שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קנסות ענק והפרדה: עונשים לאסירי חמאס בעקבות הצתת המזרנים
  כשבוע לאחר שאסירי חמאס הציתו 14 מזרנים בכלא רמון, קנס אותם שב"ס בחיוב של 250 אלף שקלים מחשבון הקנטינה. ארבעה אסירים הועברו להפרדה, ואחרים הוחזרו לתאים שבהם הוצתו המזרנים וטרם שופצו

  אחרי ההצתה מגיעים העונשים: שירות בתי הסוהר יחייב את חשבון הקנטינה של אסירי חמאס בבית הסוהר רמון בדרום ב-250 אלף שקלים בעקבות הנזקים שנגרמו מהצתת המזרנים בכלא בשבוע שעבר.

  פעילות חיפושים במספר אגפים בטחוניים היום בכלא קציעות (צילום: דוברות שב
  חיפושים בכלא קציעות(צילום: דוברות שב"ס)
   

  הקנס הכספי ייגבה במקביל מ-74 אסירי ארגון הטרור בכלא. מכיוון שבכל חודש ניתן להפקיד עד 1,200 שקלים לחשבון הקנטינה של כל אסיר, לא ניתן יהיה לגבות את הסכום מחשבונות האסירים בתשלום אחד.

   

  במקביל, ארבעה אסירים שנמנים עם מנהיגי אגף אסירי חמאס בכלא הועברו להפרדה. כחלק מהענישה, הוחלט להגביל את הטיול האסירים בחצר הכלא לשעה והופסקו כל הפעילויות השגרתיות. בנוסף הוחלט להחזיר את האסירים שלא נשלחו להפרדה לתאים שבהם הוצתו המזרנים. בתאים אלה, שטרם שופצו, עדיין ניכרים סימני ההצתה.

   

  מיסוך הטלפונים הניידים 

  בסך הכול הוצתו ביום שני שעבר מזרנים ב-14 תאים באגף כלא רמון. האש כובתה על ידי סגל בית הסוהר בסיוע צוותי כיבוי שהיו בכוננות במקום. איש סגל נחבל אז בידו ואחד האסירים נפצע קל ברגלו. השניים טופלו במקום. כבר אז הדגישו בשב"ס כי האסירים שהיו אחראים להצתה ייענשו.

   

  ההצתה אירעה באגף שבו התבצע מיסוך של טלפונים ניידים. בעקבות ההחלטה לשבש את האפשרויות לנהל שיחות בטלפונים הניידים, חששו בשב"ס מפגיעה בסוהרים, פגיעה במתקני הכלא והפרות סדר.

   

  פרט להצתת המזרנים, התממש ביום ראשון איום קשה יותר: בכלא קציעות בדרום דקרו אסירי חמאס שני סוהרים. אחד מהם נפצע קשה והשני קל. אתמול ניסה אסיר חמאס לדקור סוהר בכלא קציעות באמצעות דוקרן מאולתר, אך הוא נוטרל לפני שהצליח לפגוע בו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים