שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  האפליקציה שמנגישה את ירושלים
  ניווט בעיר הבירה לבעלי מוגבלויות, התרעות פיקוד העורף ישירות לסמארטפון וגם: ללמוד על המפץ הגדול, אסטרונומיה ונאס"א. סקירת אפליקציות

  Accessible JLM‏: ניווט לבעלי מוגבלויות בעיר העתיקה

  בעשור האחרון מתנהל בעיר העתיקה בירושלים פרוייקט ייחודי שמטרתו להנגיש את הסימטאות גם לבעלי מוגבלויות. עד עתה הונגשו כבר כארבעה ק"מ בארבעת הרבעים והותקנו כשני ק"מ של מאחזי יד לצד גרמי המדרגות.

   

  עתה מצטרפת לפרויקט אפליקציה ייחודית, שמדגישה את המסלולים שהוכנו ומאפשרת לבעלי מוגבלויות לנווט בהם באופן עצמאי. היא כוללת אפשרות לתכנן מסלול מרובה עצירות, שמציין את מיקומכם על המפה. בכל אחת מנקודות העצירה מספק היישום מידע אודותיה ותצוגה של אתרים נוספים בסביבה.

   

  סקירת אפליקציות (צילום: shutterstock)
    

  האפליקציה כוללת מידע על אתרי התיירות באזור, וכן מסעדות, בתי מלון, מוזיאונים, ועוד, הכל בתצוגת שכבות ובצבעים שונים. היא פועלת בעברית ובעוד שמונה שפות, וניתן לשנות את גודל הגופן, את צבעי המפות ועוד.

   

  אנדרואיד
  אייפון

   

  פיקוד העורף: התרעות והוראות חירום

  האפליקציה הרשמית של פיקוד העורף מאפשרת מתן התרעה, בלי קשר לאזעקה, כדי שתוכלו להגיע במהירות למרחב מוגן במקרה של נפילת טיל.

   

  עם הכניסה לאפליקציה יש להזין שלושה אזורים שאתם מבקשים לשמוע את ההתרעות בהם. לגבי כל אחד יצויין הזמן העומד לרשותכם להגעה למקום מוגן.

   

  סקירת אפליקציות ()

   

  בהמשך תיחשפו להנחיות לבחירת מרחב מוגן על־פי עדיפות יורדת: ממ"ד (מרחב מוגן דירתי), ממ"ק (מרחב מוגן קומתי), מקלט בבניין או מקלט ציבורי, חדר מדרגות פנימי או חדר פנימי אחר.

   

  בהמשך תתעדכנו גם בהנחיות להתנהגות בעת רעידת אדמה לפי מיקומכם: באזור פתוח, בחוף הים, ברכב וכו'. בנוסף תמצאו ביישום מידע על ציוד חירום שבו כדאי להצטייד, כמו ערכת עזרה ראשונה, תאורת חירום, מים ועוד.

   

  בזמן אמת תקבלו באפליקציה פירוט של כל האזורים שבהם הופעלה התרעה.

   

  אנדרואיד

  אייפון

   

  Big Bang AR: המפץ הגדול

  צאו למסע אל האבולוציה של החלל: תוכלו להיות עדים להיווצרות הכוכבים הראשונים, מערכת הכוכבים וכדור הארץ. האפליקציה ממחישה בעזרת מציאות רבודה תופעות כמו יצירת אטומים, פיצוץ כוכבים ועוד.

   

  אנדרואיד

  אייפון

   

  סקירת אפליקציות ()
   

  SkyWiki: עולם האסטרונומיה‏

  טיסה בזמן, לעבר ולעתיד, וצפייה בהתפתחות גורמי השמיים. תמצאו כאן גם המחשה של מהלך הזריחה של השמש והירח בכל נקודת זמן במהלך היום, וכן מידע וחדשות על אירועים בנושא אסטרונומיה, מצפן ועוד.

   

  אנדרואיד

   

  NASA‏: הכל על סוכנות החלל

  יותר מ-16 אלף תמונות ו-14 אלף סרטוני וידאו של נאס"א, סוכנות החלל האמריקאית. צפו בשידורי תחנת הטלוויזיה שלה וקראו חדשות מעודכנות בתחום, כולל על שידור אירועים קרובים ותזכורות בזמן אמת.

   

  אנדרואיד

  אייפון

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים