שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נתניהו בנאום מהקריה לאיפא"ק: "הגבנו בעזה בהיקף שלא נראה ארבע שנים"

  אחרי שקיצר את ביקורו בארה"ב, ראש הממשלה נאם לשדולה הפרו-ישראלית מהקריה בתל אביב: "הגבנו בכוח רב, ב-24 השעות האחרונות צה"ל הרס תשתיות חמאס משמעותיות", אמר לאחר שנועד עם הרמטכ"ל. הוא התייחס להכרת טראמפ בריבונות בגולן: "מגיעות לו מחיאות כפיים אדירות"

   

   

  נאומו של נתניהו מהקריה    (צילום: קונטקט)

  נאומו של נתניהו מהקריה    (צילום: קונטקט)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אחרי שיצא מההתייעצות הביטחונית, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (ג') כי התגובה שהנחית צה"ל על ארגוני הטרור ברצועת עזה הייתה הקשה ביותר מאז מבצע "צוק איתן". הוא אמר את הדברים במהלך נאומו מהקריה בת"א לוועידת איפא"ק, השדולה הפרו-ישראלית בארצות הברית, שמתקיימת במרכז הכנסים בוושינגטון. לאחר הנאום חזר להתייעצויות הביטחוניות עם הרמטכ"ל, ראש השב"כ, ראש המל"ל ובכירי מערכת הביטחון.

   

  בפתח דבריו התנצל נתניהו כי לא יכל לנאום פיזית בארה"ב מול הוועידה ואמר כי "לצערי אני לא יכול להיות איתכם כי חזרתי להתמודד עם המצב הביטחוני בישראל אחרי ירי הטיל מעזה. הגבנו בכוח רב, וב-24 שעות האחרונות צה"ל הרס תשתיות חמאס משמעותיות בהיקף שלא נראה מאז המבצע לפני ארבע שנים".

   

  בנימין נתניהו נאום על מסך מישראל ב ועידת איפא
  נתניהו על המסך של ועידת איפא"ק בארה"ב(צילום: AFP)

  נתניהו הודה לאיפא"ק על כך שהם "עובדים על חיזוק התמיכה בישראל בשני הצדדים, דמוקרטים ורפובליקנים כאחד", והזכיר את הכרתו של הנשיא דונלד טראמפ אתמול בריבונות ישראלית על הגולן: "מגיעות לו מחיאות כפיים אדירות".

   

   

  רה
  נתניהו בנאומו מהקריה בתל אביב(צילום: קונטקט)

  "ליהודים וערבים יש את אותן זכויות"

  נתניהו התייחס גם לביקורת שעלתה מצד חלק מיהודי ארה"ב נגד חוק הלאום, וניסה להסביר כי אינו פוגע בזכויות הפרט של המיעוטים החיים בישראל: "אמריקה וישראל חולקים אהבה לחירות ודמוקרטיה. אנחנו מוקירים את זכויות הפרט ושלטון החוק. אנחנו לא שופטים אנשים לפי צבע, דת, או נטיה מינית, ואני גאה בדמוקרטיה התוססת של ישראל בה אף אחד אינו אזרח סוג ב'. כל אזרחי ישראל, בין אם יהודים או ערבים, מוסלמים נוצרים או יהודים, הם אזרחים סוג א' ויש להם את אותן זכויות".

   

  בנימין ושרה נתניהו לפני המראתם מוושינגטון    (צילום: לע"מ)

  בנימין ושרה נתניהו לפני המראתם מוושינגטון    (צילום: לע"מ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

    

  "אבל ישראל היא המדינה היחידה בעולם בה העם היהודי מוציא לפועל את ההגדרה העצמית שלו. עברית, שפתנו הרשמית, והזכות של כל יהודי בעולם להגר לישראל ולהפוך לאזרח. המקום בו כל יהודי יכול לקרוא לו בית, לא משנה איך הוא מתפלל ומה אורח חייו. ישראל היא המקום לכל היהודים. אלה המרכיבים של הקיום הקולקטיבי שלנו, שחוק הלאום מקדש לתוך חוק חוקתי הסטורי. ובניגוד למתקפות וההאשמות השווא, הוא לא מערער על זכויות הפרט שנשארות מקודשות ושוות לכל אזרחינו וזה תמיד יהיה כך. אני בטוח שבעוד ישראל תובעת את מקומה בין האומות אתם תהיו שם לצידנו". 


  בנימין נתניהו נוחת נחיתה לאחר ביקור ב וושינגטון לישראל שדה תעופה בן גוריון (צילום: דני שדה)
  נחיתת נתניהו בנתב"ג(צילום: דני שדה)

  נתניהו נחת בצהריים בנתב"ג לאחר שקיצר את ביקורו בארצות הברית. לאחר הנחיתה, אמר גורם מדיני בכיר כי "אין שום הסכמה על הפסקת אש. אנו ערוכים לתת מכות עוד יותר קשות". לדברי הגורם המדיני, "ראש הממשלה קיבל עדכונים במהלך הטיסה ועמד בקשר עם הרמטכ"ל".

   

  הוא הוסיף כי "כי ההנחיה הייתה להמשיך לתקוף - וישראל תקפה אחרונה. חמאס העביר הצעות שונות לרגיעה בגבול לידי ישראל באמצעות מתווכים ואפילו הציע להפסיק את האלימות בגבול". בינתיים, בחמאס ביטלו את העימותים הליליים שתוכננו להערב "לנוכח המצב הביטחוני".

   

  רה"מ נתניהו נוחת בישראל מוושינגטון    (צילום: דני שדה)

  רה"מ נתניהו נוחת בישראל מוושינגטון    (צילום: דני שדה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לפני שהמריא הלילה מוושינגטון אמר ראש הממשלה כי תגובת צה"ל לירי הרקטה לשרון הייתה "מאוד מאוד עוצמתית", וכי "חמאס צריך לדעת שלא נהסס לעשות את כל הצעדים הדרושים לפי צרכי ביטחון ישראל".

   

  ראש הממשלה לא התייחס למצב הביטחוני מיוזמתו, אלא רק לאחר שנשאל על ידי כתבים בנושא. בתחילת דבריו, בחר נתניהו לנזוף בכתבים שאינם מסקרים מספיק את ההכרה של הנשיא טראמפ בריבונות ישראל בגולן: "הגולן שלנו בזכות היסטורית, הגולן שלנו בזכות הגנה עצמית, והנשיא טראמפ הכיר בזה. זה שאתם לא מכסים את זה למשך יותר מדקה", אמר לכתבים, "עוד יתחשבנו אתכם. אבל בחשבון היסטורי זה דבר ענק".

  הסלמה בדרום דרום הרס הריסות לאחר ירי תקיפה כוחות צה
  הנזק בעזה לאחר תקיפות צה"ל(צילום: רויטרס)

  תקיפה צה
  תקיפה צה"ל הלילה בעזה(צילום: AFP)

   

  גנץ באיפא"ק: "האיראנים מכירים אותי ולא רק מהטלפון"

  אתמול נשא נאום בוועידת איפא"ק יריבו הפוליטי של נתניהו, יו"ר רשימת כחול לבן בני גנץ. ברקע ההתנצחויות עם נתניהו, הוא התייחס לפריצה האיראנית לטלפון שלו, ואמר: "האיראנים מכירים אותי, ולא רק מהטלפון. לא כדאי להם שאני אהיה בשלטון".

   

   

  יו"ר כחול לבן, בני גנץ, בועידת איפא"ק    (צילום: AIPAC)

  יו"ר כחול לבן, בני גנץ, בועידת איפא"ק    (צילום: AIPAC)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בפתח דבריו התייחס גנץ לירי מעזה אתמול לעבר השרון, במסגרתו פגע טיל בבית במושב משמרת. "המחשבות והתפילות שלנו עם המשפחות שהבתים שלהם נהרסו בישראל. אנחנו חיים בשביל הבטחה לעתיד טוב יותר. אלו שמאמינים בחיים הרבה יותר חזקים ממי שמאמין במוות ואני אומר לכם, למנהיגים של חמאס, אתם לא תשנו את זה!".

   

  גנץ אף ציין כי רה"מ נתניהו צדק בכך שקיצר את ביקורו בארה"ב, והוסיף כי גם הוא יחזור לישראל "כדי לעמוד ואם צריך גם להילחם ולהגן על האנשים שלנו".

   

  הרמטכ"ל לשעבר התייחס לעברו הצבאי, אך אמר כי הצבא אינו מספיק כדי להתמודד עם האתגרים העומדים בפני ישראל: " אפילו שיש לנו את הצבא הכי טוב, את חיל האויר הכי טוב בעולם, את הלוחמים הכי טובים בעולם, אפילו עם כאלה לוחמים אמיצים, אננו חייבים לזכור שאם אנחנו רוצים ביטחון, אנחנו חייבים אחדות".

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים