שתף קטע נבחר

מירי רגב: "גנץ לא אפוי"

שרת התרבות מהליכוד תקפה באולפן ynet את היריב מכחול לבן: "פרנויות כמו של ילדה קטנה, מוטרד מאוד ממה שיש לו בנייד". על ההסלמה בדרום: "המסר להנייה עבר. אם חמאס לא היו מורתעים הם היו יורים הרבה יותר"

 

 

שרת התרבות מירי רגב התייחסה הבוקר (ד') באולפן ynet להסלמה בדרום ואמרה כי מנהיגי חמאס צריכים לחשוש עקב פעולותיהם ואמרה: "המסר להנייה עבר – הגענו ללשכה שלך. אף אחד לא חסין אנחנו נפגע בכל מי שפוגע בביטחון של מדינת ישראל ואזרחיה". היא הוסיפה: " אנחנו נגיע לכולם ונגיע לאותם ראשים שאנחנו רוצים להגיע אליהם".

 

רגב נשאלה על ירי שלוש הרקטות הלילה לעבר אשקלון ואמרה: "אז מה אם הם ירו על אשקלון? ירו על אשקלון ואנחנו ירינו עליהם בחזרה. אנחנו בעיצומה של המערכה, היא לא הסתיימה עדיין. אנחנו קובעים מתי אנחנו יורים ולהיכן אנחנו יורים".

 

תיעוד תקיפת צה
תיעוד תקיפת צה"ל ברצועת עזה הלילה(צילום : AFP)

הלשכה ההרוסה של הנייה ()
הלשכה ההרוסה של הנייה

רגב טוענת כי אנשי חמאס מורתעים עקב התקיפות הישראליות וכי "חמאס לא מורתע זה מאות של טילים כל יום לעבר מדינת ישראל. אם הם לא היו מורתעים הם היו יורים הרבה יותר. אנחנו מכירים את התקופות שבהם הם היו יורים הרבה יותר".

 

השרה רגב תקפה את חברי הקבינט בנט וליברמן, שביקרו את החלטות ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו, ואמרה: "בואו נדבר על ליברמן. לפני שהוא נכנס לתפקיד הוא אמר תוך 48 שעות הנייה לא יהיה בחיים. אחרי שנתיים וחצי, לא רק שהנייה בחיים, היחידי שבעצם הרס את הלשכה של הניה זה נתניהו. עם כל הכבוד לליברמן, מילה שלו זו מזמן לא מילה. בנט יורה לכל כיוון. הוא תמיד יורה בתוך הנגמ"ש".

 

היא הוסיפה: "אם לבנט כל כך קשה למה הוא לא התפטר? למה הוא לא קם מהקבינט והתפטר? בנט היה בעד רוב ההחלטות בקבינט, אם לא כולן. שיידע שבתקופה כזו נדרשת אחריות ושלא יעשה פוליטיקה על נושאים ביטחוניים".

 

רגב טוענת כי "הפתרון בעזה הוא לא זבנג וגמרנו. יש תכניות מבצעיות, גם לגבי כיבוש עזה". עם זאת אמרה כי "לא כל אירוע מחייב כניסה לעזה. יש לזה נגזרות גם לצד הישראלי וגם לצד הפלסטיני. דבר אחד ברור והמסר עובר לחמאס – אם אתם לא תירגעו, אנחנו נרחיב את הפעילות שלנו בתוך עזה. לא יעזרו לכם הריצות שלכם למצרים, לא יעזרו לכם ההתחננות להפסקת אש, לא יעזרו לכם שאתם הולכים ומפרסמים הפסקת אש כשלא קיימת הפסקת אש".

הסלמה בדרום דרום הרס הריסות לאחר ירי תקיפה כוחות צה
הרס ברצועת עזה אחרי תקיפת חיל האוויר(צילום: AFP)

הסלמה דרום עזה הערכות צה
כוחות שיריון באזור עוטף עזה(צילום: AP)

על טענות ההורים בעוטף עזה על כך שהופקרו בסבב ההסלמה האחרון אמרה: "אני יכולה להבין את התחושות שלהם. אני מסתובבת המון בדרום, הוריי ואחיי גרים בדרום. אני מבינה את החשש הזה של להיות במקלטים, לחשוש כל שנייה היכן הילדים ומה המרחק שהילדים נמצאים מממ"ד. אבל עם זאת אני אומרת להם – תושבי הדרום, אנחנו היחידים, הליכוד ונתניהו, היחידים שמביאים ביטחון וימשיכו להביא ביטחון לדרום".

 

"אני מבטיחה שאנחנו עושים את כל מה שצריך באחריות ובתקיפות כדי להביא שקט לאזור הדרום. אין כאן שאלה מי חזק יותר, יש כאן שאלה איך אנחנו מנהלים את זה באחריות. אני מבטיחה לכם שתראו תמונות של עזה מלפני יומיים והיום, אתם לא תאמינו שזו אותה עזה. הדה-לגיטימציה של תושבי עזה כבר נגד החמאס מתעוררת ואנחנו העברנו את המסר המאוד פשוט, נגיע גם לאותם ראשים ולאותם מנהיגים".

 

"כמו להחזיק את היד לילדה"

על האפשרות ששלושת הרמטכ"לים לשעבר שעומדים בראשות "כחול לבן" ירתיעו יותר את החמאס אמרה רגב: "זה מצחיק שאת אומרת את זה. גם גנץ וגם בוגי בקבינט לא רצו להגיע לחתירת מגע מול החמאס. בתקופתם הכסף לחמאס עבר ישירות, לא דרך האו"ם כפי שאנחנו עושים את זה היום".

 

"את רואה את גנץ היום, ליבי איתו. הבן אדם הזה נמצא בפאניקה, בחרדה, מעביר חולשה, פרנואיד. הוא חושב שראש הממשלה רוצה להרוג אותו. מורן, את מכירה את זה שלילדה קטנה יש דמיונות בלילה ופרנויות, אז את יושבת לידה ומחזיקה לה את היד? אין לו יכולת, הוא מתפרק".

הצהרה של יו
"גנץ לא היה זה שרצו שיהיה רמטכ"ל"(צילום: תומריקו)
 

רגב גם כינתה את גנץ "לא אפוי" והוסיפה כי "גנץ לא היה זה שרצו שיהיה רמטכ"ל. הוא נהיה רמטכ"ל בגלל פרשת הרפז, שגבי אשכנזי שותף לה, ועדיין יש לו חמאה על הראש והוא לא מתבייש ללכת ביום שמש כשהחמאה מרוחה על הראש שלו".

 

על הסיכוי שגנץ יהיה ראש ממשלה אמרה: "אני מקווה מאוד ומתפללת בשבילנו שבני גנץ לא יהיה ראש הממשלה. בני גנץ ולפיד לא יכולים להקים ממשלה עם גוש חוסם של ערבים. נניח שיגיעו ל-50 מנדטים, הם העבודה ומרצ. עם מי הם ישלימו ל-61? עם טיבי. מה יעשה טיבי? טיבי מעודד טרור".

 

"גבי אשכנזי מתנהג כמו עבריין"

על פרשת היעדרותה של רגב מהתמונה המשותפת של בכירי הליכוד, שעוררה סערה, אמרה השרה, בניגוד להתבטאות קודמת לגבי שיחה בנושא עם ראש הממשלה: "קודם כל, לא הייתי שם פיזית. זה היה דיון במרכז בגין, יצאתי באמצע הדיון, והתמונה הזאת נעשתה בצורה באמת אקראית על ידי האנשים שהיו שם. ראש הממשלה מעולם לא דיבר איתי על הנושא המזרחי והתמונה".

 

רגב תקפה שוב את הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי וטענה: "גבי אשכנזי מתנהג כמו איזה עבריין. אם גבי אשכנזי יכול לסגור עם רובי ריבלין שגנץ יכול להיות ראש ממשלה, בוא ננסה אותו. בתחקיר ובמשטרה הוא לא אמר אמת, אלא חלק מהאמת. גם היום אנחנו לא יודעים מה יש בתמלילי הרפז".

 

היא טענה כי "חקירות נתניהו יפורסמו כולן מיד יום אחרי הבחירות. לנתניהו אף אחד בפרקליטות לא עושה הנחות, לגבי אשכנזי עושים המון הנחות".

 

על אפשרות הרכבת הממשלה אמרה רגב כי הנשיא אמר שייתן את זכות הרכבת הממשלה למפלגה הגדולה ביותר. על מצב שבו הגושים יהיו קרובים במספר המנדטים אמרה: "אנחנו לא רוצים להיות תלויים בהחלטה של הנשיא להטיל את זה למי שיש את הכי הרבה ממליצים, למרות שברור שיש לנו הכי הרבה ממליצים, כי החרדים יהיו איתנו, וש"ס יהיו איתנו, והימין החדש איתנו".

 

על יו"ר מפלגת זהות משה פייגלין אמרה: "הוא לא אמר באף ריאיון שיישב עם נתניהו. הוא אמר שאף אחד לא בכיס שלו. ולכן אני אומרת חד וחלק, לכל אותם מצביעי ימין לפייגלין, עד שלא יגיד שהוא יישב עם נתניהו, הקולות שלכם הולכים להתבזבז ולעבור לשמאל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
רגב באולפן ynet
צילום: מוטי קמחי
מומלצים