שתף קטע נבחר

פייגלין ידרוש את האוצר: "עדיפות ל'אובר' ו'ליפט' בכבישים, החלשת הוועדים"

יו"ר המפלגה שעשויה להיות הפתעת הבחירות פרש את משנתו הכלכלית. על הפרק: הפרדת הוועדים הגדולים מהפוליטיקה, הורדת מס לעסקים קטנים וצמצום מחירי התחבורה הציבורית. ומה על לגליזיציה?

 

 

ריח של סיגריות ג'וינט מילא אמש (יום ג') את הכניסה לאולם "איסט" בדרום תל אביב לקראת הכנס של מפלגת זהות בראשות משה פייגלין. בתוך רחבת קבלת הפנים, לצד מאות שחלקם כבר לבשו את חולצות המפלגה, עמד יו"ר סניף המפלגה בכפר סבא דיוויד פריימן כשבידו דגם ענק של ג'וינט. "אני פעיל לגליזציה והגיע הזמן לעשות המהפך", אמר פריימן. "זה מאוד חשוב להרבה אנשים מהציבור ולחולים, ויש יותר מ-70% תומכים לזה בישראל".

 

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

כשאיש המפלגה, שמסתמנת כהפתעת הבחירות, נשאל על נושאים מורכבים יותר כמו למשל העברת סמלי השלטון להר הבית או היחס לקהילה הגאה, הוא בחר למלא פיו מים. "אני לא רוצה להתייחס לזה כי אני לא מוסמך. אין ספק שיש נושאים מורכבים אבל הפוליטיקה בישראל היא מאוד מורכבת. המפלגות הגדולות לא סופרות אותנו ולכן אני לא רוצה להצביע למפלגה גדולה כי אני מאמין בפייגלין ובדרך שלו".

משה פייגלין  (צילום: מוטי קמחי)
פייגלין בכנס בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

מיד לאחר מכן הודיע המנחה שהכנס של "הסטלנים" יחל מעט באיחור. ואז זה קרה: לקול מחיאות כפיים סוערות, עלה לבמה מנהיג המפלגה שהתנצל בפני אלה שלא מצאו מקום בין מאות הנוכחים באולם. "אולי אני אהיה ראש ממשלה אחרי הבחירות האלה כמו שזה נראה עכשיו", אמר פייגלין. "לעיתים נדמה שעידן הרפורמות הגדולות, ואיתו המאבק למען חברה צודקת וטובה יותר, הסתיים לטובת כניעה שקטה בפני סטטוס קוו לא צודק ולא מוסרי.

 

"מנסים לסמא את עיני הציבור בהפגנות והצהרות ריקות, שנועדו להרגיל אותנו למציאות שבה הפקרת תושבי הדרום והצפון וכעת גם המרכז, בידי חמאס, והג'יהאד האיסלאמי או כל מפגע אחר - זה הסטטוס קוו, זו מציאות שצריך פשוט ללמוד לחיות איתה. זהו סטטוס קוו שבו מדינאים חסרי דרך וגנרלים מגמגמים דורשים מהעם לתת להם את המנדט להנהיג אותו לשום מקום".

משה פייגלין בחשיפת התכנית הכלכלית של מפלגת
עלוני המפלגה בכניסה לכנס(צילום: מוטי קמחי)

משה פייגלין בחשיפת התכנית הכלכלית של מפלגת
(צילום: מוטי קמחי)

אחר כך עבר פייגלין למשנתו הכלכלית: "הסטטוס קוו שבו הפקרת כספם של אזרחי ישראל בידי ועדים גדולים וסחטניים, מונופולים או קרטלים, הוא עובדה שצריך לחיות איתה - בדיוק כמו הטילים. הסטטוס קוו הזה, שהוא כל כך לא מוסרי, לא ערכי, לא צודק ומסוכן - הסטטוס קוו הזה נוצר כי לפוליטיקאים שלנו אזל האומץ".

 

יו"ר זהות הכריז כי ידרוש את תיק האוצר אם ייכנס לממשלה הבאה, והדגיש כי בכוונתו לשנות את כללי המשחק. "אזרחי ישראל יוכלו להוציא מן הכוח אל הפועל את כוחות היצירה הטמונים בהם ולהפוך יחדיו את ישראל למדינת מופת. נוכל להפוך את ישראל למדינה שהעולם נושא אליה עיניים בהערכה ובציפייה, מדינה שאזרחיה חיים בה בכבוד וקמים בבוקר בציפייה לחיי מעש ויצירה. כללי משחק יהפכו את מדינת ישראל למדינה עצמאית, מדינה המורכבת מאנשים עצמאיים.

 

"אנחנו נאפשר פעילות של חברת 'אובר', של 'ליפט' ושל חברות תחבורה משותפת בתשלום, וכך נסייע להורדת מחירי התחבורה הציבורית. גם נוריד את העומס בכבישים וגם ניצור אלפי משרות חדשות".

משה פייגלין בחשיפת התכנית הכלכלית של מפלגת
(צילום: מוטי קמחי)

משה פייגלין בחשיפת התכנית הכלכלית של מפלגת
(צילום: מוטי קמחי)

פייגלין מתח ביקורת על שר האוצר משה כחלון ועל יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שמתמודד במפלגת כחול- לבן. פייגלין ציין כי השניים סגרו עסקה שבמסגרתה יקבלו עובדי הנמלים פטור של 15 שנה מפיטורים. "עובדי הנמלים קיבלו מכחלון וניסנקורן על חשבון האזרח הקטן דמי אבטלה מובטחים ל-15 שנה, על חשבונכם. אותם כחלון וניסנקורן,סידרו גם לעובדי חברת חשמל, בונוס של 30,000 שקל בתמורה לאישור רפורמה מחוררת.

 

"אותם כחלון וניסנקורן מילאו את פיהם מים כשעובדי רכבת ישראל, החליטו לפצוח בשביתות פראיות, להכריז על מחלות קולקטיביות שאחזו בהם, או להשבית רכבות נוסעות עם אלפי נוסעים בתוכן ומה עשו מגני השוק החופשי כביכול? ראש הממשלה נתניהו, שרי הליכוד וחברי הכנסת של המפלגה ה'לאומית ליברלית', לא פצו פה במהלך שוד הקופה הציבורית. הם לא פצו פה, כיוון שהם מפחדים מהועדים אצלם בבית הם לא פצו פה, כי אילפו אותם, שאומץ לב פוליטי, הוא החטא הפוליטי הגדול ביותר".

 

בהמשך טען פייגלין כי ההתנהלות הכלכלית הובילה לגירעון של חמישה מיליארד שקלים. הוא גם הצהיר כי יפריד את הוועדים הגדולים מהפוליטיקה, יוריד מס לעסקים קטנים, יחוקק חוק צינון לבכירי ועדים במגזר הציבורי ובחברות הממשלתיות שיבקשו להיבחר לכנסת, יוריד את כוחם של הוועדים ויחוקק את חוק "החופש לעבוד", שבמסגרתו יתאפשר לכל עובד להחריג את עצמו מההסכם הקיבוצי או מצו ההרחבה.


פורסם לראשונה 26/03/2019 22:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
פייגלין בכנס בתל אביב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים