שתף קטע נבחר

אושוויץ בסרטון של פעיל מרצ: "ביזוי השואה"

מועמד ברשימה לכנסת העלה סרטון עם מחנה ההשמדה, והמפלגה התנערה. בליכוד הודיעו שיתלוננו לוועדת הבחירות. מוקדם יותר: מרצ הציגה מצע בנושא דת ומדינה - והיו"ר זנדברג שברה יחד עם בן זוגה כוס מחוץ לרבנות

מספר תלונות הוגשו לוועדת הבחירות המרכזית, לאחר שפעיל מרצ מאזן אבו סיאם, המשובץ במקום 17 ברשימת המפלגה לכנסת, העלה אתמול (ד') לרשת סרטון שבו מופיע איור של מחנה ההשמדה אושוויץ.

 

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

 

 

בסרטון בערבית מופיע איור של ביתן הכניסה המזוהה עם המחנה הנאצי עם גדרות התיל, לצד הכיתוב "מרצ קוראת לסיום הכיבוש והקמת מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל". עם זאת, מנהלי מסע הבחירות התנערו מתוכן הסרטון.

 

במפלגת הליכוד תקפו את הסרטון בחריפות: "הקמפיין המזעזע מבזה את זכרון השואה וראוי לכל גינוי", נמסר מהמפלגה שהודיעה כי תגיש תלונה בעקבותיו לוועדת הבחירות המרכזית.

 

במרצ הבהירו כי לא מדובר בסרטון רשמי של מסע הבחירות, אלא ביוזמה שנקט הפעיל שהעלה אותו באופן עצמאי, ואמרו כי הוא לא מקובל עליהם. "מדובר בדימוי שלא אושר, ולא עלה על דעת קמפיין מרצ", אמר מנהל מסע הבחירות של המפלגה, עופר שטרית. "מרגע שנודע לנו על קיומו של הסרטון הוא הורד מיידית מהאוויר, ומשרד הפרסום הושעה עד לבירור העניין. צר לנו שיש מי שמשתמש בזכרון השואה על מנת לפגוע במרצ".

מחנה אושוויץ וגדרות תיל בסרטון שהעלה מאזן אבו סיאם ממרצ ()
"לא אושר על ידי הקמפיין". איור אושוויץ מתוך הסרטון

ביטול הרבנות ותח"צ בשבת: המצע בענייני דת ומדינה

בתוך כך, מפלגת מרצ הציגה היום את המצע שלה בענייני דת ומדינה, וקראה לבטל את הרבנות הראשית לישראל. את אירוע הצגת התוכנית בחרה המפלגה לקיים מול בניין הרבנות בתל אביב.

 

 

במפלגה אמרו כי הם תומכים בביטול מעמדה של הרבנות כגוף ממלכתי הממומן מתקציב המדינה, ולבטל את סמכותה הבלעדית לחתן זוגות של יהודים במדינת ישראל. בנוסף הם קוראים להנהיג במדינת ישראל נישואים אזרחיים, ולהפעיל תחבורה ציבורית בשבת שתסובסד על ידי הממשלה ותכלול את האוטובוסים והרכבת.

 

תמר זנדברג ובן זוגה אורי זכי בחתונה אזרחית ()
זנדברג ובן זוגה אורי זכי

תמר זנדברג ובן זוגה אורי זכי בחתונה אזרחית ()

בין שאר הסעיפים בתוכנית של מרצ בענייני דת ומדינה: ביטול חוק המרכולים, הכרה בגיור הרפורמי והקונסרבטיבי, יישום מתווה הכותל,

מאבק בהדתה במערכת החינוך וענישה פלילית למי שיקראו להדרת נשים.

 

במסגרת האירוע להצגת התוכנית נערכה חתונה בין יושבת-ראש המפלגה תמר זנדברג ובן זוגה, אורי זכי. את הטקס ניהלה חברת הכנסת מיכל רוזין, ובסיומו כל אחד מבני הזוג שבר כוס.

 

"מרצ תמשיך להיאבק על ביטול הרבנות ופלורליזם דתי לכל האזרחים - חילונים, אורתודוקסים, רפורמים, קונסרבטיבים ועוד", אמרה זנדברג. "נמשיך להיאבק למען נישואים אזרחיים וחופשיים לכל אחד ואחת, ביטול חוק המרכולים ויישום מתווה הכותל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים