שתף קטע נבחר

אושרה בקשה לייצוגית נגד הראל: לא שילמה את מלוא התגמולים למבוטחים

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את התביעה שהוגשה כבר לפני חמש שנים כתביעה ייצוגית, בסכום של 380 מיליון שקל. בתביעה נטען כי הראל אינה משלמת את כל התגמולים המגיעים למבוטחים בפוליסות ביטוח חיים ואובדן כושר עבודה

פרסום ראשון: בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר השבוע (ד') תביעה שהוגשה כנגד חברת הביטוח הראל, על תשלום חסר של תגמולי ביטוח - כייצוגית.

 

המלחמה על ביטוחי החיים - ומה זה אומר לגבינו?

רוצים הנחה בביטוח? תתחילו לצעוד

בקשה לייצוגית נגד כלל: רכשו ביטוח נסיעות וחויבו על ביטוח ל-60 שנה

 

 

בתביעה, שהוגשה כבר לפני חמש שנים, בסכום של 380 מיליון שקל, נטען כי הראל אינה משלמת את מלוא תגמולי הביטוח המגיעים למבוטחים בפוליסות ביטוח חיים ואובדן כושר עבודה.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

 עו
עו"ד גיל קלר

מדובר במקבלי תגמול חודשי בפוליסות ביטוח חיים שונות (מסוג "משתתפות ברווחים") שנרכשו על ידי הציבור מהראל, שבהן חישוב התשואה החודשית של ההשקעות שמניבות רווחים (או הפסדים), נעשה על ידי נוסחה המצויה בפוליסות אלו.

 

לטענת התובע, שרכש פוליסה כזו בשנת 1994, הראל לא שילמה ואינה משלמת את מלוא התשלומים כמתחייב מחוזי הביטוח. לטענתו, על פי הפוליסות, מי שאירע לו מקרה ביטוח זכאי לבונוס שהצטבר מרווחי ההשקעות עד לתשלום הראשון ולאחר מכן, בפיצוי החודשי לתשלום, זכאי להצמדה למדד וחלק (85%) מרווחי ההשקעות. אולם, בפועל החברה לא שילמה את הכסף למבוטחים.

 

עוד טען התובע, באמצעות עו"ד גיל קלר, כי המבוטחים לא תוגמלו בגין חישובי הצמדה למדד וכן החברה לא שיתפה אותם ברווחים העצומים שהניבו, בהתאם לתנאי הפוליסה.

 

הראל: "לומדים את משמעויות ההחלטה"

הראל לא הכחישה שהמבוטחים הרלוונטיים זכאים לחלק מהתגמולים אותם לא שילמה, אולם טענה כי החישוב שמציג התובע מוטעה וכי בלי קשר לתביעה, היא כבר נערכה להשיב חלק מהכספים.

 

השופט, רחמים כהן, קיבל כאמור, את הבקשה לנהל את התביעה כייצוגית, ופסק כי הראל תשלם בינתיים הוצאות משפט בסך 35 אלף שקל לתובע.

 

חברת הראל כתבה בהודעה לבורסה כי "החברה לומדת את משמעויות ההחלטה ובוחנת את האפשרות להגשת בקשת רשות ערעור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
ייצוגית נגד הראל
צילום: shutterstock
מומלצים