שתף קטע נבחר

האפיפיור על נישוק הטבעת: פחדתי מחיידקים

הוותיקן הגיב לסרטון המוזר שבו נראה פרנסיסקוס חומק ממאמינים שניסו לנשק את הטבעת שלו. לפי הוותיקן הוא לא רצה שהם ידביקו אחד את השני

האפיפיור פרנסיסקוס החליט להבהיר את התנהגותו בסרטון מוזר, שבו הוא נראה מושך את ידו שוב ושוב כדי לחמוק מנזירות וכמרים שביקשו לנשק את הטבעת שלו.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

האירוע היה ביום שני כשהאפיפיור ביקר בלורטו, אתר עלייה לרגל גדול באיטליה. פרנסיסקוס קיבל את פניהם של מאמינים שעמדו בתור ארוך. חלקם לחצו את ידו ואילו אחרים נישקו אותה או קדו בפניו לאות כבוד. הוא החל למשוך את ידו רק אחרי שבירך מאמינים רבים.

 

 

אפיפיור האפיפיור פרנסיסקוס חומק מ מנשקי טבעת (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 

הסרטון עורר ביקורת מצד גורמים שמרנים בכנסייה, בעיקר מצד מי שמתנגד לאפיפיור. המבקרים טענו שמדובר בחוסר כבוד למסורת ואף בבגידה בעקרונות הכנסייה.

 

דובר הוותיקן אמר לכתבים שכלל לא מדובר בחוסר כבוד או בבגידה. הדובר, אלסנדרו ג'יסוטי, אמר שהוא שוחח עם האפיפיור ושהסיבה להתנהגותו של פרנסיסקוס היא בסך הכול חשש מהפצת חיידקים. הוא לא רצה שהמאמינים ינשקו את הטבעת שלו ויעבירו חיידקים אחד לשני. "האב הקדוש אמר לי שהמניע שלו היה מאוד פשוט: היגיינה. הוא רצה להימנע מסכנת הידבקות – של האנשים, לא שלו".

אפיפיור האפיפיור פרנסיסקוס חומק מ מנשקי טבעת (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 

הדובר ג'יסוטי הוסיף שהאפיפיור "יותר משמח" לפגוש קבוצות קטנות של מאמינים ולהעניק את ברכתו. "כולם יודעים שהוא נהנה מאוד לפגוש אנשים ולהתחבק איתם", אמר.

 

לפי מנהג הכנסייה, כל אפיפיור בוחר את הטבעת שלו, ובסוף כהונתו משמידים אותה. השמדת הטבעת נועדה לסמל את סוף תקופת שלטונו ולמנוע זיופים. טבעת האפיפיור מכונה "טבעת הדייג" על שם פטרוס הקדוש, האפיפיור הראשון, שהיה דייג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
האפיפיור מתחמק מנשיקה
צילום: רויטרס
מומלצים