שתף קטע נבחר

גנץ: "הפיכת רמטכ"לים לאויבים - פגיעה בביטחון ישראל"

הרמטכ"ל לשעבר נאם בירושלים ואמר: "יש לי תוכנית אחת להמשך השנה - להיות ירושלמי". הוא התייחס למתקפות רה"מ נגד מפלגתו: "אני יודע מה נתניהו באמת חושב על הרמטכ"לים שלו, הוא לא ילמד אותי מה זה אחריות"

 

 

 

יו"ר רשימת כחול לבן בני גנץ דיבר הערב (ה') בפני תומכי המפלגה ב"סינמה סיטי" בירושלים ואמר: "כשנכנסנו למערכת הפוליטית, לא ביקשנו מעצמנו הנחות סלבים, ולא ביקשנו להיות חפים מביקורת. אבל להפוך אותנו הרמטכ"לים לאויבים של מדינת ישראל - זה כבר רחוק מדי. זה פוגע בצה"ל, במפקדיו, בביטחון שלנו, בילדים שלנו. זה מחליש אותנו ומחזק את אויבינו".

 

גנץ, שהספיק לבקר היום בכותל המערבי, הוסיף: "יש לי תכנית אחת להמשך השנה הזו, אני הולך להיות ירושלמי".

 

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet 

 

הרמטכ"ל לשעבר התייחס לדברים שאמר נתניהו עליו בעבר לעומת הדברים שהוא אומר עכשיו: "אני יודע מה נתניהו באמת חושב על הרמטכ"לים שלו. אני יודע מה הוא היה צריך מאיתנו בזמן אמיתי, איזה עצות הוא קיבל, איך עברנו רגעים קשים. הוא יודע שהוא לא יכול ללמד אותי מה זה אחריות. אני הפכתי להיות מפקד בצה"ל אחרי קצת פחות משנה של שירות צפוף, כמוני גבי, כמוני בוגי".

 

בני גנץ בכותל המערבי (צילום: שריה דיאמנט)
גנץ בכותל המערבי היום(צילום: שריה דיאמנט)

בני גנץ בכותל המערבי (צילום: שריה דיאמנט)
בני גנץ בכותל המערבי(צילום: שריה דיאמנט)

על מערכת היחסים בין הדרג הצבאי לדרג המדיני סיפר: "בן גוריון במלחמת העצמאות פוקד על מפקדי ההגנה וצה"ל להסיט כוחות לירושלים. הם מתנגדים והוא בכל זאת מתעקש. מה אנחנו לומדים? שאפשר להתווכח, אבל בסוף הדרג המדיני מסכם. וראו זה פלא, הדרג הצבאי עושה. האם בן גוריון אי פעם שקל לעשות סיבוב ציבורי על ויכוח שהיה לו?".

 

"הלקח הוא שצריך לכבד אחד את השני" אמר. "אני מעולם לא דיברתי בקבינט בישיבה, תמיד בעמידה, תמיד בהדרת כבוד, לא משנה מה היה לי שם. נראה לי שלא תמיד זה קורה הפוך, וחבל. לנו בכחול לבן יש את כל הפסיפס של החברה הישראלית. למרות שאנחנו יודעים שלעתים יש קצת הבדלים באג'נדות שלנו, אנחנו נמצאים שם כולנו כי אנחנו רוצים לקיים את השיח הפנימי הזה בתוך המפלגה. אנחנו לא חושבים שיש אחד שצודק יותר וצודק פחות, אנחנו מבינים שצריך להקשיב אחד לשני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
גנץ בכותל המערבי
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים