שתף קטע נבחר

התחזתה לבת מיליונר ורימתה את עשירי ניו יורק

יוצרות "האנטומיה של גריי" ו"בנות" כבר עובדות על תסריט לסיפורה של אנה סורוקין. היא טענה שהיא בתו של עשיר גרמני וחיה חיי פאר בלי לשלם. חבריה החדשים בניו יורק שילמו עליה וצחקו כשהיא "שכחה" להחזיר. "העתיד שלה נראה ורוד", אמר האב ההמום, נהג משאית לשעבר

במשך קרוב לשנה הצליחה אנה סורוקין להתיידד עם עשירי ניו יורק ולהשיג במרמה יותר מרבע מיליון דולר. היא השתמשה בשם בדוי, שיקרה שהיא בתו של מיליונר גרמני וחיה חיי פאר.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  

סורוקין, גרמנייה בת 28 ממוצא רוסי, רימתה את חבריה העשירים בניו יורק, את הבנקים ואת בתי המלון. היא סיפרה שיש לה נכסים בשווי 60 מיליון דולר למרות שלפי התביעה במשפטה "לא היה לה סנט על שמה". בתקופה שבה התחזתה לבת מיליונר השיגה 275 אלף דולר, ובנוסף ניסתה לקבל מהבנקים הלוואה של 22 מיליון דולר.

אנה סורוקין התחזתה ליורשת עצר גרמנייה משפט ניו יורק ארה
אנה סורוקין בבית המשפט(צילום: AP)
 

אנה התחילה להתיידד עם עשירי ניו יורק ב-2016. היא הציגה את עצמה כאנה דלבי והגיעה למסיבות יוקרתיות בעיר. היו לה כמה גרסאות לייחוס המשפחתי שלה. היא טענה שאביה דיפלומט, אייל נפט  או יזם בתחום האנרגיה הסולארית. במציאות היה אביה נהג משאית לשעבר.

 

במשך עשרה חודשים חיה סורוקין חיי פאר וגרה במלונות יוקרה בניו יורק שהיו הרבה מעבר ליכולות הכלכלית שלה. החברים החדשים של אנה לא חשדו כשהיא ביקשה מהם לשלם על המוניות ועל כרטיסי הטיסה שלה עם כרטיסי האשראי שלהם. לפעמים אמרה שהיא מתקשה להעביר את נכסיה מאירופה. כשאנה לא החזירה לחברים את כספם הם צחקו על כמה שהיא "שכחנית".

אנה סורוקין התחזתה ליורשת עצר גרמנייה משפט ניו יורק ארה
(צילום: AP)
 

אחת הקורבנות של אנה הייתה רייצ'ל וויליאמס. אנה הבטיחה לה טיול על חשבונה למרוקו, אך בסוף רייצ'ל היא זו ששילמה 62 אלף דולר במראקש. "אנה הייתה החלום היפה של ניו יורק, כמו לילה שנראה שלא יסתיים אף פעם", כתבה וויליאמס לווניטי פייר. "ואז הגיע החשבון".

 

במסיבות עם עשירי ניו יורק סיפרה אנה על חלומה הגדול: להשקיע עשרות מיליוני דולרים כדי להקים גלריות אמנות פרטיות וחנויות פופ-אפ. היא רצתה לקרוא לפרויקט השאפתני שלה "קרן אנה דלבי". לצורך המיזם ניסתה בנובמבר 2016 לקבל הלוואה של 22 מיליון דולר מהבנק. אחד הבנקים דחה את בקשתה מכיוון ש"אין לה את תזרים מזומנים שיכול להחזיר את ההלוואה".

 

בנק אחר נפל בפח, האמין לשקר שלה על אביה המיליונר והלווה לה מאה אלף דולר. אנה שמרה 55 אלף דולר בחשבון, ואת השאר בזבזה תוך חודש בלבד. כמה חודשים אחר כך, במאי 2017, שכרה סורוקין מטוס פרטי לפגישה בנברסקה. היא מעולם לא שילמה את החשבון – 35,400 דולר.

אנה סורוקין התחזתה ליורשת עצר גרמנייה משפט ניו יורק ארה
(צילום: AP)
  

אנה נעצרה אחרי שלא שילמה על השהות במלון במנהטן ביולי 2017. היא אמרה לשוטר שהגיע שמצבה יסתדר בקרוב. "אין לי כסף וכרטיסי אשראי. אני מחכה לדודה שלי מגרמניה. היא הולכת לשלם", אמרה לשוטר. "אני לא מנסה לברוח. למה אתה עושה מזה עניין גדול? תן לי חמש דקות, ואני אשיג חבר שישלם", אמרה לפני שנעצרה.

 

המסע של סורוקין הסתיים בכלא רייקרס איילנד. אתמול, יום פתיחת משפטה, אמר עורך דינה טוד ספודק שהיא מעולם לא התכוונה לבצע עבירה. הוא התעקש ש"הזוהר פיתה אותה" אחרי שראתה איך העושר יכול לפתוח דלתות.

אנה סורוקין התחזתה ליורשת עצר גרמנייה משפט ניו יורק ארה
(צילום: AP)
 

סורוקין עזבה את גרמניה ב-2011 ועברה ללונדון, שם למדה עיצוב אופנה. אביה סיפר שהמשפחה מימנה לה את שכר הדירה ושכר הלימוד בזמן הלימודים. "תמיד שילמנו על המגורים שלה, על שכר הדירה ועל שאר הדברים, בכל פעם שהיא הייתה צריכה משהו", אמר האב. "העתיד תמיד נראה ורוד".

 

סורוקין צפויה להיות מגורשת לגרמניה גם אם לא תורשע, מכיוון שאשרת השהייה שלה פגה. סיפורה של סורוקין צפוי להפוך לסדרת טלוויזיה אחת לפחות. שונדה ריימס, יוצרת "האנטומיה של גריי" ו"סקנדל", הודיעה שהיא מתכוונת להפיק סדרת טלוויזיה על סיפורה של אנה לנטפליקס. לינה דנהאם, יוצרת "בנות", תפיק סדרה על סיפורה של סורוקין ל-HBO.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
אנה סורוקין בבית המשפט
צילום: AP
מומלצים