שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "מה אפשר להספיק ב-15 שניות?": נערות מעוטף עזה בקמפיין ויראלי
  שמונה חברות ביקשו לתאר לעוקבי העמוד שהקימו על שם פרק הזמן שניתן להן להגיע למרחב מוגן כיצד מתנהלים חייהן. "רצינו להמחיש את המצב בעוטף, בעיקר בימים אלו", סיפרה אחת מהן

  אתגר 15 בום של ילדי עוטף עזה ()

  מה אפשר להספיק ב-15 שניות? שמונה נערות מעוטף עזה מנסות לגרום לעולם להבין איך נראים החיים שלהן בכל פעם שהאזעקה נשמעת.  מי שלא גר באזור לא יכול לדמיין את האימה שחווים התושבים פעם אחר פעם כשהאזעקה נשמעת ויש להם שניות אחדות להגיע לאזור מוגן.

  אתגר 15 בום של ילדי עוטף עזה ()

  אתגר 15 בום של ילדי עוטף עזה ()

  שמונה הנערות מיישובי עוטף עזה הקימו את החשבון otef.gaza במטרה להעלות את המודעות למצב באזור בקרב בני הנוער בישראל ובקרב הציבור בכלל.

   

  מאי כספי, משי אלמקייס, ליאן יפת, שני פרץ וסתיו פרץ מכרם שלום, לי כהן ממושב ישע, קים אוביץ ממושב עמיעוז ואימי סטדים מעין השלושה – הן חברות טובות, תלמידות כיתה י"א, שלומדות באותה שכבה בבית־הספר "נופי הבשור" שבחבל אשכול. לפני חצי שנה הן פתחו את העמוד ותיעדו בו את טרור העפיפונים והבלונים, שריפות הענק וההפגנות ליד הגדר, שבהן שורפים צמיגים באופן שמקשה על הנשימה.


  אתגר 15 בום של ילדי עוטף עזה ()

  אתגר 15 בום של ילדי עוטף עזה ()

  בימים אלה הן החלו לגלגל קמפיין שכבר סוחף אחריו אלפים: "15 שניות" – הזמן המועט שיש לתושבים כדי להגיע למרחב מוגן כשנשמעת אזעקת "צבע אדום". הנערות ביקשו מהעוקבים של העמוד להעלות רעיונות וסרטונים תחת הכותרת "ב-15 שניות אני לא מספיק ל... אז להגיע לממ"ד?".

   

  התגובות היו יצירתיות במיוחד. "ב-15 שניות אני לא מספיק להציק לאחותי, אז לרוץ לממ"ד ב-15 שניות?", כתב עוקב אחד. "ב-15 שניות אני לא מספיקה לשתות חצי כוס מים, אז לרוץ לממ"ד ב-15 שניות?", כתבה עוקבת, והיה מי שהצטלם במעלית וכתב: "ב-15 שניות המעלית לא מגיעה לקומה התחתונה, אז להגיע לממ"ד כן?".

  אתגר 15 בום של ילדי עוטף עזה ()

  אתגר 15 בום של ילדי עוטף עזה ()
  אתגר 15 בום של ילדי עוטף עזה

  למרות שלחשבון האינסטגרם שלהן יש כבר 76 אלף עוקבים, הנערות הופתעו מכמות התגובות. "הרעיון היה לתת ביטוי עד כמה 15 שניות זה זמן קצר, כמעט בלתי אפשרי, להגיע לממ"ד או למרחב מוגן", סיפרה משי אלמקייס, "רצינו להמחיש את המצב בעוטף, בעיקר בימים אלו. מסתבר שהקמפיין תפס ממש יפה. זה מרגש שהצלחנו שוב לחבר את בני הנוער ישראל למצב שלנו בעוטף עזה. קיבלנו המון תגובות והמון רעיונות ולצערי אנחנו לא מספיקות להעלות את כולם בסטורי שלנו. יש המון בני נוער מכל הארץ שמזדהים איתנו וזה מרגש ממש".

   

  עמית כספי, אביה של מאי – אחת ממקימות המיזם, סיפר: "אין ספק שיש להן כוח הסברה עצום. הן מגיעות לקהל שבשום מקום אחר לא נחשף למה שקורה כאן. יכול לצאת מזה רק טוב. בנוסף, הן לומדות בתהליך הזה על אזרחות, פוליטיקה וביטחון וכיצד להיות משמעותיות לחברה ולזולת. זה שווה את הכל".

   

  עד כמה פופולרי חשבון האינסטגרם שלהן? בעוטף מזכירים שהן הצליחו לארגן באמצעותו מופע ענק למען האזור, שבו הופיעו שלל אמנים מוכרים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים