שתף קטע נבחר

"הומו חולה נפש": תביעה נגד המרצה

תושב ירושלים טוען ששכנתו, מרצה מבר אילן, הוקלטה כשהיא ובעלה התעמרו בו לעיני אחרים על רקע נטייתו המינית. הוא דורש 120 אלף שקל

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

תושב ירושלים הגיש לאחרונה תביעת לשון הרע והטרדה מינית נגד זוג שכניו – מרצה מאוניברסיטת בר אילן ובעלה – שלטענתו התעמרו בו והשפילו אותו על רקע נטייתו המינית. בכתב התביעה, שבו הוא דורש פיצוי של 120 אלף שקל, נטען שהם הוקלטו אומרים לו בין השאר "פסיכופת", "בעיה שאתה קיים פה" ו"רק חתולים נותנים לך".

 

באמצעות עו"ד ערן לב טען התובע כי בני הזוג עברו להתגורר בשכנות אליו בבניין ב-2014, ובסמוך החלו להתעמר בו ולהעליב אותו, ככל הנראה כדי להביא לסילוקו ולסילוק אמו הקשישה. לדבריו המרצה נהגה להשתמש כלפיו על בסיס יומי בכינויים כמו "סוטה", "הומו" ו"חולה נפש", והדברים הסלימו לכדי הוצאת דיבה של ממש באירוע שהתרחש בחג הסוכות לפני שנתיים.

 

לדבריו, בערב החג הוא יצא כהרגלו להשקות את העציצים שבחצר הבית המשותף בזמן שהנתבעים שהו בסוכה עם אורחים. לטענתו, אף שעמד במרחק מהסוכה ולא גרם מטרד כלשהו, הם יצאו מן הסוכה והטיחו בו מטר קללות וגידופים בדרישה שיסתלק.

 

לתביעה צורפו הקלטות ותמלילי האירוע שהתרחש לעיני אורחיהם של הנתבעים ונשמע ברחבי הבניין. בהקלטות נשמעת השכנה אומרת לתובע בין היתר כי הוא "שקרן פתולוגי ופסיכופת" ש"צריך אשפוז פסיכיאטרי", ובקרוב הוא ואמו יעזבו "בעזרת השם מרצון".

 

בעלה הוסיף כשפנה לתובע בלשון נקבה ואמר לו "את לא הסתדרת בחיים שלך... בילדות שלך", "יש לך בעיה אגב בזהות המינית... בזהות המינית יש לך בעיה?", "רק חתולים יש לך. רק חתולים נותנים לך וגם זה לא בטוח".

 

לטענת התובע, הדברים נחשבים לשון הרע כיוון שנאמרו במטרה מוצהרת לפגוע בו ממניעים הומופוביים, מה גם שיש לייחס משנה חומרה לכך ששכנתו ד"ר למשפטים שמודעת היטב למשמעות הדברים. בנוסף נטען כי מדובר בהטרדה מינית משום שהשכנים התייחסו בדבריהם באופן חוזר ונשנה למיניותו ונטייתו המינית באופן משפיל ומבזה.

 

בתביעה צוין כי רק מטעמי אגרה התבקש בה פיצוי של 120 אלף שקל בלבד, אף שדרישת הפיצויים הסטטוטוריים המקסימליים לפי חוק לשון הרע היא 100 אלף שקל, ולפי החוק למניעת הטרדה מינית 120 אלף שקל.

 

הנתבעים מסר כי תגובתם תינתן בכתב ההגנה שיוגש בקרוב.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים