שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "אולי ירקתי ופגעתי באבן, שמטורף לקח והרג ערבייה"

  נפתח משפטו של הנער שנאשם בהריגתה של הפלסטינית עאישה ראבי. הוא טוען בחקירתו כי הראיה המרכזית של השב"כ - ה-DNA שלו על האבן שפגעה בראבי - בעייתית: "בחרתי בדרך התורה, לא מתעסק בשטויות האלו"

  הנער הנאשם בהריגתה של הפלסטינית עאישה ראבי ממשיך לטעון כי לא הוא זה שהשליך את האבן שגרמה למותה. מתוך תמלילי חקירתו שהגיעו לידי ynet עולה כי הקטין מתעמת עם הראיה הפורנזית שהוטחה בפניו ולפיה DNA שלו התגלה על האבן שפגעה בראבי ואומר: "בחרתי בדרך של תורה, אני לא מתעסק עם השטויות האלו. יכול להיות שירקתי וזה פגע באיזו אבן שמטורף הרים והרג ערבייה".

   

  הבוקר (יום ב') נפתח משפטו של הקטין שמיוצג על ידי עורך הדין אריאל עטרי וכן על ידי עדי קידר מארגון חוננו. השניים טענו כי הנער חף מפשע וכי הראיה שאותה אספו בשב"כ ובמשטרה בעייתית.

  רכבה של האישה הפלסטינית שנהרגה ()
  עאישה ראבי והרכב עם כתמי הדם

  במהלך ימי חקירתו הקפיד הנער לשמור על זכות השתיקה ורק לאחר כמה דיונים הטיחו בו חוקרי המשטרה והשב"כ את הראיה הפורנזית שקושרת אותו כביכול לזירת האירוע - דגימת DNA שלו על האבן שפגעה לפי החשד בראבי וגרמה למותה. לאחר שראה הנער את הראיה החליט בעצת עורך דינו למסור גרסה במשטרה וכך מסר.

   

  חוקר :מה רצית לבוא ולספר?

   

  הנער: "אני לומד ברחלים שנה וחצי, וכמו שאמרתי לך אני הולך בעצה של הרבי נחמן מברסלב כל יום ללכת בשדות ולהתבודד ולדבר עם השם. אני מעשן אז יוצא לי לירוק הרבה, יכול להיות שירקתי ושפגעתי איזה פעם אחת באבן או שבשנה וחצי האחרונות, בהן יצא לי הרבה לטייל וגם לעבוד בשדות – השתנתי ופגעתי באיזה אבן אולי או כשנחתכתי ירד לי קצת דם. אולי באיזה קומזיץ שעשינו נחתכתי כשאספנו קרשים או משהו ואז, אני לא יודע, אולי איזה מטורף לקח אבן והרג ערבייה.

   

  צילום: בראל אפרים

  צילום: בראל אפרים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "זה מרחב המחיה שלי, אני חי שם כבר שנה וחצי ויוצא לי להסתובב שם הרבה ואני מאמין שאתם המשטרה, זה העבודה שלכם והתפקיד שלכם למצוא את האמת ולגלות מי האשם האמיתי ולגלות שאני חף מפשע ולא קשור לסיפור הזה בכלל. אתה יכול לשאול את מי שאתה רוצה, אני בחרתי בחיים של תורה, אני לומד הרבה ורוצה לגדול ולהיות רב, אני לא בנאדם שמתעסק בשטויות האלה ולא חסר לי דבר בחיים. את ליל שבת שלי אני מנצל ללמוד תורה ולא הולך לעשות שטויות שזה גם לחלל שבת ולזרוק אבן וגם "לא תרצח", שזה האיסור הכי חמור בתורה אולי. אצלי הפיאות והכיפה זה לא קישוט אלא דרך חיים".

   

  חוקר: יש משהו שמפריע לי. את מעיד על עצמך שאתה לא בנאדם שמתעסק בשטויות ושבחרת בחיים של תורה. אז איך זה מסתדר עם כל התמונות שהראיתי לך שמצאנו אצלך בטלפון שמראות נזק לרכוש של ערבים בכל מיני אירועים של תג מחיר, ועם תמונות של הרב כהנא ושל סמל תנועת כך, שידוע שהיה נגד ערבים?

  עו
  עו"ד אמיר ברכה עם אביו של צ'(צילום: שאול גולן)

  עורך הדין אריאל עטרי ()
  עורך הדין אריאל עטרי

  הנער : בסוף זה רק תמונות. לא אני צילמתי את התמונות האלה. יש לי עוד תמונות של דברים אחרים בטלפון, אתה הפכת את זה לעיקר, אבל זה ממש איזה 15 תמונות מתוך 500 או לא יודע כמה תמונות שיש לי בטלפון של דברים אחרים.

   

  חוקר : יש לך מה להוסיף על אירוע מותה של הפלסטינית, על אותו סוף שבוע, או על מעשייך באותו סוף שבוע?

   

  הנער: אני יכול לתאר לך את הלו"ז שלי. באותו יום שישי בערך בשקיעה, בתפילת מנחה, הייתה קבלת שבת, תפילת ערבית קצת ריקודים, ואז הייתה סעודה עם הרב. סעודה ארוכה עם דברי תורה וזמירות שבת ואז אני זוכר שאחד החבר'ה לא הרגיש טוב והתעלף. הזמנו אמבולנס ופינו אותו לבית חולים ואז אמרו להתפלל עליו, אז אמרתי קצת תהילים. ואז היה עונג שבת והלכתי לישון.

   

  "אני רוצה להגיד שאם יהיו עוד חקירות שב"כ - מה שאמרתי פה זו הגרסה שלי, כי בחקירות שב"כ, אני לא יודע מה הם כותבים הם לא כותבים את הכל ולא נותנים לי בסוף לקרא ולחתום על החקירה. אני מאמין שהמשטרה תעשה מה שצריך ותגלה שאני חף מפשע".

   

  עאישה ראבי, פלסטינית ואם לחמישה נהרגה לאחר שהרכב בו נסעה יחד עם בעלה נפגע מאבן בכביש 60 סמוך ליישוב רחלים שבשומרון. מאז האירוע החל השב"כ יחד עם המפלג לפשיעה לאומנית לחקור את האירוע.

   

  במהלך החקירה נעצרו כמה נערים ובהם צ'. לאחר כמה ימי חקירה שוחררו הנערים ומעצרו של צ' הוארך עד שהוגש נגדו כתב אישום בגין הריגה. בשב"כ ובמשטרה נשענים על הראייה הפורנזית ועל פרטים נוספים כמו עניין תמונות התג מחיר שנמצאו במכשירו של צ'. בנוסף, נשענים על העובדה כי נעצר בהפגנה קודם האירוע.

   

  עו"ד אריאל עטרי, סנגורו של הנער צ' מסר בתגובה: "עיון בחומר החקירה מוכיח את חפותו של הנאשם. מומחים שנחקרו במשטרה קובעים ש-DNA שנמצא על האבן אינו מצביע על ביצוע עבירה על ידי הנאשם אלא על כך שהצעיר חי במקום בו היתה האבן מונחת, עבד בו, והסתובב בו. ה-DNA יכול היה לעבור בישיבה על האבן באמצע עבודה, ביריקה או בהעתקתה ממקום למקום בזמן עבודה.

   

  "המומחים קובעים כי יתכן שה-DNA עבר לאבן גם לפני חצי שנה או שנה. על פי הראיות יתכן שהנאשם כלל לא נגע באבן אלא שאחר שבא אתו במגע - עשה זאת והעביר את הDNA במגע. התוצאה היא שכל הראיות שנאספו מנקות את הנער ושהוא חף מפשע ויושב במעצר כאשר האשם האמיתי - מסתובב חופשי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים