שתף קטע נבחר

בשל הסרטון על זחאלקה: נבחנת בקשה לחקירה נגד אורן חזן

במשרד המשפטים בוחנים האם לפתוח בחקירה פלילית נגד חזן בגין הסרטון שפרסם ובו נראית דמותו יורה למוות בזחאלקה. הסרטון הוסר מהרשתות החברתיות

במשרד המשפטים בוחנים אם לפתוח בחקירה פלילית נגד חבר הכנסת אורן חזן בעקבות סרטון תעמולה שפרסם ובו נראית דמותו יורה בח"כ ג'מאל זחאלקה.

 

לפני כמה ימים פורסם הסרטון תחת הכותרת "הטוב הרע והזחאלקה"- בהשראת סצינה מהמערבון המפורסם "הטוב הרע והמכוער". בסרטון נראית דמותו של חזן יושבת בתוך אמבט כשלפתע מגיחה דמותו של זחאלקה ובין השניים פורץ עימות מילולי שבסופו יורה חזן בזחאלקה למוות.

הסרטון הוסר מהרשת. חזן (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
הסרטון הוסר מהרשת. חזן(צילום: אוהד צויגנברג)
 

דיון במליאת הכנסת (צילום: אוהד צויגנברג)
הסתה לגזענות. זחאלקה(צילום: אוהד צויגנברג)

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בחן בקשה שהגיש יו"ר חד"ש-תע"ל ח"כ איימן עודה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית. עודה ביקש להוציא צו האוסר על הפצת סרטון התעמולה שהפיץ חזן, בטענה שהוא מבזה חבר כנסת ומסית לאלימות ולגזענות.

 

בתגובה, שהוגשה באמצעות עו"ד לירון הופפלד ממחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה, נאמר כי דין העתירה להידחות על הסף שכן היא נעדרת תשתית משפטית המבססת את סמכות יו"ר הוועדה להוציא צו מניעה כמבוקש.

 

למרות זאת, בגוף המכתב צוין כי בעקבות הסרטון התקבלה תלונה אשר ביקשה לפתוח בחקירה פלילית בנושא, וזו נבחנת כמקובל בידי הגורמים הרלוונטיים.

 

במכתב מצוין אף כי היועמ"ש ופרקליט המדינה, שי ניצן, "מסתייגים בחריפות מתוכן הסרטון וסבורים כי אין כל מקום לביטויים בעלי תוכן אלים במסגרת תעמולת בחירות. עם זאת, דין העתירה להידחות שכן הפנייה נעדרת תשתית משפטית לבסס את מקור הסמכות להוציא צו מניעה בנושא זה".

 

עוד נאמר כי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה פנתה לפייסבוק, אינסטגרם וטוויטר בעניין הסרטון, ונענתה כי הוא הוסר וכך גם התגובות שפורסמו בעניינו.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים