שתף קטע נבחר

אכזבה: אפל סטור עדיין לא מגיעה לישראל

עזריאלי שניהלה מגעים מול ענקית הטכנולוגיה לפתיחת חנות בשרונה נסוגה מהמהלך. הסיבה: אפל דרשה השקעה של כ-20 מיליון דולר

חובבי אפל יצטרכו לחכות: חנות אפל סטור לא תיפתח בישראל בקרוב. ל"ממון" נודע כי למרות סיכום עם קבוצת עזריאלי על כניסה רשמית לישראל, החנות לא תיפתח לאחר שהתברר כי התנאים שהציבה אפל דרשו מעזריאלי השקעה של כ-20 מיליון דולר, שאותה בקבוצה לא מוכנים לבצע. הדרישה כללה בין היתר השתתפות בעלויות הקמת התשתיות היקרות, העיצוב והמלאים.

 

חנות אפל (צילום: shutterstock)
אפל סטור בשדרה החמישית בניו יורק(צילום: shutterstock)

  

לפני פחות משנה התפרסם כי עזריאלי ניהלה מגעים עם אפל העולמית לפתיחת חנות האפל סטור הראשונה וקיבלה את הסכמתה לפתיחת החנות בקניון החדש בשרונה שבתל אביב. במגדל שמעל הקניון ניתן למצוא משרדים של חברות טכנולוגיה כמו פייסבוק ואמזון.  

 

אפל מפעילה למעלה מ-500 חנויות מעוצבות ברחבי העולם. בישראל אפל מוכרת באמצעות משווקים מורשים, בהם איידיגיטל ואייסטור.

  

מאחורי היוזמה להביא את אפל הייתה הכוונה של עזריאלי לגוון את החנויות שבקניון מחוץ לאופנה, על רקע המשבר בענף, ולייחד את הקניון החדש למותגי טכנולוגיה בהתאם למיתוג של המגדל כמרכז לחברות טכנולוגיה מתקדמות.

  

ארנון תורן, מנכ"ל קניוני עזריאלי, אמר ל"ממון": "היה סיכום עם אפל, אבל לא הצלחנו להגיע להסכמה על התנאים". עזריאלי פועלת בשנתיים האחרונות מול מותגים שעד כה לא פעלו בארץ, כדוגמת אפל, יוניקלו ואחרות. "אנחנו רק משמשים קטליזטור לחברות", אמר תורן. "הרווח שלנו הוא בראשוניות, שכן הטראפיק של קונים במקרים כאלה עצום".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים