שתף קטע נבחר

טלפונים של גרפילד נפלטים לחוף. למה?

מאז שנות ה-80 נסחפים טלפונים בצורת החתול המצויר לברטאן שבצפון צרפת. מהיכן הם באים? התשובה התגלתה לאחרונה במערה תת-ימית

כבר 35 שנה שמתנדבים המנקים את חוף אירווז בברטאן שבצפון צרפת מתמודדים עם לכלוך לא שגרתי שמטנף את החופים: טלפונים נייחים עשויי פלסטיק בדמותו של החתול המצויר גרפילד. במשך שנים שיערו המקומיים שמקור הטלפונים האלה הוא מכולה שנפלה לים מאוניית סוחר – אך לא יכלו לאשש זאת.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

 

תעלומה טלפונים טלפון גרפילד גארפילד ים  ()
גרפילד על החוף. אחד התושבים נזכר

לאחרונה התפזר מעט הערפל. הארגון Ar Viltansou שאנשיו מנקים חופים בברטאן הפך אשתקד את הטלפונים הכתומים לסמל הקמפיין שלו לשמירה על ניקיון החופים, וזמן מה אחר כך קיבל שיחה מפתיעה: תושב האזור סיפר לאנשי הארגון שבשנות ה-80, כשהיה צעיר, נתקל במכולה עמוסה בטלפונים כאלה במערה המלאה כמעט לגמרי במים. עם המידע שסיפק יצאו לאחרונה אנשי הארגון אל המערה, שהגישה אליה אפשרית רק כשמפלס המים נמוך.

 

טלוויזיות ורהיטי איקאה נסחפים אל חופי הולנד

 

"הארגון שלנו קיים כבר 18 שנה, ובמהלך הזמן הזה מצאנו טלפונים בצורת גרפילד כמעט בכל פעם שיצאנו לנקות", מספרת קלייר סימונין, יו"ר ארגון Ar Viltansou בברטאן. "התושב שזיהה את הטלפונים סיפר לנו היכן ראה את המכולה, ומשלחת יצאה לשם. זה היה מסוכן מאוד. מצאנו את שרידי המכולה, ומתחת לגוש סלע מול הכניסה מצאנו 23 שפורפרות טלפון עם כבלים. הם היו בכל מקום".

תעלומה טלפונים טלפון גרפילד גארפילד ים  ()

תעלומה טלפונים טלפון גרפילד גארפילד ים  ()

עם זאת, התעלומה טרם נפתרה לחלוטין. "עדיין אין לנו מושג מה קרה אי אז בשנות ה-80: אנחנו לא יודעים מאיפה באה המכולה, באיזו סירה", אומר פביאן בואלו, מנהל שמורת הטבע הימית אירווז בפיניסטר. "אנחנו לא יודעים גם אם כמה מכליות נפלו למים או רק אחת".

 

גרפילד הוא דמות מצוירת שהגה המאייר ג'ים דייוויס בשלהי שנות ה-70. לימים הפך גרפילד לכוכב של תוכנית טלוויזיה מצליחה ושל סדרת סרטים, והוליד גם אימפריית מרצ'נדייז שמגלגלת מאות מיליוני דולרים מדי שנה. ב-BBC מדווחים שבשנות ה-80 היה הטלפון הכתום בצורתו של גרפילד פריט שכיח בבתים פרטיים, וכשהיו המשתמשים מרימים את השפופרת – היו עיניו של החתול נפקחות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השפופרות עדיין שם. גרפילד בחוף
מומלצים