שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דרוקר נגד חסון: עימות על הצוללות בחדשות 13

  פרסום של אילה חסון על כך שבכירים היו מודעים לאישור המכירה מגרמניה למצרים - נענה בציוצים סותרים של רביב דרוקר: "אישורים שונים, תקופות שונות". בצל הסערה ברשת, חסון הסבירה והדגישה שאין סתירה: "אלו כן הצוללות המתקדמות"

  איילה חסון ורביב דרוקר (צילום: רונן פדידה, איתמר רותם)
  אילה חסון ורביב דרוקר(צילום: רונן פדידה, איתמר רותם)

  עימות בין בכירי חדשות 13 סביב דיווח על אישור מכירת הצוללות מגרמניה למצרים: רביב דרוקר כתב בחשבון הטוויטר שלו דברים המאירים באור שלילי פרסום של מגישת התוכנית שישי בערוץ, אילה חסון, מה שעורר סערה ברשתות החברתיות.

   

  חסון כתבה בחשבון הטוויטר שלה בהמשך לפרסום אמש, שלפיו בכירים היו מודעים לאישור המכירה למצרים: "מ-2012 והלאה כולם יודעים שהגרמנים מוכרים את הצוללות למצרים", טענה, "ב-2015 עמוס גלעד מנהל מו"מ על הפיצוי שתקבל ישראל מהגרמנים. מצטערת שהעובדות לא מתאימות לתיאוריה. יאללה, קצת פחות שנאה, נמאס".

   

  דרוקר מצידו הגיב הגיב לה ולמעשה הכחיש את הפרסום, באותו ערוץ שבו בדיוק הוא עובד. "אישור אחד ניתן בינואר 2010. עמוס גלעד לא אהב, אבל שר הביטחון ברק היה בפגישה והרמטכ"ל ידע. האישור היותר בעייתי הוא כ-3 שנים מאוחר יותר לצוללות עם יכולות יותר מתקדמות. שם הרמטכ"ל ושר הביטחון ועמוס גלעד לא ידעו.

   

  "שני אישורים שונים, שתי תקופות שונות, מעגל שונה של שותפי סוד. המסמך מ- 2012 לא מחדש דבר כי כאמור מ-2010 כולם יודעים. המסמך ממאי 2015 זה אחרי ביקור ריבלין בברלין ואחרי שגלעד ויעלון כבר גילו שנתניהו אישר מאחורי גבם ואז הם רוצים לפחות פיצוי מהגרמנים על כך. ביום א' נפרסם עוד עדות מעניינת בפרשה".

   

  בתגובה לתהיות על כך שראש הממשלה עצמו אישר לפני שבוע שמידר את שר הביטחון והרמטכ"ל מהנושא, היום (שבת) אמרה חסון בתוכניתה "המטה המרכזי" כי "חשוב בתוך הסערה הקטנטנה שהתעוררה לחדד: בשום שלב לא טענתי שנתניהו לא מידר את שר הביטחון, הוא עצמו אמר את זה במו פיו. בדיעבד היה צריך לומר את המובן מאליו".

   

  היא פירטה על מסמכים משנת 2014 ואילך, לדבריה, "שעוסקים גם בצוללות המתקדמות. נקודה". באחד מהם, "עמוס גלעד לומד מהגרמנים שיש התקדמות וכך הוא כותב במאי 2015: 'אני מציין לטובה, לחיוב ובשביעות רצון את המפגש עם שרת ההגנה של גרמניה שעסק בנושא מכירת הצוללות למצרים, במקביל מתקדמים בתהליך על הפיצוי לישראל'.

   

  חסון הסבירה כי "אנחנו מדברים על הצוללות המתקדמות, כפי שהנחה יעלון במארס 2014. כלומר משרד הביטחון מתקדם בהליך הפיצוי, הפיצוי הוא בגלל מכירת הצוללות, ישנות או מתקדמות. על פרק הזמן הודה נתניהו בקולו שהוא לא עדכן את שר הביטחון".

   

  חסון הביעה תמיהה מדוע יעלון מחה על האישור רק בדיעבר והוסיפה: "אין שום דבר בנושא הזה שרלוונטי להתנהלות של נתניהו, שצריך לבדוק אותה. הדברים לא עומדים אחד מול השני, הם עומדים בנוסף לדברים האחרים ולכן היה חשוב לנו לדייק את הדברים".

   

  דרוקר סירב להגיב לידיעה, מאילה חסון טרם נמסרה תגובה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רונן פדידה, איתמר רותם
  רביב דרוקר ואילה חסון
  צילום: רונן פדידה, איתמר רותם
  מומלצים