שתף קטע נבחר

תקדים: המשטרה תממן חדר במלון או דירה שכורה לאסיר בחופשה

המדינה טענה כי קשיים שדורשים "תיאום כוחות גדול" ימנעו מהמשטרה לפקח על חופשת אסיר בשכונת שועפט בירושלים. בתגובה לכך פסק בית משפט: המשטרה תממן את שכירת מקום שהייתו של האסיר בזמן חופשתו

 

 

ארכיון (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
ארכיון(צילום: עידו ארז)

 

ההחלטה שיכולה להשפיע על כלל האסירים בישראל: בית משפט קבע באופן תקדימי כי המשטרה תממן חדר במלון או תשכיר דירה באזור ירושלים לאסיר שיוצא לחופשה. ההחלטה התקבלה בעקבות טענת המדינה שלפיה לא ניתן לפקח על האסיר במהלך חופשותיו בשכונת שועפט בבירה.

 

ספק רב אם המשטרה ושירות בתי הסוהר ציפו לפסיקה כזאת כשהתנגדו למתן חופשה לאסיר מוחמד גראדאת שמרצה 30 חודשי מאסר בגין עבירות כלכליות.

 

האסיר עתר לבית המשפט על מנת שיורה לשירות בתי הסוהר לאפשר לו לצאת לסבב חופשות. ואולם, בדיון שנערך אתמול (יום ד') בבית המשפט המחוזי בלוד טענו נציגי הפרקליטות שייצגו את שירות בתי הסוהר כי לא ניתן כאמור לפקח על האסיר בעת הגעתו לשועפט.

 

נציגי הפרקליטות אף הציגו מכתב של מפקד תחנת המשטרה בשועפט, סגן-ניצב שלומי טובול, שבו נטען כי מדובר בשכונת חוץ גדר "שהכניסה אליה מורכבת, פחות נגישה ודורשת תיאום כוחות גדול". לפיכך ציין מפקד התחנה כי קיים קושי לפקח על האסיר בחופשות.

מסמך החלטה ()
החלטת השופט בעניינו של האסיר

עו״ד מוחמד נעמנה  ()
עו"ד נעאמנה

פרקליטו של האסיר, עו"ד מחמוד נעאמנה, זעם על הטענה שהציגה הפרקליטות והסביר כי כל משפחתו של האסיר שוהה בשועפט פרט לקרוב משפחה אחד שמתגורר בדירה קטנה באזור ירושלים.

 

השופט אברהם יעקב החליט כי האסיר יזכה לחופשות ושהמשטרה תצטרך לממן לו חדר בבית מלון או דירה שכורה בכל פעם שהוא יוצא לחופשה. "אני מורה בכפוך לכך שאכן אין בני משפחה שיכולים לארח את העותר בזמן חופשות בבתיהם, תממן משטרת ישראל לעותר את שכירות מקום שהייתו בזמן החופשה בירושלים", קבע השופט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם מושקוביץ
ארכיון
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים