר שכונה כך כבר בבית הספר, משום שבארוחת הצהריים נהג לאכול ביצים קשות ובנות נהגו לומר לו "תרחיק ממני את הסירחון הזה". "אני מעדיף שיקראו לי וויל", הסביר היום, "'נער הביצה' מתחיל להיות די מעצבן, אם לומר את האמת". בריאיון הודה קולוני כי הסיפור נופח מעבר לכל פרופורציה, וכי הוא נבוך משום שבכך נגזלת תשומת לב מהקורבנות האמיתיים של הטבח.

   

  אחרי שהטיח את הביצה באנינג הסתובב הסנאטור והיכה אותו. בריאיון היום סיפר קולוני כי לא חשב שאנינג יגיב כפי שהגיב – אלא העריך שהוא פשוט ילך מהמקום. כשנשאל אם הוא חושב שהגיע לו לקבל מכות בעקבות מעשיו השיב: "אני יכול להבין למה אנשים מסוימים יגיבו כפי שהגיבו". הוא סיפר שאמו תמכה בו על כך שעמד על עקרונותיו – אבל לא בדרך שבה עשה זאת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  קולוני מטיח את הביצה. אמא מסתייגת
  צילום: AP
  מומלצים